Німеччина: у виробників кухонних меблів – обережний оптимізм

132 Views
Засідання правління Німецької асоціації виробників кухонних меблів у виставковому центрі Pronorm Fitted Kitchens GmbH у Флото (фото: VdDK)

Німецькі виробники кухонних меблів дивляться на поточний 2023 рік із обережним оптимізмом.

Про це йдеться у повідомленні Німецької асоціації виробників кухонних меблів (VdDK).

Після збільшення продажів майже на 10% до приблизно €6,2 млрд у 2022 році, у січні 2023 року німецька галузь кухонних меблів теж зафіксувала зростання на 3,3%. Проте майже повністю це було результатом експортної діяльності, тоді як внутрішній ринок розвивався досить слабо, що болісно відчули на собі німецькі виробники кухонних меблів. Економічне середовище зараз складне, особливо в Німеччині, заявив 29 березня 2023 Штефан Вальденмаєр, генеральний директор VdDK, на засіданні правління Німецької асоціації виробників кухонних меблів у штаб-квартирі Pronorm Fitted Kitchens GmbH у Флото.

У своїй гостьовій лекції Клаус Вольрабе, керівник досліджень Інституту Ifo, звернув увагу на можливі наслідки стагнації житлового будівництва для виробників кухонних меблів. Німецька будівельна галузь стикається з підвищенням вартості житлового будівництва та хвилею анулювань внаслідок зростання ставок за іпотечними кредитами. Так, у січні кількість дозволів на будівництво квартир була на 26% меншою порівняно з відповідним місяцем минулого року. Пан Вольрабе повідомив, що цьогоріч політики не зможуть досягнути цільового показника в 400 тис. квартир, збудованих цього року. Окрім того, з точки зору споживчого бюджету, у кухонних меблів з’явилися нові конкуренти – заміна опалення та енергоефективний ремонт.

Хайнер Штрак, керівник відділу технологій/довкілля/стандартизації меблевих асоціацій, розповів про управління переробкою. Він повідомив, що є висока ймовірність того, що меблі стануть одними з перших продуктів, на які поширюватимуться рекомендації щодо екологічного дизайну ESPR (Ecodesign for Sustainable Products Regulation). У цьому випадку підвищені вимоги до циркулярної економіки стосуватимуться компаній з 2026/2027 рр. Зокрема, планується впровадження цифрового паспорту виробу.

У рамках вирішення питань сталого розвитку Ян Курт, генеральний директор Асоціації німецьких виробників меблів, представив ідеї щодо пілотного проєкту відновлення старих меблів. Його мета – повернути відходи деревини для виробництва плит на деревній основі.

У зв’язку з високим рівнем експорту (45%) в галузі кухонних меблів експерт з зовнішньої торгівлі Александр Освальд повідомив, що виробники кухонних меблів з Німеччини відновили свою участь у міжнародних виставках. Після успіху компаній на американській виставці KBIS, зараз німецькі виробники кухонь готують спільні стенди для виставок у Гуанчжоу (Китай) та Дубаї (ОАЕ).

Поширити статтю