У Держлісагентстві обговорили впровадження системи сертифікації PEFC

Tags: 203 Views
Представник суртифікації PEFC та т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль
Фото: Держлісагентство

З метою отримання міжнародної сертифікації PEFC для української деревини т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль провів зустріч із керівницею Асоціації “Національна Система Лісової Добровільної Сертифікації” Аллою Оборською.

Про це повідомляють у Держлісагентстві.

Під час зустрічі Віктор Смаль та Алла Оборська обговорили низку питань щодо впровадження системи сертифікації PEFC лісогосподарськими підприємствами галузі, йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Держлісагентстві, донедавна в Україні існувала можливість сертифікації лісових господарств лише за системою FSC. Отже, введення альтернативної системи сертифікації створюватиме конкурентне середовище, а також дасть змогу розширити ринки для деревообробних компаній.

У відомстві зауважують, що відповідність стандартам PEFC – це ще один крок до Європейського Союзу та визнання української деревини на міжнародному ринку, адже однією з переваг даної системи сертифікації є відповідність умовам регламенту EUDR (EU Deforestation Regulation).

Сторони домовилися продовжити співпрацю та визначили конкретні кроки для поширення сертифікації PEFC для підприємств лісової галузі України.

Довідково

Існує сертифікація по системах FSC та PEFC.

Отримання сертифікату PEFC підтверджує, що для виготовлення виробів із деревини використовувалися виключно сертифіковані ліси, а заготівля відповідає загальноєвропейським екологічним вимогам. 

Система розроблена для збереження лісових ресурсів, їхнього максимально раціонального використання і швидкого відновлення.

Стандарт цієї системи – це гарантія екологічності та якості лісоматеріалів, що застосовуються при виготовленні продукції. Постійний моніторинг правильності лісокористування допомагає запобігти порушенням екологічного балансу, він сприяє зростанню площі лісу, а також поширеності цінних деревних порід, які потребують захисту людини. 

Поширити статтю