Юлія Федишин: «Експериментувати, змінюватися, розвиватися»

Tags: 459 Views

Про ринок, тенденції, нові декори, дистрибуцію та потребу постійно експериментувати і змінюватися, щоб завжди перебувати в авангарді плитного виробництва говоримо із Юлією Федишин, директором ТОВ «Свиспан Лімітед»

– Пані Юліє, нині ТОВ «Свиспан Лімітед» – провідний гравець українського ринку, але так було не завжди. Розкажіть, будь ласка, про перші кроки компанії в Україні.

– Хочу зробити дещо глибший історичний екскурс, який сягає початку минулого століття. Тоді в Костополі працювали польські державні лісопильні. Буремні політичні та територіальні зміни, що сколихнули Європу упершій половині ХХ ст., позначилися і на діяльності лісопилень. Щоправда, вони не зазнализначного руйнування й у 1944 році стали базою для створення комбінату з виготовлення каркасно-щитових будинків. Через чотири роки розпочато будівництво великого деревообробного комбінату. Разом із комбінатом розвивався та розбудовується й сам Костопіль, адже підприємству потрібні були робітники.

Знаменною датою діяльності стало 19 серпня 1960 року – саме тоді Костопільський ДБК виготовив першу деревостружкову плиту (ДСП), чим започаткував нову епоху. Комбінат, а разом із ним і плитне виробництво стрімко розвивалися. Так, уже 1974-го налагоджено виробництво ламінованих ДСП. Але у 1990-х, коли вітчизняна економіка потрапила у кризову безодню, підприємство почало занепадати. Цілком імовірно, що комбінат очікувала доля багатьох промислових гігантів – скорочення працівників, банкрутство, продаж унікального обладнання на металобрухт, дерибан території і приміщень. На щастя, цього не сталося. У 2003 році швейцарський інвестор Sorbes AG погодився вкласти кошти у підприємство. Насамперед інвестор взявся за переобладнання і модернізацію – встановили одну лінію для виробництва ДСП та дві для його ламінування. Це дало змогу зберегти роботу працівникам та започаткувати заходи для виведення підприємства на провідні позиції у галузі.

– Яких успіхів вдалося досягти з того часу?

– Нині ТОВ «Свиспан Лімітед» – один із лідерів деревообробної галузі України. Ми виготовляємо продукцію на наших виробничих площадках у Костополі (Рівненська обл.) та Надвірній (Івано-Франківська обл.). Щорічно ми виготовляємо близько 450 000 м3деревостружкових та 300 000 м3 ламінованих плит, при цьому забезпечуючи роботою більш ніж 1000 осіб. Завдяки високій якості продукція компанії здобула довіру мільйонів споживачів по всьому світу. Саме довіра споживачів – наша гордість та найбільше досягнення.

Виробництво ДСП на ТОВ «Свиспан Лімітед»Виробництво ДСП на ТОВ «Свиспан Лімітед»

– Яку продукцію підприємство нині виготовляє?

– В асортименті продукції «Свиспан Лімітед»:

  • неоздоблена ДСП (так звана «рядова плита»);
  • ламінована ДСП у декорах трьох колекцій, а саме Classic, Natur, Unicolor & Fantazy;
  • постформінг;

– Чим Ваша продукція вирізняється серед конкурентів?

– Насамперед це – різноманіття декорів. Ми не стоїмо на місці, а постійно рухаємось вперед і пропонуємо нашим клієнтам нові рішення. Експериментувати, змінюватися, розвиватися – саме такий принцип роботи було взято компанією «Свиспан Лімітед» за основу в стратегічному плануванні.

– Ви згадали про колекцію Natur, усі декори якої побудовані на основі текстури деревини різних порід. Що спонукало до її створення?

– День у день нас оточує місто з його пульсувальним ритмом. Ми все менше і менше бачимо природних, звичних нашому оку, кольорів і текстур. Спостерігаючи за навколишнім світом, ми створили лінію декорів Natur (німецькою – природа). Бачачи невичерпну красу природних форм, не обмежилися невеликою кількістю декорів і показали її в багатогранному виконанні. Декори цієї колекції ретельно відібрали з-поміж великої кількості варіантів. До уваги брали багато чинників: це і досвід провідних європейських виробників меблів, і уподобання та вимоги вітчизняних споживачів. Зараз у колекції понад 50 позицій і це не межа.

Natur – це сучасний тренд з наголосом на екологічність і природні мотиви. Ми вважаємо,що колекція є інструментом творчості і затишку не тільки в житлових приміщеннях, а й у багатьох громадських місцях.

– Які ще нові розробки вже виведено на ринок?

– Торік колекцію меблевих плит поповнили 29 нових декорів – натуральні відтінки дуба, сміливі візерунки, пастельні кольори, тобто саме ті рішення, які стали трендовими минулого та цього року. Провівши понад 30 презентацій серед українських та закордонних меблевиків й аналізуючи реакцію клієнтів, зрозуміли, що обрали правильний напрямок. Ми не просто запускаємо новинки, а створюємо тенденції, пропонуючи споживачам продукт, розроблений провідними дизайнерами у тісній співпраці з спеціалістами компанії. Завдяки величезному асортименту, який налічує близько 250 декорів, кожен клієнт може вибрати продукт на власний смак та уподобання. Наш слоган: «Swisspan – для тих хто створює». І ми щодня робимо усе для того, щоб відповідати йому.

– Над розробкою яких декорів працюєте зараз?

