Насичена практична програма семінару-тренінгу з проєктування та будівництва лісових доріг передбачала і презентації, і польові огляди, і обговорення.
Про це повідомляє Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза» у Facebook. Розповідь про перший, теоретичний, день семінару-тренінгу з сучасних методів планування, проєктування і будівництва лісових доріг в умовах Українських Карпат тут.
Як йдеться у повідомленні, почалася практична частина на другий день семінару-тренінгу з онлайн-презентації роботи сертифікованого проєктанта лісових доріг, яку зробив Богдан Сеневич, зокрема щодо створення проєктно-кошторисної документації на будівництво лісових доріг та етапів її узгодження.
Другою частиною ранкового блоку стала презентація Степана Джурила, інженера-геодезиста, який познайомив учасників заходу з інноваційними інструментами позиціонування трас лісових доріг на основі лазерного наземного та дистанційного сканування, та з застосуванням ГІС-технологій.
Далі, вже на землях Людвиківського лісництва, директор філії Ігор Лазорко разом з Володимиром Коржовим розповіли про метод створення мережі лісових доріг на гірських схилах із мінімальним впливом на гідрологічний режим водозборів і чистоту поверхневих вод та створенням умов для проведення ефективної лісогосподарської діяльності.
Дорогу, на прикладі якої велася бесіда про екологічні та водозбірні аспекти планування та будівництва, здали в експлуатацію наприкінці 2021 року. Важливо також те, що ця дорога протяжністю 3,9 км, за своєю суттю і призначенням є багатофункціональною, зокрема слугує місцевому населенню і туристам завдяки своїй зручності і облаштованим оглядовим майданчикам, йдеться у повідомленні Агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «Форза».
Згодом пан Коржов та пан Джурило розповіли і показали, як планувати трасу лісової дороги на крутосхилах та влаштувати окремі її елементи, а пан Джурило ознайомив присутніх з роботою приладів для наземного сканування території.
Після цього група переїхала до лісових масивів Свічівського лісництва, де подивилися на процес будівництва лісової дороги, яке ще триває і має бути завершене до кінця цього року.
Дорога призначена для забезпечення доступу до лісових масивів, де запроваджуватимуться підходи наближеного до природи лісівництва як клімато-стійкого способу ведення лісового господарства та зниження негативного впливу кліматичних змін та попередження виникнення кризових паводків і зменшення їх руйнівної сили. Дорога протяжністю 6,7 км передбачає будівництво трьох залізобетонних мостів, влаштування 86 метрів берегоукріплення та створення багатоцільової (протипожежної) водойми площею 0,56 і сухого польдеру для перехоплення води під час паводків.