На Хмельниччині використовують механізовану лісозаготівлю

220 Views

У ДП «Ліси України» використовують для лісозаготівлі природозберігаючу техніку. Зокрема заготівля деревини у філії «Славутське лісове господарство» Подільського лісового офісу, що на Хмельниччині, відбувається за допомогою харвестера та форвардера.

Про це інформують у ДП «Ліси України».

У держпідприємстві кажуть, що застосування харвестра та форвардера значно полегшує людську працю, вони маневреними та мають мінімальний техногенний вплив на лісове середовище. У комплексі машини якісно та оперативно виконують найнебезпечніші роботи. Харвестер здійснює весь комплекс лісозаготівельних робіт: звалювання, обрізки сучків, розкряжування, пакетування деревини. Форвардер збирає, навантажує та доставляє сортименти від місця заготівлі до складу.

У ДП «Ліси України» зазначають, що механізований спосіб передбачає комплексну сортиментну заготівлю деревини з раціональним розкряжуванням. Це дає змогу збільшити вихід цінних сортиментів. Також підвищується продуктивність праці, яка напряму впливає на собівартість продукції, а лісозаготівля стала безпечнішою та легшою: техніка захищає робітників від шкідливих факторів та пришвидшує виконання завдань в десятки разів.

Один комплекс може замінити до 24 працівників на лісосіці за традиційною технологією, повідомляють у ДП «Ліси України». Також машини значно зменшують логістичні витрати. У держпідприємстві також наголошують на збереженні довкілля внаслідок використання механізованого способу лісозаготівлі за допомогою харвестара та форвардера: зменшується руйнування поверхневого цінного шару ґрунтів за рахунок рівномірного розподілення ваги заготівельних машин на трелювальному волоці, рух техніки відбувається паралельно лінії відводу ділянки і завдяки цьому зберігаються молоді насадження.

Поширити статтю