– Ми постійно шукаємо ідеї в довколишніх речах. Новим декором може стати будь-яка поверхня чи предмет. На початку цього року ми презентуємо нову колекцію, на створення якої дизайнерів надихало природне різноманіттям і міський колорит. Урахувавши побажання користувачів нашої продукції, ми створили колекцію, яка здатна стати незамінним інструментом у облаштуванні унікального інтер’єру. Під час виставки MTK Innovation, що відбудеться15-18 березня в Києві, ми представимо нові декори, які вас приємно здивують.

– Серед такого різноманіття декорів, напевно, є й найбільш популярні?

– Стабільний попит на давно відомі на ринку декори – «дуб молочний», «венге», «буки»,«горіхи». Значно зросли продажі декорів колекції Natur: «дуб ансберг світлий», «дуб ансберг сріблястий», «дуб ансберг темний», «дуб арканзас світлий»,«дуб арканзас темний», «ясен королівський світлий» та багатоінших.

Кухня та тумба з декору дуба

– На яких ринках реалізуєте виготовлену на українських заводах компанії продукцію?

– Для компанії «Свиспан Лімітед» експорт готової продукції був і є доволі важливим сегментом реалізації. Протягом всієї діяльності нашого підприємства ми мали постійні експортні операції. На сьогодні успішно експортуємо продукцію до Австрії, Боснії та Герцеговини, Чехії, Німеччини, Греції, Грузії, Хорватії, Угорщини, Італії, Литви, Молдови, Болгарії, Румунії, Сербії, Словаччини. Наш бренд Swisspan by Sorbes відомий у цих країнах і ми продовжуємо нарощувати продажі. У 2017 році ми плануємо налагодити тісну співпрацю з Грецією, Словенією, Македонією та Францією, що дасть змогу розширити географію продажів. Виробники меблів на заході набагато вимогливіші до якості продукції, її походження та екологічності. Наші плити сподобались європейському споживачу перш за все цікавими декорами, яких немає на їхньому ринку, високою якістю та конкурентною ціною. Крім того, важливим для європейських партнерів є стабільність обсягів поставок і термінів доставки, які ми гарантуємо.

– Закордонні виробники заповнили в Україні нішу ламінованих ДСП з глибоким тисненням декорів. Чи є у «Свиспан Лімітед» подібні продукти?

– Я не погоджуюсь із твердженням, що цю нішу заповнили закордонні виробники. Глибоке тиснення, яке в нас називають WL Вудлайн, вже добре відоме нашим клієнтам як в Україні, так і закордоном. Перша плита з таким тисненням з’явилась у 2014 році з виходом колекції Natur. Ми провели масштабні презентацій цієї колекції по всій Україні і за кордоном. За нашими підрахунками, цільова аудиторія перевищила 6000 клієнтів, тож наші декори із глибоким тисненням добре відоміна ринку.

– ДСП містить шкідливий формальдегід, кількість якого суворо регламентують стандарти. Чи є нові промислові розробки, які дають змогу ще суттєвіше зменшити вміст формальдегіду, або й узагалі виробляти ДСП без нього?

– Ми намагаємось йти в ногу з часом та чітко дотримуємося встановлених норм якості, в тому числі екологічних. Так, зараз виготовляємо плити, які за нормами європейських стандартів належать до класу емісії E-1 (мінімальний рівень формальдегідних сполук). Окрім того, ми готові, під потреби замовника, виготовляти екологічно чистішу продукцію, що належить до класу емісії E-0,5.

 Усіх виробників меблів можна поділити на дві категорії: перша – використовують для виробництва ЛДСП товщиною 18 мм; друга – ЛДСП товщиною 16 мм. Свої «за» і «проти» є в обох випадках. Яка із цих двох товщин ЛДСП на «Свиспан Лімітед» є популярнішою?

– Плити цих двох товщин є основним конструкційним матеріалом у виробництві корпусних меблевих виробів. Кожен виробник, віддаючи перевагу тійчи іншій, керується певними критеріями. Якщо порівнювати за нашими обсягами виробництва і реалізації, то більшість приймають рішення на користь плит товщиною 16 мм. Проаналізувавши географію популярності, бачимо, що ЛДСП товщиною 18 мм найпопулярніша серед меблевиків Київської, Одеської, Львівської, Вінницької, Хмельницької та Закарпатської областей.

– Пані Юліє, Вам напевно неодноразово доводилося чути нарікання деревообробників на нестачу сировини та її високу вартість. Чи є такі проблеми у «Свиспан Лімітед» (зважаючи на потребу у великих обсягах)? Можливо, запровадження мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів сприятиме покращенню ситуації з дефіцитом сировини?

– Ми однозначно підтримуємо запровадження мораторію, бачимо в цьому величезну перспективу для розвитку української деревообробки. Якщо говорити конкретно про нас, то наразі сировини нам вистачає, але є запитання щодо формування ціни на неї. На аукціонах з продажу необробленої деревини її вартість постійно зростає. Нам, звісно, хотілося б, щоб була якась логіка у такому зростанні і на збільшення ціни впливали об’єктивні причини, а нелише воля продавця.

– За Вашими оцінками, що відбуватиметься із вітчизняним ринком плитних матеріалів найближчим часом?

– Зростання або зменшення ринку залежатиме від економічної ситуації в країні. Сподіваюся, що обіцяне економічне зростання не забариться і ми його відчуємо.У такому випадку ми передбачаємо, що люди купуватимуть більше меблів, що, своєю чергою, призведе до зростання попиту на плитні матеріали.

– І наостанок поділіться планами на майбутнє.

– Про основи нашого стратегічного планування я вже згадувала. Це – експериментувати, змінюватися, розвиватися. Відповідно до цього плануємо не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалюватися, розширювати присутність на уже наявних ринках та виходити на нові. Ну й, звісно ж, це – розробка та впровадження у виробництво нових цікавих декорів, що відповідатимуть сучасним тенденціям.

Поширити статтю