Salone del Mobile. Milano 2024: як це було

114 Views
Вхід Salone del Mobile.Milano Фото: Salone del Mobile.Milano

З 16 по 21 квітня цьогорічну 62-гу міжнародну виставку Salone del Mobile, на якій було представлено останні новинки меблів та дизайну з усього світу і яка має статус найбільшого у світі заходу такого типу, відвідало 370 824 відвідувачів, 53,9% з яких приїхало з-за кордону. Участь у виставці взяло 1 950 експонентів з 35 різних країн.

За словами організаторів, відвідуваність Salone del Mobile.Milano 2024 була рекордною – відвідувачів було на 20,2% більше, ніж у 2023 році. Кількість експонентів зросла на 28,6%, 65,6% з них – з-за кордону. Ці цифри ще раз підтверджують ключову роль, яку відіграє подія. Виставкова площа склала 174,457 м2, на якій, окрім безпосереднього демонстрування новинок меблів і дизайну, розгорталися різноманітні тематичні заходи та інсталяції.

Серед 15 найбільших географічних ринків лідером знову став Китай, за ним йдуть Німеччина, Іспанія, Бразилія, Франція, США, Польща, Росія, Швейцарія, Туреччина, Індія, Великобританія, Південна Корея, Японія та Румунія. Виставка відкрила нові можливості для бізнесу, в тому числі завдяки численним делегаціям зі США, Індії, ОАЕ, Великої Британії, Франції та Саудівської Аравії.

Visionnaire. Salone Internazionale del Mobile Salone del Mobile.Milano 2024. Фото: Monica Spezia / Living Inside/Salone del Mobile.Milano

Марія Порро, президент Salone del Mobile.Milano, прокоментувала: “62-а виставка Salone del Mobile.Milano перевершила всі очікування: вона стала рекордною. Ми отримали виняткові результати завдяки екосистемній довірі, яка вкотре визнала міжнародне лідерство заходу. Із 370 824 відвідувачами виставка підтвердила свою позицію незрівнянного мосту для діалогу з новими географічними ринками, міжконтинентального міста, відкритого для інновацій, в якому конкуренція стимулює конкурентоспроможність ключового для економіки країни сектору, і не тільки. Велика “фабрика” смислів і довготривалих цінностей, продуктів і робочих місць, матеріальної і нематеріальної культури. У процесі редизайну формату та досвіду ми тримали у фокусі нашої уваги як промисловість і виробництво, так і відвідувачів, прагнучи стимулювати обидві сторони приголомшливою культурною програмою, здатною створити нові зв’язки між потужним корінням культури дизайну та визначенням нового бачення майбутнього. Підтвердженням цього є ювілей нашого SaloneSatellite, який вже 25 років відкриває та просуває нові молоді таланти. Успіх цього заходу також пов’язаний з успіхом бієнале кухонь та ванних кімнат, в яких дослідження та розробки є синтезом не лише інноваційних процесів, але й вираженням здатності обох секторів перехоплювати звички та бажання повсякденного життя. Ми вже почали планувати 2025 рік, усвідомлюючи, що Salone del Mobile – це можливість для всіх, для ланцюжка поставок дерев’яних меблів, для Мілана і для всієї системи “Зроблено в Італії”.

Особливу увагу в рамках Salone del Mobile.Milano 2024 було приділено бієнале EuroCucina/FTK, Technology For the Kitchen та Міжнародній виставці ванних кімнат (International Bathroom Exhibition) – двом секторам, які активно експериментують з новою естетикою та функціями у високотехнічних проєктах, що все більше орієнтуються на підходи сталого розвитку.

Кухня як “гіперсвіт”

Експозиція бієнале EuroCucina /FTK, Technology For the Kitchen розповіла про гібридизацію контекстів, сталий розвиток, штучний інтелект та прагнення до відпочинку на природі.

All You Have Ever Wanted to Know About Food Design in Six Performances. Фото: Diego Ravier/Salone del Mobile.Milano

Якщо цілісний підхід до життя став загальним напрямком у дизайні, то кухня, традиційно приватний простір, підтверджує свою першочергову роль, відкриваючись для інших контекстів та поєднуючись з ними, таким чином, стаючи місцем для нових форм соціальної взаємодії та практик, які історично були прерогативою інших житлових просторів. Межі кухні з іншими домашніми зонами стають все більш розмитими, що призвело до переосмислення дизайну кухонних меблів з огляду на гнучкість та гармонізацію з рештою житлових приміщень. Найбільша увага приділяється екологічній сталості, інтеграції із зовнішніми просторами та застосуванню розумних технологій для кухні. Що стосується форми та естетики дизайну, то актуальними є архітектурні та скульптурні, але чисті, мінімалістичні підходи, органічні форми, натуральні матеріали та кольори, що викликають відчуття гостинної та комфортної краси.

У великому атмосферному просторі та на сцені посеред EuroCucina шість незалежних кулінарних журналів разом з перформерами, художниками, дизайнерами та шеф-кухарями з усього світу представили критичне та оригінальне бачення сьогодення та майбутнього кулінарії. All You Have Ever Wanted to Know About Food in Six Performances (“Все, що ви коли-небудь хотіли знати про їжу в шести перформансах”) – це загальна назва шести проєктів, які включали презентації, роздуми, перформенси, виставки та дегустації, які розгорталися день за днем.

Еволюція ванних кімнат

Міжнародна виставка ванних кімнат пропагувала нові матеріали, естетику та мови дизайну, природу, сталість і велике прагнення до добробуту.

Дотримання принципів еко-дизайну набуває все більшого значення, починаючи від пошуку сировини і закінчуючи виробництвом, від кінцевого продукту до процесу догляду за ним та його утилізації. Протягом багатьох років компанії, що виробляють меблі для ванних кімнат, інвестують у дослідження та інновації, щоб випускати продукцію з малим впливом на навколишнє середовище. Це змусило їх набагато глибше замислитися над впливом на воду, виробничим циклом і матеріалами.

Ванна кімната зазнала значних змін, перетворившись із суто функціонального приміщення в кімнату для релаксу. Актуальними є вбудовані меблі, які розширюють фізичні межі, і краще підходять для того, щоб узгодити ванну кімнату із іншими зонами помешкання.

Under the Surface. Куратори: Accurat, Design Group Italia і Emiliano Ponzi © Salotto.NYC. Фото: Paolo Riolzi/Salone del Mobile.Milano

Етика, сталість і технології, а також сила, чарівність і крихкість води: є багато думок, які лягли в основу Under the Surface – інсталяції, розробленої і створеної Salotto.NYC, Accurat, Design Group Italia та Емільяно Понці (Emiliano Ponzi) для Міжнародної виставки ванних кімнат. Under the Surface має форму затопленого острова і привертає увагу до життєво важливого значення глобальних водних ресурсів та їх збереження, маючи на меті дослідити та осмислити водний слід сектору меблів для ванних кімнат, заохочуючи стратегії відповідального та ефективного використання найціннішого ресурсу на нашій планеті. Зовнішні відблиски світла безперервно рухаються і змінюються, представляючи дані про глобальне споживання води, в той час як технологічні та виробничі досягнення, пов’язані із захистом води у сфері облаштування ванних кімнат, було показано завдяки інноваційному використанню динамічної візуалізації даних.

Наступна виставка Salone del Mobile.Milano 2025 запланована з 8 по 13 квітня 2025 року. 

За матеріалами організаторів Salone del Mobile

Поширити статтю