У Держлісагенстві підвели підсумки роботи лісової галузі за I квартал 2024 року на розширеному засіданні колегії. Як кажуть у відомстві, галузь продовжує демонструвати позитивну динаміку за всіма господарсько-фінансовими показниками.
Згідно повідомлення Держлісагентства, за I квартал 2024 року
- отримано 5,45 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що на 761 млн гривень більше відповідного періоду 2023 року (приріст – 16 %);
- плачено до бюджетів усіх рівнів 2,82 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 820 млн грн більше, ніж за відповідний період 2023 року;
- середньомісячна заробітна плата штатних працівників підприємств в цілому по галузі за І квартал 2024 року становила 21 516 грн і збільшилася порівняно з відповідним періодом 2023 року на 7 088 грн.
Під час розширеного засідання колегії начальник відділу охорони і захисту лісів Тарас Лимар доповів про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2024 року. Зокрема, він акцентував увагу на комплексі організаційних та практичних протипожежних заходів, здійснених державними лісогосподарськими підприємствами протягом I кварталу 2024 року, серед яких виконання Програми розвитку рекреації всеукраїнського рівня для безпечного відпочинку населення. Також Тарас Лимар детально зупинився на питаннях оснащення пожежною технікою та ситуації з лісовими пожежами.
Як інформують у Держлісагентстві, за офіційною статистикою збитки від лісових пожеж для економіки держави і довкілля в минулому році склали більше 2 млрд грн. З початку цього року у підвідомчих лісах галузі ліквідовано 130 пожеж на площі 366 га, з яких 82 пожежі на площі 317 га (86% від загальної площі пожеж) сталося внаслідок російської агресії.
«Забезпеченість відомчої пожежної охорони пожежною технікою є її основою у боротьбі з лісовими пожежами. Потреба в забезпеченні пожежними автомобілями на початок року становила 53 одиниці. Окрім того, потребує оновлення наявна на підприємствах пожежна техніка», – підкреслив Тарас Лимар.
Начальник відділу мисливського господарства та полювання Володимир Каленіченко поінформував присутніх про стан нормативно-правової бази у галузі мисливського господарства та полювання, а також необхідності комплексного підходу до зміни законодавства у сфері мисливського господарства з урахуванням воєнного стану.
«Першим кроком у започаткуванні змін у законодавстві має стати прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії мисливського господарства України на період до 2035 року». Даний документ передбачає внесення ряду змін до діючих та розроблення нових, орієнтованих на кращий досвід Європи нормативно-правових актів», – зауважив Володимир Каленіченко.
Згідно повідомлення Держлісагентства, за результатами розглянутих питань колегія Держлісагентства прийняла рішення вжити низку невідкладних заходів, а саме:
- провести інвентаризацію наявної пожежної техніки з метою її оновлення;
- розробити інтерактивну карту мисливських угідь з урахуванням пропозицій, наданих ВО «Укрдержліспроект»;
- створити робочу групу для проведення детального аналізу законодавства у галузі мисливського господарства і на його основі підготувати проект нової редакції Закону «Про мисливське господарство» та інших нормативно-правових актів.
Окрім того, на колегії Держлісагентства наголосили на забезпеченні неухильного виконання спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених у дію указами Президента України.