Як лісова біомаса використовується для виробництва енергії в Україні?

75 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Біоенергетична асоціація України

Лісова біомаса — це відходи та залишки лісогосподарської діяльності й споріднених галузей, які щорічно природно відновлюються і не споживаються для інших потреб. Як її використовують для виробництва енергії в Україні, розповіли у WWF-Україна.

Окрім того, WWF-Україна підготував інфографіку в рамках проєкту «Стале використання лісової біомаси для виробництва енергії в Україні», який WWF-Україна ініціював для пошуку рішень сталого використання деревини в енергетичних потребах країни на найближчу перспективу і в процесі післявоєнної відбудови.

Джерело: WWF-Україна

Отож, як кажуть у WWF-Україна, використання лісової біомаси сприяє розвитку місцевого енергетичного ресурсу, заміщенню викопного палива, пом’якшенню наслідків зміни клімату та посиленню енергетичної безпеки країни.  За оцінками організації, наразі лісова біомаса вже заміщує близько 2,5 млрд м3 природного газу та скорочує викиди СО2 на 1 млн т щорічно.

Як повідомляє WWF-Україна, основу потенціалу лісової біомаси в Україні складають лісосічні відходи (32%), дрова (31%) і відходи інших лісокористувачів (23%). Вторинні відходи переробки, відходи рубок, відходи управління сільськогосподарськими угіддями займають разом 14% від загального ресурсу.

Дві третини усього ресурсу, який дає лісова біомаса, споживається для індивідуального опалення, гарячого водопостачання і приготування їжі населенням через спалювання у традиційних пічках (грубках) і котлах. Третя частина (28%) використовується для котелень централізованого теплопостачання, промисловості, бюджетного сектору. Для виробництва електроенергії на ТЕЦ та ТЕС споживається до 5% лісової біомаси.

У WWF-Україна кажуть, що біомаса, в тому числі й лісова — єдине відновлюване джерело енергії, яке може одночасно використовуватись для виробництва електроенергії, тепла і біопалива для транспорту. В Україні 97% енергії, що виробляється з лісової біомаси — це теплова енергія (здебільшого для опалення), а 3% — електроенергія.

За матеріалами WWF-Україна

Поширити статтю