На деокупованій Харківщині поступово відновлюється робота лісогосподарських підприємств

140 Views
Фото ілюстраційне/ ГУ ДСНС України у Сумській області

Про це повідомив у Facebook Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

“Майже три місяці, як українські війська відбили у ворога Ізюм, Куп’янськ, Вовчанськ. Було звільнено декілька наших лісгоспів загальною площею понад 100 тис. га”, – зазначив він.

За словами Юрія Болоховця, окупант залишив по собі руїни. Лише по Ізюмському лісгоспу збитки перевищують 20 млн грн. Адміністративні будівлі пограбовані. Техніки не залишилось. Проте робота підприємства поступово відновлюється. Виконуються рубки формування та оздоровлення лісів. Поки що у невеликих обсягах: будь-яка територія, яка перебувала в окупації, має бути досліджена ДСНС України.

“На Харківщині ми опікуємось 300 тис. га лісів, з яких більша частина потребує розмінування. Роботи тривають. Поки що по трьом звільненим лісгоспам розміновано лише приблизно 150 га. Це одна десята відсотка від загальної площі (Вовчанський лісгосп – 32 тис. га, Куп’янський – 39 тис. га, Ізюмській – 53 тис. га)”, – повідомив Голова Держлісагентства.

Проте, як зауважив Юрій Болоховець, на темпи розмінування впливає погода. За низьких температур процес значно ускладнюється. Також в лісах обмежена можливість застосування спеціальних машин для знешкодження вибухових пристроїв.

“Замінування – це проблема, яка буде переслідувати нас роками, – зазначив Голова Держлісагентства. – Проте навіть у таких умовах місцеве лісове господарство має стабільно працювати і поступово відроджуватися. Звісно, у регіону немає для цього ресурсів. Але для того ми і створили ДП «Ліси України», щоб перерозподіляти ресурси між областями, залучати допомогу міжнародних донорів, допомагаючи тим, кому найважче.

Одне з ключових завдань на наступний рік – забезпечити дієву протипожежну охорону лісів Харківщини. Указом Президента нам доручено спільно з Міністерством оборони України розробити відповідну програму по всіх деокупованих територіях”.

Перш за все у Держлісагентстві планують відновлювати роботу лісових пожежних станцій, передати їм протипожежну техніку з інших регіонів. Одночасно будуть повертати фахівців: за інформацією Юрія Болоховця, в господарствах, де працювали сотні людей, сьогодні залишилося по кілька десятків.

Також повідомляється, що важливо вже до початку пожежонебезпечного сезону розмінувати мережу лісових доріг, оновити чи створити вздовж них захисні мінералізовані смуги для недопущення перекидання пожеж на інші лісові масиви.

“Роботи попереду дуже багато. Крім територій, які вже повернуті, залишається понад 732 тис. га державних лісів на окупованих територіях (включаючи Крим). Ми обов’язково їх також повернемо. У цьому вже немає сумнівів”, – висловив впевненість Голова Держлісагентства.

Поширити статтю