Юрій Болоховець: “Навіть під час війни можна розвивати галузь”

366 Views

Юрій Болоховець, т. в. о. генерального директора ДП “Ліси України”, розповів про результати реформи лісової галузі та результати роботи ДП “Ліси України” за перше півріччя 2023 року.

Зокрема він відзначив, що за ці півроку роботи ДП “Ліси України” заробило вдвічі більше, ніж за той самий період окремі державні підприємства у 2022 році.

Як вказано у відео, опублікованому ДП “Ліси України”, чистий прибуток у першому півріччі 2021 року становив 216 млн грн, у першому півріччі 2022 року – 795 млн грн і у першому півріччі 2023 року – 1,6 млрд грн.

“До речі, саме 2021 рік ми колись вважали найуспішнішим за всі роки незалежності України. Але, як бачите, навіть під час війни можна розвивати галузь. – сказав Юрій Болоховець. – До речі, сплату податків ми також збільшили, як і обіцяли. За 6 місяців “Ліси України” сплатили більше на 76 мільйонів гривень, ніж в минулому році.

Лісова галузь залишається важливою складовою української економіки. Реформа дає можливість суттєво покращувати результат. За рахунок чого маємо такі показники? Вдвічі більший прибуток вдалося отримати через те, що вдвічі зросла рентабельність підприємства (у відео вказано, що рентабельність ДП “Ліси України” за 1 півріччя 2023 року – 15%). Якщо раніше кожен окремий лісгосп працював, буквально, окремо, зараз система управління централізована. Ми взяли під контроль всі закупівлі. Проводимо їх через відкриті аукціони Прозорро. Кожен може взяти участь, конкуренція абсолютно прозора. Також важливий елемент збільшення прибутку – це фінансова дисципліна. Сьогодні кожен рахунок філії – на особистому контролі. Закуповуємо лише те, в чому дійсно є необхідність.

За півроку роботи єдиного підприємства ми суттєво покращили контроль перевезення деревини, до чого раніше у громадськості було найбільше запитань. Всі філії ДП “Ліси України” в ТТН будуть в обов’язковому порядку додавати фотомалюнок складеної деревини, який є унікальним і продоблювати який неможливо. Поліція, або лісова охорона, або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото ТТН з реальним виглядом колод на кузові автомобіля. Також ми додаємо контроль переміщення лісовозів. Це наступний етап проєкту по поротьбі із незаконними рубками та детінізації ринку деревини. Всі автомобілі філій будуть обладнанні GPS-трекерами і мають рухатися виключно в зазначених маршрутах. Пересування техніки моніториться в режимі онлайн.

Завдяки реформуванню галузі вже вдалося значно покращити ведення лісового господарства у нересурсних областях України. Раніше південні та східні регіони були дотаційними. З цього року ми повністю відмовилися від дотацій із бюджету. Фінансуємо філії самостійно. Наприклад, цієї весни на півдні лісівники висадили близько 700 тис. сіянців, на сході – понад 2 млн, враховуючи те, що частина територій у нас поки лишається недоступна. Це дуже добрий результат. До реформи це було неможливо зробити. Також ми покращили матеріально-технічну базу цих областей та забезпечили ці регіони протипожежною технікою. Загалом по країні нам вдалося в 30 разів зменшити кількість пожеж. Все це завдяки мотивації лісівників, оновленню техніки та альтернативі відпочинку на сучасних рекреаційних пунктах. Перевиконали весняний план по висадці лісу в рамках програми Президента “Зелена країна”.

Для нас дуже важливо зберігати престижність професії “лісівник”. Ми зацікавлені в молодих спеціалістах. Співпрацюємо з профільними лісовими університетами та коледжами, адже без якісного навчання працювати в галузі неможливо. Запрошуємо студентів на практику та, з іншого боку, також вкладаємося у навчання наших працівників.

Нещодавно з усіма зацікавленими сторонами ми підписали колективний договір. “Ліси України” – це перше державне підприємство, яке запровадило єдиний колективний договір на всю країну. Тепер компанія працює за єдиними стандартами. Окрему увагу в договорі приділили воїнам-лісівникам. Всі демобілізовані працівники 100% будуть працевлаштовані. Також після демобілізації наші захисники будуть отримувати +20% до основої заробітної плати, адже це люди, які захищали Україну від ворога, без них не було б нашої країни. Ми зберегли кількість працівників галузі. Крім того, середня заробітна плата по підприємству зросла на понад 15%.

Також важливе питання про переоформлення речових прав на землю. Противники реформи нам казали: ви розгубите всі землі. Натомість ми перезакріпили всі 100% територій за ДП “Ліси України” і зараз працюємо над оформленням речових прав на землі, які раніше висіли в повітрі. Залишилося всього 20%. До прикладу, 2 роки тому по лісгоспах було оформлено менше половини речових прав. Все це – лише початок, але початок з конкретними результатами та великими перспективами”.

Поширити статтю