Woodstock Consortium вітає розслідування Європейської Комісії щодо нелегальної російської фанери

127 Views
Фото ілюстративне. Джерело: Woodstock Consortium

Woodstock Consortium вітає офіційне розслідування Європейської Комісії щодо ймовірного обходу російськими виробниками та імпортерами існуючих антидемпінгових заходів ЄС щодо імпорту березової фанери з Росії. На першому етапі Комісія розслідує, чи походить імпорт з Казахстану та Туреччини з цих двох країн, чи ні.

Про це сказано в оприлюдененому офіційному повідомленні Woodstock Consortium. Публікуємо позицію компанії (нагадуємо, що саме Woodstock Consortium у липні цього року подав запит щодо розслідування можливого обходу антидемпінгових заходів, введених щодо березової фанери, яка походить з Росії).

Отже, Woodstock Consortium вітає той факт, що віднині весь імпорт такої фанери повинен буде реєструватися при перетині кордонів ЄС. Ця реєстрація дозволить Комісії заднім числом застосовувати розширені антидемпінгові мита до тих, хто намагається обійти мита ЄС, накладені на російський імпорт.

Сьогоднішній крок відбувся після офіційного запиту, поданого до ЄС у липні цього року Woodstock Consortium, який надав очевидні докази та численні приклади спроб обійти мита та санкції, запроваджені Євросоюзом.

Такими діями ЄС надсилає потужний сигнал усім зацікавленим сторонам про свій твердий намір забезпечити виконання накладених ним мит і рішучість діяти проти тих, хто намагається обійти його рішення. Представник Woodstock Consortium додав сьогодні, що: «Слід розуміти, що Казахстан і Туреччина можуть бути лише першими з низки країн, які Комісія може розглянути».

Два роки тому, після ретельного антидемпінгового розслідування, яке також було ініційоване Woodstock Consortium, ЄС запровадив мита до 15,8%, щоб захистити європейські ринки від імпорту дешевої російської березової фанери, яка, як було доведено, має серйозні негативні наслідки для промисловості ЄС. Наразі факти свідчать про те, що ці антидемпінгові заходи просто обходять за допомогою різних схем із залученням російських компаній через Казахстан і Туреччину.

Справа в тому, що жодна з двох досліджуваних країн ніколи не була відома як значний виробник березової фанери і донедавна майже взагалі не імпортувала березову фанеру до ЄС. Однак після запровадження у 2021 році мит проти російських виробників та набуття чинності у 2022 році санкцій, пов’язаних з імпортом, проти російських виробників, імпорт з Туреччини значно та помітно зріс. Аналогічно відбулося з імпортом з Казахстану – з нуля до десятків тисяч кубометрів.

«Через обхід антидемпінгових мит, що означає нелегальний потік російської березової фанери до ЄС за демпінговими цінами, Woodstock Consortium та його прихильники вважають, що рівні умови гри знову порушені, просто тому, що коригувальні ефекти початкових антидемпінгових мит підірвані», – заявив речник Woodstock Consortium  .

Крім того, представник Woodstock Consortium зазначив, що, спрямовуючи свій експорт березової фанери через Казахстан і Туреччину, Росія має ще один спосіб фінансування своєї триваючої агресивної війни проти України всупереч чинним обмеженням та санкціям Європейського Союзу.

Woodstock Consortium  та його прихильники, серед яких перші заявники (Paged-Pisz з польської Paged Group та Latvijas Finieris з Латвії), а також кілька провідних асоціацій ЄС та компаній, таких як фінська UPM Plywood, будуть повністю співпрацювати з Комісією в рамках цього розслідування та нададуть свої подальші коментарі у належний час.

«Перед обличчям беззаперечних доказів обходу  Woodstock Consortium впевнений, що розслідування підтвердить незаконні практики обходу і що ЄС поширить свої антидемпінгові мита, запроваджені проти Росії, на незаконний імпорт березової фанери з інших країн, починаючи з Казахстану і Туреччини», – підсумував речник Woodstock Consortium.

Поширити статтю