В Німеччині у червні пелети подорожчали

141 Views
Фото ілюстраційне. Фото: goldenpages.rv.ua

У Німецькому інституті пелет (DEPI) зазначають, що це нетипово для цієї пори року, а також відзначають незвично високий попит на пелети.

Як повідомляє DEPI, у червні ціна на деревні пелети в Німеччині зросла. За даними Німецького інституту пелет, одна тонна деревних гранул коштує в середньому €408,4. Це на 13,6% більше, ніж у травні 2023 року, і на 5,4% менше, ніж у минулому році. Це означає, що ціна на пелети є нетиповою для цієї пори року.

 «Зростання цін у червні є нетиповим для пелет», – пояснює керуючий директор DEPI Мартін Бентеле. Такий розвиток подій все ще пов’язаний з надзвичайно високими обсягами зберігання минулого літа, що призвело до того, що весною і на початку літа цього року у більшості операторів опалювальних систем були порожні резервувари для пелет. Це, своєю чергою, призвело до незвично високого сезонного попиту. Проте Німецький інститут пелет припускає, що ситуація з попитом і цінами заспокоїться протягом найближчих тижнів.

За даними DEPI, ціни на пелети у Німеччині в червні 2023 року демонструють такі регіональні відмінності (за обсяг 6 т): у центрі країни пелети коштують в середньому 408,46 €/т, на півдні Німеччини – 408,73 €/т, на півночі/сході Німеччини пелети трохи дорожчі – 412,50 €/т.

Той факт, що середня ціна по країні є нижчою за регіональні ціни в червні, пояснюється методом розрахунку. 

Більші партії пелет (26 т) у червні 2023 року продають за такими цінами: південь – 391,26 €/т, центр – 388,77 €/т, північ/схід – 393,20 €/т (всі ціни вказано з ПДВ).

За матеріалами DEPI

Поширити статтю