Закупівельна група: крок за кроком

Tags: 172 Views

Підсумок семінару 6-7 липня та інтерв’ю з координатором консультантів проекту Купуймо разом 2.0 Матеушем Саганом

На початку липня відбулося чергове зібрання учасників проекту «Купуймо разом!», який реалізовується в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога».

Головною метою липневого заняття було наблизити учасників проекту до практичного створення закупівельної групи шляхом проведення рольової гри, чому був відведений другий день дводенного практичного семінару.

Першого ж дня координатор консультантів закупівельних груп Матеуш Саган (саме він цього разу був модератором семінару) підводив теоретичну базу під наступну рольову гру. Зокрема за такою тематикою: найпоширеніші помилки закупівельних груп (із польського досвіду), юридичні аспекти створення закупівельних груп в Україні, послідовність створення закупівельних груп, як переконати фірми об’єднуватися, довіра та роль довіри у створенні бізнесу та закупівельних груп. У дискусійному ключі були розглянуті питання визначення галузей та ринків Україні, в яких створення закупівельних груп є перспективним, з ким варто говорити та де створювати закупівельну групу, які аргументи для доведення вигідності закупівельної групи можна використовувати в різних галузях.

І хоча цього разу учасникам проекту був розданий підручник, в якому детально висвітлено все, що стосується закупівельних груп, лекційний виклад Матеушем теоретичних постулатів сприймався аудиторією зацікавлено й жваво, бо лектор доповнював теорію конкретними прикладами із власного досвіду, що робимо сприйняття матеріалу дохідливішим та переконливішим.

Рольова гра «Створімо закупівельну групу»  проводилася в кілька етапів (попередньо її учасники розподілили партнерські ролі). На першому етапі визначалися з моделлю закупівельної групи у вибраній галузі. Далі передбачалася зустріч організатора групи  із партнерами та створення меморандуму намірів. Наступний етап – створення статуту групи та встановлення інших засадничих правил її діяльності. Коли група створена, визначені правила її діяльності й поведінки учасників, треба запускати її в дію: зустрічатися з постачальниками й проводити перші переговори. Не все буде гладко у створеній закупівельній групі, переживатиме вона й кризові періоди, спричиняти які можете й вихід із неї членів. Учасники гри відпрацьовували варіанти цивілізованого  розлучення в таких випадках.

       Проведення рольової гри дозволило спільно «зануритися» в тематику закупівельних груп як «старим» учасникам, так і тим, хто приєднався до проекту цього року.

   На завершальному етапі семінару ми коротко проінтерв’ювали Матеуша Сагана.

– За планом програми «Польська допомога» цей рік буде завершальним для неї – залишилося два семінари: вересневий і фінішніий листопадовий. Учасники проекту «Купуймо разом!» якось екзаменуватимуться для отримання сертифіката, що підтверджуватиме їхній статус експертів, локальних консультантів в цій сфері?

– Ні, така процедура не передбачається. Документи на підтвердження статусу консультантів (зараз якраз такі документи розробляються) отримають всі ті учасники проекту, які справно відвідували наші семінари, активно брали в них участь.

– Якщо на період завершення програми не буде її учасниками створено жодної закупівельної групи, то чи її куратор  – польське МЗС – не вважатиме цей свій проект провальним в Україні?

– Практика показує, що за місяць-два нереально створити закупівельну групу – не рідко цей процес триває й два роки, тому наведена вами обставина не буде підставою вважати проект «Купуймо разом!» провальним. Позитивний результат буде у тому, що ми підготуємо консультантів, котрі справді прагнутимуть створювати групи консолідованих закупівель, розцінюючи таку справу і як власний бізнес, і знатимуть, як це робити. По-справжньому успішними й перспективними випускниками-консультантами будуть ті, хто на момент завершення проекту вже конкретно знатиме, в якій галузі займеться створенням закупівельної групи, і, може, навіть знатиме можливих учасників такого бізнес-об’єднання.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь