Дві технології в одній системі

187 Views
Скриншот з відео

Компанія WINTERSTEIGER пропонує всеохоплюючу концепцію очищення та відновлення поверхні деревини.

На виробничій лінії, яка складається з одного верстата TRC Preclean із чотирма модулями для попереднього очищення дерев’яних дощок, і двох систем TRC Panel 3TH для усунення дефектів, всі етапи обробки виконуються повністю автоматично. Допоміжні процеси, такі як розвантаження, завантаження, сканування та оцінка, відбуваються паралельно з обробкою дефектів. Цим комбінованим рішенням компанія WINTERSTEIGER прагне оптимізувати потік матеріалів.

Попереднє очищення із збереженням природного контуру

На першому етапі дошки очищуються за допомогою автоматичного верстата TRC Preclean, який дає змогу за одну операцію видалити гнилі та пошкоджені частини деревини.

Особливістю TRC Preclean є збереження природних контурів пошкоджених ділянок. Тут до справи береться сканер дефектів, розроблений компанією WINTERSTEIGER. Він точно вимірює дефект і, залежно від розміру та геометрії пошкодженої ділянки, підбирає фрезерний інструмент, який, рухаючись по кількох осях, точно повторює контур дефекту.

Іншими перевагами автоматичного очищення деревини є стабільно висока якість обробки і підвищена безпека на робочому місці – наприклад, робітникам більше не потрібно працювати з пневматичними фрезерами.

Повністю автоматична система TRC Preclean має модульну конструкцію і доступна в декількох конфігураціях.

Відновлення: точне вимірювання пошкоджених ділянок

Фото: WINTERSTEIGER

Після очищення дошки потрапляють до повністю автоматичного верстату для відновлення поверхні деревини TRC Panel. На цьому обладнанні дошки обробляються пошарово по кілька штук, а не окремо, тобто дошки з’єднані одна з одною та поскладані в один шар.

Ключовим елементом кожної системи TRC є 3D-сканер власної розробки WINTERSTEIGER. Оцінка дефектів здійснюється не за допомогою порівняння зразків з базами даних, а шляхом перерахунку всіх дефектів для кожної дошки. Сканер розпізнає дефекти розміром від 0,5 мм (діаметр сучка, ширина тріщини тощо) і працює зі швидкістю приблизно 72 м/хв. Завдяки унікальному програмному забезпеченню WINTERSTEIGER інжекційні головки швидко наближаються до виявлених пошкоджених ділянок і точно їх обробляють.

Переваги автоматичного відновлення поверхні деревини

До основних переваг можна віднести значну економію наповнювача та робочої сили. Крім того, використання систем TRC призводить до стійкого поліпшення якості, оскільки ручне відновлення поверхні значною мірою залежить від кваліфікації робітника, а автоматизація дає змогу компенсувати відмінності. При відновленні поверхні на верстатах TRC не утворюється повітряна кишеня, яка може з’являтися при обробці вручну. Спеціальний процес ввведення наповнювача сприяє його кращому утриманню в пошкодженій ділянці.

Унікальна особливість TRC: два наповнювачі на вибір

Ключовим чинноком, що впливає на процес обробки, є тривалість сушіння. Системи WINTERSTEIGER гнучкі у цьому питанні, пропонуючи два наповнювачі на вибір:

  • Термопластичний наповнювач (TH). Він твердне одразу після введення. Температура знижується за рахунок охолоджувальної плити, і матеріал відразу можна піддавати подальшій обробці. Процеси введення наповнювача та охолодження здійснюються за одну операцію.
  • Органічний наповнювач (OR) вводиться холодним, після чого він має висохнути. Тривалість сушіння залежить від розміру дефекту, тобто від обсягу введеного матеріалу та товщини верхнього шару дошки. Це може зайняти до 12 годин.

Наповнювачі є у різних кольорах, причому крім стандартних кольорів можна замовити індивідуальні кольори.

Обладнання для будь-яких завдань

Системи TRC переважно використовують у виробництві паркетної підлоги, але також вони користуються попитом при виробництві меблів та плит – для таких підприємств вже реалізовано кілька проєктів. 

З точки зору продуктивності, WINTERSTEIGER пропонує системи для широкого спектру компаній: від мікропідприємств з обсягом 50 тис. м2 паркетної підлоги на рік до промислових підприємств, що випускають понад 1 млн м2 продукції. Деякі з систем є модульними і можуть бути розширені відповідно до потреб щодо продуктивності.

Різні машинобудівні платформи та дві технології використання наповнювача дають змогу компанії WINTERSTEIGER залежно від потреб замовника розробити індивідуальне рішення для кожного окремого клієнта.

За матеріалами WINTERSTEIGER

Поширити статтю