Нелегальну деревину − на шкільні парти

Tags: 175 Views

Багато країн нині борються з незаконними рубками деревини. У Філіппінах знайшли унікальний і економічний спосіб вирішення цієї проблеми, в якому задіяли стрічкові пилорами Wood-Mizer. 

У XX столітті внаслідок безконтрольного вирубування дерев Філіппіни втратили більшість прекрасних лісів. Нещодавно уряд запровадив нову політику, що зупинила тенденцію до зникнення лісового покриву, але ліси, що залишилися, як і раніше перебувають під загрозою через незаконне вирубування.

Коли дерева вирубують нелегально, а лісоматеріали контрабандою вивозять в інші країни, це означає, що філіппінський народ втрачає власне природне багатство.

Протягом останніх кількох років Філіппіни доклали чимало зусиль для припинення незаконних рубок. Спостереження з повітря й з водних шляхів допомагає визначити, де відбувається підозріла діяльність, а контрольно-пропускні пункти на дорогах призначені для виловлення перевізників-контрабандистів. У результаті незаконно заготовлену деревину конфіскують, а винних притягають до відповідальності.

Завдяки таким заходам з 2010 по 2014 рік було вилучено близько 66 тис. м3 високоякісної деревини.

Конфісковану деревину зберігали по всій території Філіппін, як правило, недалеко від того місця, де її перехопили. Колоди лежали на відкритому повітрі, під дощем, що, зрештою, призвело б до гниття й втрати деревного матеріалу. Це ненормально, коли такий цінний ресурс пропадає саме під час процедур, запроваджених урядом на користь суспільству.

Посадові особи мусили розв’язати проблему: що робити з розкиданими по всьому острові чималими запасами високоякісної деревини, аби запобігти її псуванню? І вони придумали, як використовувати ці колоди з користю.

На той час державні школи на Філіппінах потребували 2,5 млн стільців. У 2010 році у країні стартував проект, відповідно до якого вилучені урядом колоди стали матеріалом для виробництва шкільних парт і стільців.

З 2011 року виготовлено більш ніж 146 тис. комплектів шкільних меблів, а 369 шкільних будинків були відремонтовані з використанням конфіскованих лісоматеріалів.

Після того, як проект з виготовлення парт ухвалили, вирішили придбати п’ять перевізних стрічкових пилорам Wood-Mizer. Зараз їх задіяно вже десять, і вони працюють по всій країні. Верстати привозять у місця, де зберігають незаконно вирубану деревину, і там, одразу біля дороги або в лісі, стрічкові пилорами Wood-Mizer розпилюють колоди на дошки.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь