Польська меблева галузь: настали важкі часи, але кращі, ніж очікувалося

186 Views
Фото ілюстраційне. Фото: BRWmania

Аналіз, проведений експертами компанії B+R Studio, яка спеціалізується на аналізі меблевого ринку у Польщі та закордоном, наприкінці минулого року для підготування звіту «Перспективи польської меблевої галузі 2023», показує, що для польської меблевої галузі настали важкі часи, але вони кращі, ніж очікувалося. Про те, наскільки глобальна криза вплине на польську меблеву галузь у 2023 році, розповіла представниця B+R Studio Мілена Дорозінська.

Вона переконана, що події минулого 2022 року, а фактично ті, які мали місце з 2020 року, безумовно, будуть негативно зафіксовані в історії польської меблевої галузі вперше з 2008 року.

«На початку 2022 року нам вдалося оговтатися від важкого періоду пандемії, проте її наслідки у вигляді високої інфляції в Польщі та в світі будуть відчуватися ще деякий час. Війна в Україні, яка триває вже майже 12 місяців, ще більше поглибила це явище, спричинивши, наприклад, енергетичну кризу. Крім того, масла у вогонь підливає нинішня влада, яка запланувала не одне, а два підвищення мінімальної зарплати у 2023 році. Вищезазначені події та фактори, безсумнівно, не полегшують життя польських меблевиків і сприятимуть спаду, який їх очікує. Однак є ймовірність, що меблева галузь і цього разу пройде нинішню кризу, майже «не замочивши ніг», – повідомила Мілена Дорозінська.

Аналіз, проведений командою B+R Studio наприкінці минулого року для підготування основного звіту « Перспективи польської меблевої галузі 2023», показує, що настали важкі часи, але вони кращі, ніж очікувалося. Чимала заслуга у цьому належить м’якій зимі й певній стабілізації на енергетичному ринку. Одним словом, як зауважила Мілена Дорозінська, поляки «не замерзли в темряві».

За оцінкою B+R Studio, вартість проданої польської меблевої продукції у 2022 році для всієї сукупності компаній (включно з мікропідприємствами) коливається в межах 68,5 млрд злотих (зростання на 11% порівняно з 2021 роком). Це – ще один рекордний і неочікувано хороший результат. Звичайно, не можна забувати про вплив на цей результат інфляції, котра проявилася в менших обсягах, ніж у 2021 році.

Загальний настрій у галузі все ще не є оптимістичним, що можна побачити по оцінках кон’юктури чи індексу виробництва меблів, заначила Мілена Дорозінська, але все більше меблевиків говорять про те, що вони очікували гіршого.

У прогнозі на 2023 рік, розробленому B+R Studio, хоча все ще у меблевій галузі Польщі передбачається спад , проте його масштаб буде явно меншим, ніж прогнозували на початку осені. Усе вказує на те, що польська меблева промисловість ще раз доведе свою стійкість в умовах кризи. Безсумнівно, її чекає дуже важкий рік, один із найважчих у сучасній історії, але її становище як однієї з найважливіших галузей польської промисловості не повинне бути під загрозою, запевнила представниця B+R Studio.

Поширити статтю