Україна та Німеччина розпочинають розробку нового проєкту для лісового сектору

45 Views
Фото: Міндовкілля

Відбулася зустріч першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Смаля з представником GFA Consulting Group Крістіаном Ашенбахом та міжнародним експертом Улі Мюллером щодо подальшої підтримки лісового господарства шляхом розробки нових проєктів міжнародної технічної допомоги. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

“Співпраця з Німеччиною в сфері лісового господарства має стратегічне значення для України. Планується розробити новий проєкт міжнародної технічної допомоги на наступні три роки. Він буде спрямований на підтримку розвитку та стійкого управління нашими лісовими ресурсами”, – зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Зокрема, під час зустрічі обговорили нові етапи співпраці, які враховують: 

  • національну інвентаризацію лісів;
  • розмінування лісів;
  • вирощування та відтворення лісів; 
  • впровадження інновацій у лісовпорядкування, облік та моніторинг лісів;
  • цифровізацію лісової галузі. 

У Міндовкіллі зазначають, що GFA Consulting Group є провідним європейським консалтинговим агентством, яке опікується міжнародним співробітництвом у сфері розвитку та є генеральним уповноваженим виконавцем від Федерального Міністерства сільського господарства та продовольства Німеччини. Після опрацювання та погодження обумовлених напрямків співпраці з профільним Міністерством Німеччини, в червні буде підготовлено концепцію нового проєкту, кажуть у Міндовкіллі. Як повідомили у Держлісагентстві, німецький уряд готовий виділити 1 млн євро на наступний рік для підтримки лісової галузі України.

Також у Міндовкіллі нагадують, що співпраця України та Німеччини у галузі лісового господарства розпочалась ще у 2017 році в рамках «Німецько-українського аграрно-політичного діалогу». Вона полягала в розробці нормативної бази національної інвентаризації лісів в Україні, яку Кабінет Міністрів України ухвалив 21 квітня 2021 року. Втім через повномасштабне вторгнення росії польові роботи національної інвентаризації лісів в Україні не було виконано в повному обсязі – їх частково відновили у 2023 році.

Поширити статтю