Наслідки блокування кордону поляками для деревообробного бізнесу: звільнення співробітників і припинення роботи підприємств

68 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: galychyna.fm

Страйк польських перевізників на кордонах із Україною триває. Мітингарі блокують рух вантажного транспорту на пунктах пропуску з Україною. Поляки пропускають 1 одиницю (на деяких пунктах пропуску по 3 одиниці) вантажного транспорту на годину.

Наприкінці грудня 2023 року «Асоціація деревообробних підприємств України» запустила опитування щодо перекриття кордонів з Польщею та як це відобразиться на роботі деревообробного бізнесу. В опитуванні взяли участь представники 1327 підприємств.

Експорт продукції у структурі продажів у більшості вітчизняних деревообробних підприємств сягає більше 80%. Блокування кордонів для 77,7% опитуваних призвело до розриву середніх та довгострокових контрактів.

Джерело: ГС “АДПУ”
Джерело: ГС “АДПУ”
  • 40,3% підприємств вже скоротили штат своїх співробітників.
  • 16,5% компаній повністю зупинили виробництво.
  • 46,6% компаній мають виробничі потужності завантажені не більше 30%.
Джерело: ГС “АДПУ”
Джерело: ГС “АДПУ”
  • 68,4% підприємств не зможуть переформатувати структуру виробництва.
  • 59,2% підприємств зупинять свою роботу, якщо ситуація із кордонами не буде вирішена до кінця лютого 2024 року.
Джерело: ГС “АДПУ”
Джерело: ГС “АДПУ”

“Наша галузь потребує постійної комунікації. Саме тому було прийнято рішення провести це опитування, бо саме такий формат дав змогу почути та побачити проблеми більшості деревообробників. Важливо розуміти усю серйозність ситуації. У чергах на перетин кордону помирають водії, затримка поставок зброї та гуманітарної допомоги, серйозні економічні наслідки. Для нашого бізнесу блокування кордону несе за собою втрату кадрів, збитки, повністю зупинку роботи підприємств, проблеми із відшкодуванням ПДВ і цей перелік можна продовжувати ще довго”, – зазначає Павло Васильєв, очільник АДПУ.

Асоціація деревообробних підприємств України продовжує відстоювати інтереси своїх учасників та деревообробників загалом. За результатами опитування було надіслано звернення в усі уповноважені органи в Україні та відповідні державні інстанції в Польщі. АДПУ співпрацює з урядом та колегами з інших асоціацій та організацій щодо скорішого розв’язання цієї критичної ситуації, яка зараз склалась на кордоні.

У той час, коли в Україні триває війна і вітчизняні підприємства зіштовхуються з новими викликами, дуже важливо зробити все для збереження робочих місць та сприяння подальшій роботі у надважкий для нашої країни час.

ГС “АДПУ”

Поширити статтю