Не дивлячись на війну, експорт українських меблів за 2022 рік становив $806,6 млн

462 Views
Фото: Facebook Оксани Донскої

Війна виявилася для українських меблевиків не гіршою за COVID-19. Обсяг експорту меблів за 2022 рік становив $806,6 млн, що на $56,2 більше за обсяг експорту ковідного 2020 року, і все ж на $244,5 менше, ніж Україна експортувала меблів у 2021 році (за даними Державної Митної Служби України).

Про це повідомила Оксана Донска, член правління Української Асоціації Меблевиків (УАМ), керівник Кластерної платформи та виставки FUBE, на своїй Facebook-сторінці.

Цю ж інформацію із посиланням на пост Оксани Донскої опублікувала на своїй Facebook-сторінці й Українська Асоціація Меблевиків (УАМ).

Отож, як повідомила Оксана Донска, незважаючи на відмову ІКЕА від співпраці з українськими меблевиробниками, середньорічний темп приросту експорту за останні 6 років склав 11,5%.

Також у своєму дописі вона зауважила, що JYSK не скорочував обсяги замовлень у своїх прямих постачальників. Навпаки, не дивлячись на шалені ризики, продовжив свою роботу в Україні та підтримав українських виробників. Для інформації, за останні 12 місяців обсяг закуплених в Україні меблів в $ зріс на 33% порівняно з попереднім періодом.

Загалом, як повідомила пані Оксана, ТОП-10 країн, що найбільше купують українські меблі, із зазначенням частки від загальної суми експорту за групою товарів 94, є наступними:

  • Польща – 34,91%;
  • Німеччина – 17,37%;
  • Данія – 5,89%;
  • Австрія – 4,50%;
  • Бельгія – 4,04%;
  • Румунія – 3,23%;
  • Велика Британія – 2,59%;
  • Франція – 2,40%;
  • Молдова, Республіка – 2,12%;
  • Нідерланди – 1,83%.

Експортували українські меблі загалом у 2022 році до 99 країн світу. “Так, це менше за мирні часи, коли ми працювали на 120 країн, але й свідчення тому, що світ потребує українських меблів і готовий підтримувати економіку нашої країни, купуючи FurnitureofUkraine”, – заначила у своєму дописі Оксана Донска.

З радарів національних виробників практично зникла рф, куди у 2021 році українських меблів експортували на $21,3 млн (2,02% від загального експорту), а 2022 року їм було відправлено меблів на $3,3 млн і те – протягом січня-лютого 2022 року. Також $17,1 млн експорту меблів до білорусі у 2021 році перетворилися на $1,4 млн 2022 року. Логістика через територію країни-агресора скоротила відвантаження меблів до Казахстану з $14,2 до $8,4 млн.

Значно змінився клімат у торговельних відносинах з країнами Близького сходу, де обсяги експорту скоротилися на 20-40% по різних країнах.

Як зазначено у пості, згідно з дослідженнями Центру розвитку інновацій Офісу з розвитку підприємництва та експорту у зрізі станом на вересень 2022 року 80% меблевиків продовжуть працювати без релокації бізнесу, 13,3% здійснили релокацію, зокрема, за активної підтримки грантами від держави та USAID. І нуль відсотків меблевих фабрик здійснили релокацію закордон.

18,8% відсотків опитуваних, за дослідженням Центру, працюють винятково на внутрішній ринок, 50% – поставили за мету вихід на експорт, а решта – експортували і раніше.

“Що чудово, настрій галузі в Україні співпадає з бажанням бізнесу закордоном, – повідомила Оксана Донска. – Спілкуючись на постійній основі з професійними гравцями світового меблевого ринку, ми отримуємо нові і нові запити”.

Згідно допису, є продуктові напрямки, де фабрики в Україні перезавантажені замовленнями закордон та не приймають до роботи нових клієнтів. Абсолютний топ продажів – це стільчики і столи. Є приклади успішних кейсів, коли меблевики працюють в сегментів меблів під замовлення, і все це 100% на експорт. Авжеж, є питання до гарантій виконання у замовників, і тут відповіді – у репутації власника і фабрики, можливості співпрацювати через Кредитно-Експортне Агентство України, у мобільності бізнесу, який відкриває дочірні компанії закордоном і підписує угоди від імені компаній в ЄС, США чи інших країнах. З аргументів, чому має не виходити стабільна робота меблевиробництва, можна назвати і російські обстріли, і мобілізацію співробітників, і відключення електрики. Та офіційна статистика підтверджує, що український бізнес не зупинити.

Як зауважила Оксана Донска, $806 млн – це 274 599 тонн меблів – продукції з високою доданою вартістю, виготовленою в Україні, не дивлячись на війну.

“Тому не зупиняємось! Їдемо національним стендом у лютому на зустріч з тисячами закупівельників меблів до Познані, в квітні – до Лондону, в червні – до Кьольну, у вересні – до Бад-Зальцефлену. Запитайте в Українській Асоціації Меблевиків, як долучитися до кола експортерів меблів України!”- завершила вона свій допис.

Поширити статтю