STIHL MS 462: найлегша високопотужна професійна бензопилка в своєму класі

Tags: 374 Views

Нова бензопила STIHL MS 462 та її модифікація із системою M­Tronic вже встигла за короткий час здобути визнання професіоналів як найлегша й найпотужніша бензинова ланцюгова пилка в класі 70 см3. Численні випробування та її реальна експлуатація в екстремальних кліматичних умовах довели, що модель MS 462 C­M переважає пристрої конкурентів за всіма параметрами. Завдяки електронній системі інтелектуального керування роботою двигуна, вона демонструє вражаючу потужність при всіх режимах навантажень, має неймовірно швидке прискорення, продуману ергономіку і міцність.

Перші зразки нової моделі з’явилися на ринках Німеччини, Швейцарії та Угорщини. Як тільки її взяли в руки професіонали, виробник одразу ж отримав безліч схвальних відгуків. Тож команда розробників може з повним правом пишатися своїм високотехнологічним дітищем та його чудовими характеристиками. Для того, щоб забезпечити максимальну міцність та надійність, бензопила STIHL MS 462 пройшла ретельні випробовування у більш як десяти країнах за різних кліматичних умов: екстремальною температурою ­40°С в умовах дикої природи Аляски, розрідженим високогірним повітрям на висоті 3000 м в американському штаті Монтана, спекою в Іспанії.

Розглянемо в деталях всі основні переваги та сильні сторони цієї новинки.

Найлегша професійна бензопила в своєму класі

Завдяки співвідношенню ваги до потужності – 6 кг при 4,4 кВт  – вона є найлегшою бензопилою в класі з робочим об’ємом 70 см3 і демонструє на 700 г менше ваги ніж відразу три моделі, яким вона прийшла на заміну, а саме MS440, MS 441 та MS 461. Для тих, кому доводиться працювати таким інструментом майже щодня, тримаючи його годинами в напружених руках, така різниця у вазі є суттєвою. Тож професіонали у всьому світі відразу оцінили таке полегшення. Менша вага не тільки відчутно зменшує навантаження на руки звалювальника, а й водночас додає зручності в користуванні інструментом під час звалювання дерев та обрізання гілок.

Зменшити вагу бензопили STIHL MS 462 вдалось завдяки оптимізації конструкції деяких складових частин бензопили, а саме циліндра, картера, маховика та кришки ланцюгової зірочки.

Автоматичне калібрування за 72 секунди

Окремої уваги заслуговує оновлена система електронного керування двигуном M­Tronic, яка є власною розробкою компанії Stihl та вже тривалий час використовується на багатьох професійних бензопилах та бензокосах. Відтепер завдяки інноваційній функції калібрування система M­Tronic за 72 секунди автоматично налаштовує параметри двигуна відповідно до умов експлуатації. Це завжди гарантує оптимальну потужність двигуна, легкий пуск завдяки одному стартовому положенню, стабільно високий крутний момент та відмінне прискорення. Система M­Tronic повність виключає необхідність ручного налаштування карбюратора. В комбінації з новим маховиком вона забезпечує миттєве прискорення та нівелює типові «провали» під час переходу двигуна на максимальні оберти – максимальна швидкість ланцюга 106 км/год досягається всього через 0,3 секунди!

Більше потужності для будь­яких завдань

Приводиться в дію бензопила STIHL MS 462 міцним економним двотактовим двигуном STIHL 2­MIX потужністю 4,4 кВт, який завдяки  новій геометрії циліндру з оптимізованою камерою згорання, забезпечує високий крутний момент у широкому діапазоні обертів двигуна. Оновлений двигун 2­МІХ із вдосконаленою системою продувки циліндра дав змогу значно знизити рівень шкідливих викидів, а оптимізована будова маховика забезпечила більш ефективне внутрішнє охолодження. Для забезпечення високої якості циліндри для бензопили MS 462 виготовляються на власному заводі STIHL у Бразилії.0007.jpg

Оптимальна ергономіка

Особливу увагу при розробці мотопилки MS 462 її творці приділили ергономіці. Досвід розробки ергономічних елементів попередніх моделей мотопилок, а також відгуки та тестові випробування, здійснені професійними лісівниками, були повною мірою враховані в конструктивному виконанні нової моделі. Нова антивібраційна система пили MS 462 C­M значно знизила рівень вібрації, що забезпечило більш точне керування бензопилою навіть під час роботи з довгими шинами, зменшило навантаження на суглоби та м’язи. Крім того, на загальну ергономіку бензопили вплинули й зміни в будові маховика. За рахунок зменшення діаметру та ваги маховика зменшилась відцентрова сила, завдяки чому стало легше оперувати бензопилою або «обходитися» бензопилою під час роботи. Для користувача це означає, що бензопила MS 462 однаково добре підходить як для звалювання деревини, так і відокремлення гілок.

Практичні деталі

Однією з новинок в оснащенні бензопили є лінія контролю за врізанням. Спеціальне маркування на корпусі кришки стартеру спрощує контроль напрямку та ведення інструменту під час врізання у деревину. Зазнала покращення також і конструкція зубчастого упору, в якому було збільшено довжину зубців. Це відчутно полегшило керування бензопилою під час поперечного розпилювання товстих стовбурів, одночасно підвищив безпеку.

Просте обслуговування

Зручний доступ до всіх основних вузлів дозволяє швидко зробити обслуговування бензопили навіть під час роботи в лісі. Легка, потужна та ергономічна: бензопила STIHL MS 462 С­М є ідеальним інструментом для будь­яких лісозаготівельних робіт та  обрізки гілок – від першого до останнього різу!

Новий повітряний фільтр HD2  із радіальним ущільненням має поліетиленовий фільтрувальний елемент із дуже дрібними порами. Завдяки цьому фільтр HD2 є більш ефективним у фільтруванні повітря та стійким до впливу на нього мастила, води, бруду. Для зручного доступу до всіх деталей цільна кришка корпусу з фіксаторами легко знімається без використання будь­якого додаткового інструменту.

Разом із забезпеченням високої продуктивності особливо важливою метою під час розробки професійних бензопилок є їхня довговічність та надійність. У мотопилці STIHL MS 462 завдяки застосуванню цифрового методу розрахунків використані деталі з великим запасом міцності. Для досягнення такого результату було виконано надзвичайно велику за обсягом програму з багатьма спеціальними тестами.

Як бачимо, створення значно легшого інструменту стало можливим завдяки низці конструктивний ідей інженерів компанії STIHL, котрі й сформували загальну інтелектуальну концепцію не просто модернізації інструменту, а фактично розробки нової моделі, якою і стали STIHL MS 462 та MS 462 C­M.

Втім, навіть найдетальніший опис переваг нового інструмента не дасть цілковитого уявлення про нього: необхідно взяти презентовану пилку до рук і випробувати її в роботі. Високе прискорення та ефективність різання деревини будуть очевидними одразу ж. І посмішка задоволення на вашому обличчі, яку зумовлює приємна праця, буде тому підтвердженням.

Слідкуйте за нашими подіями на сайті www.stihl.ua. Ми регулярно проводимо майстер­класи нової техніки та приймаємо участь у виставках національного та місцевого значення, надаючи змогу кожному бажаючому власноруч випробувати інструмент STIHL в дії. 

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь