За інформацією Міжнародної організації по тропічній деревині, у вересні 2020 року темпи скорочення експорту Японії знизилися, що свідчить про ослаблення впливу пандемії на світову торгівлю. Міністерство фінансів країни заявило, що вартість вересневого експорту Японії скоротилося в річному численні на 4,9%. Такий результат набагато краще, ніж майже 15% скорочення обсягів експорту в серпні цього року.
Експерти кажуть, що здебільшого таке поліпшення стало результатом відновлення поставок в Китай. Однак аналітики попереджають, що на темпи зростання експорту в Китай буде впливати ситуація на глобальному ринку.
За другий і третій квартали 2020 року весь експорт Японії скоротився більш ніж на 35%, що стало найбільш різким падінням з часів світової фінансової кризи. Основна проблема для уряду країни полягає в тому, що пандемія змушує японські компанії проявляти обережність при наймі на роботу, збільшенні заробітної плати і обсягів інвестицій.
Серпень традиційно є місяцем відпусток в Японії, і будівельні роботи скорочуються приблизно до двох тижнів. З огляду на повільну будівельну активність в серпні, можна було очікувати падіння імпорту компонентів для житла. Обсяг імпорту дерев’яних дверей в серпні скоротився в річному численні на 28%, а в порівнянні з липнем імпорт в серпні знизився приблизно на 20%. Як і в попередні місяці, основними постачальниками дерев’яних дверей в Японію були Китай (58% від усього імпорту), США (23%) і Малайзія (5%), що є поліпшенням у порівнянні з поставками в Японію в липні.
Японський імпорт дерев’яних вікон зростав протягом перших восьми місяців цього року, однак до кінця серпня, обрушився. У річному обчисленні його обсяги в цьому місяці скоротилися на 34%, в місячному численні – на 19%. У серпні частка імпортованих в Японію дерев’яних вікон з Китаю і США впала приблизно до 70% у порівнянні з більш ніж 80% в липні. Філіппіни забезпечили 14% імпортованої продукції.
У серпні 2020 року поставки фанери в Японію з Індонезії і Малайзії виросла після зниження в липні, проте в річному численні імпорт скоротився на 18%. Поставки з Китаю впали приблизно на 35%.