ДП “Ліси України” спільно з Державним агентством лісових ресурсів України напрацьовують технічні рішення, щоб задовольнити вимоги Регламенту EUDR (EU Deforestation Regulation).
Про це повідомив генеральний директор ДП “Ліси України” Юрій Болоховець у Facebook.
Як відомо, EUDR вступає в дію з кінця 2024 року. Нові правила стосуватимуться будь-якої продукції з деревини. Згідно цього Регламенту деревина має заготовлятися легально, а її заготівля не повинна спричинити знелісення. Також EUDR вимагає підтвердити період рубки, координати ділянок, ланцюжок постачання.
Проте досі чітко не визначено, як саме відбуватиметься контроль, що викликає занепокоєння серед переробників, виробників, експортерів, йдеться у дописі Юрія Болоховця.
“ДП “Ліси України” тримає ситуацію на контролі. Ми запровадили найсучасніші методи контролю, тому імплементація нових вимог Євросоюзу не повинна викликати складнощі, – запевнив генеральний директор ДП “Ліси України”. – Наші покупці отримують всі необхідні документи для постачання продукції з деревини в країни ЄС. Зокрема, плануємо повністю перейти на відведення ділянок у рубку за допомогою високоточних GPS-пристроїв. Деякі філії вже з ними працюють. Е-лісорубний квиток прив’яжемо не лише до матеріалів лісовпорядкування, але й до координат GPS. Дані з е-лісорубного квитка та електронної товарно-транспортної накладної (ТТН-ліс) інтегруємо в е-сертифікат про походження деревини”.
За словами Юрія Болоховця, з труднощами підтвердження вимоги EUDR можуть зіткнутися лише виробники продукції, яка на сьогодні не вимагає обов’язкового отримання е-сертифікату про походження. Йдеться про експорт плитної та шпонової продукції з України, який не сертифікується.
“Тепер бізнес (а не лише держава) має бути зацікавлений у поширенні сертифікації на всі вироби з деревини”, – написав Юрій Болоховець.
Також у своєму дописі він зазначив, що EUDR не уточнює, як перевірятиметься процес залісення, і повідомив, що у планах ДП “Ліси України” – єдиний електронний реєстр ділянок для лісовідновлення.
“Відкриємо інформацію: де, коли, як заплановано відновлення лісу. Це пропозиції, які обговорюємо з колегами з Держлісагентства. Але технічно ми готові виконати вимоги EUDR”, – написав Юрій Болоховець.