Успіх надихає ставати найкращим

Компанія «Ленів» була заснована у 2005 році та подолала непростий шлях від маленького зварювально-загострювального цеху до повноцінного виробника високоякісного інструменту для деревообробної промисловості. Як це відбувалося, що змусило підприємство вдатися до власного виробництва, яку воно має мету та які перспективи бачитьу майбутньому – про все це розповів нам засновник та директор товариства Руслан Ленів.

– Пане Руслане, розкажіть, як Вам вдалося за такий короткий час наростити серйозні виробничі потужності тастати по суті одним із найбільш розвинених заводів з виготовлення дерево-обробного інструменту в Україні?

– Винятково власною впертістю танаполегливістю. Ми починали з наданняпослуг із загострення та ремонту вузькихстрічкових пил. Потім взялися їх продавати, співпрацювали з різними виробниками. З часом організували сервіс дискових пил, стругальних ножів, фрез. Звичайно, клієнтам вигідно обслуговуватися комплексно в одному місці і там же придбавати товари. Тому ринок сам змусив нас шукати постачальників всіх видів інструментів,щоб задовольнити потреби замовників. Я завжди сповідував ідею продавати якісний інструмент, можливо, й не найдешевший, але надійний і довговічний – вкінцевому результаті, якщо порівняти всі дані, економічно він вигідніший. Тому ми налагодили постачання товарів провідних виробників світу: «Munkfors», «AKE»,«Tigra», «Kvarnstrands», «C.B.G». Ми відвідали кожного з наших партнерів, бачили їхнє виробництво, і щоразу мені не давала спокою думка – а чому б не організувати таке виробництво в Україні? Безумовно, це складно – перш за все фінансово: державних дотацій на розвиток бізнесу немає,кредитні ставки високі, постійна інфляція. Звичайно, в таких умовах дозволити собі високотехнологічну виробничу баз уєвропейського рівня неможливо. Але в нас є розумні люди і бажання розвиватися.Роздуми про важке життя результату недають. Тому треба з чогось починати. Неможемо купити нові верстати? Ок, будемо поки що працювати на вживаних.

– То з чого ж все-таки почалося власне виробництво? І що дало йому поштовх?

– З широких стрічкових пил. У 2014 році фірма переїхала на нове місце з достатніми площами для налагодження повного циклу підготовки до роботи стріч-кового полотна – зварювання, вальцювання, стелітування та загострення зубів. Як основу ми використовуємо, на мою думку,найкраще з доступних на ринку стрічкових полотен – шведське Uddeholm. Попит на цей товар все більше зростає, а виробників в Україні вкрай мало – це складний процес, потребує кваліфікованих фахівцівта значних капіталовкладень. Можна сказати, ситуація сама продиктувала нам, з чого розпочати. Деревообробники стикаються з масою проблем під час пиляння широкими пилами – від неправильної експлуатації персоналом до неточно підібраних параметрів пил і розбитих пилорам,тож ми намагаємося якісно, швидко тапрофесійно їм допомогти. А ще надаємо послуги зі шліфування зношених шківів стрічкопильних верстатів.Через деякий час ми започаткували виробництво рубальних ножів та дискових пил. Це ще дві, на мій погляд, своєрідні ніші на нашому ринку. З одного боку, є багато пропозицій від іноземних виробників, які в умовах постійного зниження курсу гривні стають все більш недоступними для споживача. З іншого – український ринок, на жаль, не може запропонувати їм гідної альтернативи. І ми знайшли золоту середину – сировина з Німеччини, вироблено в Україні. Таким чином, ми досягаємо оптимального співвідношення вартості та якості нашого інструменту. З наявною у нас технічною базою, з досвідом, набутим упродовж цих років, ми по суті постачаємона український ринок товар, який не поступається імпортним аналогам.

– Як сприймають українського виробника клієнти?

– По-різному. Ті, що давно з нами співпрацюють, схильні довіряти, пробувати,експериментувати разом з нами. Вони теж зацікавлені в результаті, розуміючи, що готують собі основу для стабільної роботи.Звичайно, є й такі, що ставляться з підозрою, мовляв, не може український товар бути якісним. Я сприймаю це спокійно,нікого ні в чому не звинувачую. На жаль,ми й самі не можемо знайти в Україні відповідної сировини, обладнання та витратних матеріалів для нашого виробництва – все завозимо з-за кордону. Але немає іншої можливості перевірити якість,окрім як спробувати. І доступна ціна часто заохочує клієнта до покупки.

– Але ж вам, мабуть, не одразу всевдавалося? Чи були помилки, невдачі?

– Звичайно, і надалі трапляються. Ми вчимося, напрацьовуємо навички, набуваємо досвіду. Це єдиний шлях до професіоналізму, іншого немає. Не помиляєтьсятой, хто нічого не робить. І дуже добре,коли є партнери, які підтримують на цьому шляху, які погоджуються тестувати у себе на виробництві твій товар і разом шукати способи його вдосконалення. Багато вже зроблено, але є ще куди розвиватися і ми не зупинимося на досягнутому.

– Кілька слів про плани на майбутнє:які ще напрямки плануєте розвивати?

– У нас по дискових пилах ще далеко не всі питання охоплені. Поки що в асортименті тільки пили для поздовжнього різання деревини та багатопильних верстатів, є вже певні напрацювання щодо поперечного розкрою. Далі будемо розробляти лінію для плит, композитних матеріалів, ламелей,пластику, алюмінію. Є над чим працювати.А далі – хто зна, можливо дійдемо й до вер-статів – Україна розвивається, виробництво потрохи набирає обертів, і я вірю, що з часом ми почнемо цінувати і підтримувати своє, з’являться і засоби, і матеріали, потрібні терпіння і наполегливість. А кожен маленький успіх дуже надихає і мотивує доподальшого розвитку.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь