Ультразвук плюс лазер

Вимірювальний пристрій VL5 Vertex Laser поєднав ультразвук і лазер для кращого вимірювання відстані, висоти і нахилу.

«VL5 Vertex Laser призначений для складних польових вимірювань. Він чудово надається для підготовки та реалізації планів та виконання багатьох інших завдань», – розповідає Йонас Вікнер, менеджер з маркетингу компанії Haglöf, яка власне й виготовляє цей пристрій.

Для вимірювання з високою точністю VL5 Vertex Laser може використовувати лазер на відстань до 700 м.

«Якщо є багато гілок та інших подібних речей, тоді можна перейти на використання ультразвуку і транспондера, які дають приладу змогу здійснювати точні вимірювання, «проходячи» крізь перешкоди, – пояснює пан Вікнер. – Окрім того, що ви зможете виміряти поверхню, висоту або кут, пристрій також дає змогу швидко визначити розмір і об’єм купи деревної тріски, розмір зелених крон. Також VL5 Vertex Laser можна використовувати як реласкоп чи виконувати багато інших робочих завдань. Для прикладу, ви стоїте на місці вирубування і вам потрібно підрахувати кількість необхідних дерев. Просто вимірюйте точки у кожному куті ‒ і отримаєте точно визначену ділянку. Всі дані зберігаються в пристрої, і ви можете експортувати їх безпосередньо в Excel або Google Earth. Пристрій передає дані через інфрачервоне з’єднання і Bluetooth».

Комбінація двох методів вимірювання робить прилад дуже гнучким у використанні.

За словами виробників, VL5 Vertex Laser дає змогу виконувати роботу швидше й ефективніше. Як ви вже зрозуміли, на відкритій місцевості краще вимірювати відстані лазером, для густого лісу із щільним підліском варто користуватися ультразвуком.

Здатність вимірювати по горизонталі на 360˚ дає змогу використовувати інструмент для закладання реласкопічних майданчиків. Пристрій швидко й точно визначає, перебуває дерево в радіусі чи ні.

За допомогою вбудованої функції BAF можна визначити мінімальний діаметр дерева для внесення його в точкову пробу. Функція BAF дає змогу точно відбирати точкову пробу в густих заростях, що зазвичай неможливо зробити з використанням стандартної призми.

За допомогою наявної в приладі функції Hazard Tree Limit можна визначити, чи зачепить дерево, яке падає, проводи або інший об’єкт (наприклад, опору)

Вбудований інфрачервоний порт і Bluetooth уможливлюють перенесення даних на кишеньковий або стаціонарний комп’ютер для подальшої обробки. Bluetooth також дає змогу передавати інформацію про виміряні висоти на мірні вилки буквально одним доторком. Таким чином, всі дані (діаметр дерева, порода, висота) збираються в одному інструменті, що значно спрощує подальшу їх обробку.

Якщо втримувати кнопку POWER у натиснутому стані, прилад переходить у режим сканування. Ця функція корисна при вимірюванні тонких об’єктів.

Об’єктив – з червоним, хрестоподібним прицілом, має однократне збільшення.

«Це наш найдосконаліший інструмент для професійного вимірювання – зазначає Йонас Вікнер. – Він має всі властивості нашої ультразвукової системи у поєднанні з швидким, високоточним лазером».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь