Керівники лісової галузі з робочим візитом відвідали Чернігівщину

137 Views
Фото: Держлісагентство

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, т.в.о. голови Держлісагентства Віктор Смаль та генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець з робочим візитом відвідали Чернігівщину.

Про це повідомляють пресслужби Держлісагентства та Міндовкілля.

Як інформує Держлісагентство, учасники заходу за участю голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, представників місцевих громад та ЗМІ обговорили вкрай важливі напрямки роботи лісової галузі, а саме:

  1. Цифровізацію галузі. Зокрема йшлося про запуск функціоналу з видачі електронних лісорубних квитків. Нагадаємо, нещодавно Держлісагентство видало перший електронний лісорубний квиток через ЕкоСистему. Як зазначають у відомстві, цифровізація усуває корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка. Окрім того, електронний лісорубний квиток забезпечить більш дієвий контроль за лісокористуванням та посилить протидію незаконним рубкам.

2. Збереження самосійних лісів. У Держлісагентстві кажуть, що Чернігівщина – лідер з передачі самосійних лісів від громад до державного лісового фонду. За інформацією відомства, цьогоріч громади Чернігівщини передали лісівникам близько 106 ділянок на загальну площу 2572 га. Загалом по країні таких лісів понад 1,5 млн га. Наразі фахівці Держлісагентства розробили та використовують дієвий механізм щодо ідентифікації самозалісених ділянок за допомогою знімків із космосу.

3. Забезпечення населення та соціальної сфери дровами паливними. Як кажуть у Держлісагентстві, сьогодні лісівники роблять усе, щоб забезпечити твердим паливом усіх, хто цього потребує. В першу чергу – населення, соціальну сферу та військовослужбовців. Наразі з цією метою на складах підприємств Держлісагентства накопичено 140 тис. кубометрів дров. З початку 2023 року вже реалізовано 2,5 млн м3.

4. Хід осінньої лісокультурної кампанії та хід виконання програми Президента України «Зелена Країна». З початку 2023 року підприємствами, установами та організаціями, які входять до сфери управління Держлісагентства, проведено відтворення лісів на площі 22,4 тис. га, інформують у Держлісагентстві. Зазначається, що в рамках ініціативи «Зелена країна» вже висаджено понад 389 млн сіянців. Окрім того, по всій країні лісівники розбудовують мережу лісових селекційно-насіннєвих центрів з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою.

Повідомляється також, що під час робочого візиту учасники заходу відвідали Горбачівське лісництво філії «Чернігівське лісове господарство» ДП «Ліси України», де оглянули майданчик будівництва нового типового рекреаційного пункту, що будується у рамках масштабного пілотного проєкту ДП «Ліси України».

Як зазначають у Держлісагентстві, головна мета будівництва рекреаційного пункту – надати мешканцям Чернігівщини альтернативу відпочинку в лісі, адже значна частина лісових масивів Чернігівщини залишається замінованою, а розмінування – це тривалий процес, відвідувати ліси буде небезпечно навіть після завершення війни. Окрім того, завдяки створенню таких пунктів вдається попередити значну кількість лісових пожеж, які, у 90% з усіх випадків, трапляються через людську недбалість, кажуть лісівники.

Фото: Держлісагентство

Також учасники заходу відвідали будівництво лісового селекційно-насіннєвого центру з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою. Як повідомляє пресслужба Міндовкілля, його потужність – мінімум 4 млн сіянців на рік із можливістю збільшення. У самому ж Держлісагентстві кажуть, що вирощування сіянців із закритою кореневою системою – це пріоритетний напрямок у галузі лісового господарства. Запуск нової лінії висіву дозволить вирощувати мінімум 3,5 млн сіянців, що дасть можливість в найкоротші терміни створювати якісний садивний матеріал для майбутніх лісових насаджень. А основною перевагою сіянців із закритою кореневою системою є збільшення часового проміжку для висадки, що суттєво розширює можливості лісогосподарських підприємств при плануванні посадкових кампаній.

Фото: Держлісагентство

Наступним учасники заходу відвідали проміжний склад лісництва зі складом дров паливних непромислового використання та на місці протестували роботу єдиної державної системи електронного обліку деревини.

«Останнім часом від багатьох чую про складнощі із заготівлею та придбанням дров. Тож вирішив особисто перевірити, як здійснюється їх заготівля та реалізація. Пересвідчився, що сучасні інструментами працюють. Перешкод немає. Наразі на складах по країні 140 тис. кубометрів дров. З початку 2023 року заготовлено 2,3 млн м3 дров, реалізовано 2,5 млн кубометрів. Сьогодні робимо усе, аби ціна дров не підвищувалася і вони були доступні для українців», – прокоментував Руслан Стрілець під час відвідування складу дров, повідомляє пресслужба Міндовкілля.

Фото: Міндовкілля

Як інформують у Держлісагентстві, лісові масиви філії «Чернігівське лісове господарство» зазнали значних пошкоджень внаслідок бойових дій, що відбувались тут на початку повномасштабного вторгнення.

У Красилівському лісництві філії «Чернігівське лісове господарство», лісові масиви якого найбільше постраждали внаслідок бойових дій, учасники робочого візиту відвідали ділянку, де військовослужбовці батальйону розмінування Державної спеціальної служби транспорту наразі проводять розмінування. Як повідомляє пресслужба Міндовкілля, щодня тут знаходять по 20-25 гранат, не враховуючи інші боєприпаси та розтяжки. Безпосередньо у цьому лісництві вже розміновано 9,5 тис. га лісів, потребують розмінування ще 3,4 тис. га лісів. За інформацією Міндовкілля, загалом по країні 417 тис. га лісу потребують обстеження та розмінування. Розміновано наразі лише 40 тис. га. 

«На прикладі Чернігівщини, вкотре переконалися у доцільності та ефективності реформи – галузь працює та активно розвивається. Тож, продовжуємо працювати за всіма напрямками та спрямовуємо зусилля на активізацію співпраці з громадами», – йдеться у повідомленні пресслужби Держлісагентства.

Поширити статтю