Як поміряти кубометр дров?

223 Views
Фото ілюстраційне. Скриншот відео

Під час закупівлі палива на зиму у покупців нерідко виникає питання: куб дров – це скільки? Скільки кубометрів в машині? Як рахується цей об’єм?

Оскільки попит на дрова зараз високий, бо українці активно готуються до опалювального сезону, який уже розпочинається, лісівники ДП “Ліси України” розповіли у Facebook, як виміряти 1 м3 дров.

Отож, як пояснюють лісівники, загальноприйнятою одиницею виміру дров є кубометр або складометр. Вони найбільш точно відображають кількість палива, яку отримає покупець. Для круглого лісоматеріалу (кругляка) використовується поняття щільний кубічний метр (суцільної деревини без проміжків), а для дров – складений кубічний метр (враховуючи проміжки).

Якщо колоди паливних дров акуратно складені, виміряти об’єм не важко: потрібно помножити висоту на довжину й ширину – і готово!

Якщо маєте справу з колотими дровами, діляться тонкощами вимірювань лісівники, застосовуйте таку одиницю виміру як “складений” кубометр. При її використанні враховуються проміжки, які утворюються між дровами. Щоб дізнатися точний обсяг палива, необхідно використовувати коефіцієнт. Він відрізняється в залежності від розміру дров і типу деревини, але зазвичай використовують коефіцієнт 0,7.

Наприклад, вам привезли паливо, складене “в укладку”. Помножте висоту цієї укладки на ширину й довжину, після чого помножте отриманий показник на 0,7. У підсумку ви отримаєте реальний обсяг.

Такі розрахунки допоможуть при покупці дров для опалення свого житла, кажуть лісівники і нагадують, що кожен громадянин має можливість замовити до 15 м3 дров на рік.

Щоб запастися твердим паливом, кажуть у ДП “Ліси України”, потрібно звернутися до найближчої лісогосподарської філії ДП “Ліси України” чи лісництва. Там отримати рахунок та здійснити оплату через термінал у лісництві, у будь-якому відділенні банку або через онлайн-банкінг. Також можна придбати дрова онлайн в інтернет-магазині “ДроваЄ”.

Поширити статтю