Пелетний рік в регіоні DACH розпочався добре

77 Views
Фото ілюстративне. Джерело: Pro Energy

Новий пелетний рік в регіоні DACH (Німеччина, Австрія та Швейцарія) розпочався з гарного старту.

Про це повідомляє німецький портал HeizPellets24.

За його інформацією, після незначного спаду у січні середня ціна на деревні пелети в Німеччині на початку лютого впала нижче €300. 298 €/т за поставку 6 т – це найнижчий рівень ціни з грудня 2021 року, йдеться у повідомленні HeizPellets24. Також 380 швейцарських франків за тонну – найнижча ціна за останні два роки для споживачів пелет у Швейцарії. В Австрії деревні пелети коштують близько 330 €/т, що своєю чергою є найнижчою ціною з квітня 2022 року. Як зазначають у HeizPellets24, попит залишається високим завдяки сприятливим закупівельним умовам.

Також HeizPellets24 нагадує, що ціни на пелети восени 2021 року злетіли майже вертикально вгору на 100 €/т протягом декількох тижнів, після того, як раніше протягом десяти років орієнтиром був показник €200 плюс X. Залежно від сезону та попиту, цей X іноді був більшим, іноді меншим, але деревні пелети в Німеччині завжди коштували від 190 до 270 €/т. Цікаво, що найнижчі значення за останні 15 років були зафіксовані навесні 2021 року, до того, як низка ринкових потрясінь спричинила стрімке зростання цін до €800. Спочатку епідемія коронавірусу і проблеми з ланцюжком поставок збіглися зі значним збільшенням кількості систем опалення на пелетах, пояснюють експерти HeizPellets24, а згодом після нападу Росії на Україну розпочався загальний бум цін на енергоносії, який підштовхнув ціни на пелети до 800 €/т. Проте за ціновим шоком послідував страйк покупців, що допомогло швидко нормалізувати ціни на пелети.

У 2024 році ситуація із пелетами, схоже, нормалізується, зазначають у HeizPellets24 і прогнозують, що якщо геополітична та економічна ситуація залишатиметься спокійною, крива цін на деревні пелети, ймовірно, буде значно пологішою, ніж протягом останніх трьох нетипових років. Сезонна складова також повинна знову стати більш вираженою, в ідеалі – з типовим літнім мінімумом.

Що стосується Німеччини, то ціни на пелети, нижчі за поточний рівень максимум на 10%, виглядали б при таких ринкових умовах реалістичною мінімальною метою. Це означає, що покупці можуть розраховувати протягом 2024 року на вартість пелет мінімум 275-270 €/т, перш ніж ціни знову зростуть ближче до осені. Ще нижчі ціни або навіть повернення до звичного рівня у €200 здаються нереалістичними з сьогоднішньої точки зору, зауважують у HeizPellets24. Загалом підвищення заробітної плати, цін на сировину та транспортних витрат, спричинене інфляцією та державними зборами, такими як плата за проїзд вантажних автомобілів, компенсується значним зростанням внутрішнього попиту.

Також HeizPellets24 повідомляє, що з 2021 року кількість систем опалення на пелетах в Німеччині зросла на 60%. На разі їх трохи менше 800 тисяч. Водночас кількість нових систем опалення на пелетах, ймовірно, знову зросте після спаду в 2023 році, оскільки знову почали надавати державні субсидії на заміну систем опалення.

Поширити статтю