Опоряджувати рельєфні панелі тепер можна за допомогою вальцювальної машини

250 Views
Фото: Cefla Finishing

Технології нанесення покриттів за допомогою вальців значно розвинулися протягом останніх двох десятиліть, зазначає Cefla Finishing, підрозділ групи компаній Cefla, що спеціалізується на рішеннях для опорядження.

 Три роки тому Cefla Finishing представила нову технологію та інтегрувала її в своє обладнання для нанесення покриттів Smartcoater Pro, пише італійське видання для деревообробної галузі Xylon. Відтоді це рішення успішно встановили на кількох лініях провідних виробників меблів та дверей по всьому світу і станом на нині це є однією із найпопулярніших інновацій Cefla Finishing .

Як зазначає вже згадане видання Xylon, нанесення покриття на рельєфні панелі за допомогою вальців було нечуваним, доки у лінійці вальцювальних машин Smartcoater Pro не почали застосувати технологію нанесення ЛФМ за допомогою вальця із м’якої гуми.

Фото: Cefla Finishing

Smartcoater PRO – це вальцювальна машина для нанесення лакофарбових покриттів, обладнана 4 гвинтовими домкратами, які забезпечують хорошу стійкість валика для нанесення ЛФМ, завдяки чому він чинить постійний сильний тиск на панелі, коли вони проходить крізь машину. Завдяки додатковій інтегрованій пневматичній плаваючій системі пристрій для нанесення ЛФМ повторює нерівності та компенсує недостатнє калібрування пласких панелей. Це забезпечує рівномірне покриття панелей ЛФМ та зменшує ймовірність браку через невідповідність стандартам якості. І, крім того, завдяки інновації – виготовленому з м’якої гуми вальцю – Smartcoater PRO може здійснювати опоряджування рельєфних панелей з виїмками до 10 мм.

Фото: Cefla Finishing

До недавнього часу нанесення лакофарбового покриття на рельєфні панелі, які використовують для дверцят кухонних шаф або навіть стандартних дверей з рельєфними секціями чи виїмками на поверхні, здійснювалося від початку до кінця методом розпилення. Як правило, це триетапний процес опоряджування з операціями шліфування між двома шарами базового покриття та ручним втручанням із завантаженням і розвантаженням на кожному етапі процесу. Оптимізація цього процесу за допомогою гібридної опоряджувальної лінії, яка складається з двох установок Smartcoater PRO для нанесення покриттів за допомогою вальців і однієї машини для нанесення покриттів методом розпилення, підвищує загальну ефективність і зменшує втручання оператора.

За словами виробника, Smartcoater PRO має численні переваги, які варіюються від виробничої потужності та ефективності до зниження витрат і екологічних переваг. На додаток до полегшення безперервного потоку виробництва без необхідності перерв для некаліброваних панелей завдяки Smartcoater PRO можна прискорити процес опорядження рельєфних панелей.

Основні переваги Smartcoater PRO наступні:

  • ефективність перенесення у вальцювальних машинах для нанесення покриттів вища, ніж за допомогою обладнання для нанесення покриттів методом розпилення (нагадаємо, перенесення розпиленням може перевищувати 60%), що зменшує споживання ЛФМ;
  • відсутність проміжної фази шліфування між базовими шарами означає менші експлуатаційні витрати, менші витрати абразивів і менші потреби в робочій силі для цієї операції;
  • з меншим споживанням фарби також зменшується споживання розчинника, що призводить до менших викидів і нижчих прямих витрат на розчинник;
  • менша кількість проходів у лінії (тільки 2 замість 3) обмежує вантажно-розвантажувальні операції, що призводить до зниження ризику пошкодження готової продукції;
  • менша кількість кроків також прискорює виробництво та скорочує час доставки готової продукції.

Звичайно, м’якого гумового вальця недостатньо для отримання значної економії та підвищення загальної стійкості процесу опорядження. Проте, як зазначають у Cefla Finishing, інженерні навички та лабораторні випробування, проведені для вивчення всіх можливих сценаріїв виробництва, привели до створення системи, яка не має собі рівних з точки зору якості та стійкості.

Економія на споживанні фарби коливається від 3 до 25% у перерахунку на використаний продукт (що також впливає на кількість розчинника) і тому може бути кількісно визначена до 1€/м2. Це не тільки означає менші витрати, але й екологічність: фактично підприємства отримують здоровіше робоче середовище для операторів і менше турбот про шкідливі викиди, які завдають шкоди планеті. Підвищення ефективності також зменшує навантаження на співробітників, враховуючи меншу потребу продукції в обробці .

Підсумовуючи все вищесказане, нова технологія, застосована в обладнанні Smartcoater PRO Cefla Finishing, збільшує виробничу потужність, скорочує час обробки, знижує витрати та дбає про навколишнє середовище.

Більше деталей про вальцеву лінію та інше обладнання для ручного та автоматичного фарбування ви можете довідатись в офіційного представника компанії CEFLA Finishing та Wagner  в Україні – компанії “Промінфо Фарботехніка”

Поширити статтю