Свалявське ТОВ «Вуд Палеттен Експрес Сервіс» спеціалізується – що й засвідчує своєю назвою – виробництвом європіддонів. Ми звернули увагу саме на цього виробника палет тому, що компанія пристала до співтовариства меблевиків, ставши членом Асоціації.
І не тільки тому, що не має поки що в Україні асоціації палетників, і навіть не стільки тому, що ріднить її з меблярами робота з деревом, а тому, що може бути помічною виробникам меблів своєю палетно-тарною продукцією. Партнерство з виробникамитари й упаковки меблярам справді потрібне для зручної й безпечної реалізації своїх логістичних потреб. І особливо, коли меблеві вироби транспортуються на далекі відстані – на зарубіжні ринки, на експорт.
– Ми й самі є експортерами, – каже керівник компанії «Вуд Палеттен Експрес Сервіс» Мирослав Кошун. – Експортуємо піддони в європейські країни, зокрема в Німеччину. Здавалося б, ну що такепіддон у порівнянні з конструкційно складними меблевими виробами? Простий ремісничий виріб, нехитро збитий із кількох дошок і брусків. Але у Європі й до нашої продукції у клієнтів високі вимоги. Й стосуються не тільки надійності палет, відповідності їхньої реальної вантажопідйомності задекларованій, а й безпечності на предмет відсутності в деревині, з якої збиті, приміром, короїдів. Ліси ряду європейських країн, зокрема Німеччини, потерпають від короїда. Є підозра в європейців, що ці ненажерливі жучки потрапляють з імпортованою деревиною й навіть мігрують у виробах із неї. Справді,може бути така вірогідність. Тому й на предмет такої безпеки до нашої продукції вимоги високі. Її гарантують відповідна термообробка деревини, з якої виробляються палети. Така обробка є обов’язковою, хоча наша компанія базується в екологічнійзоні, в Карпатах, що дозволяє нам використовувати тільки натуральну якісну сировину для всіх наших продуктів.
Скажу більше: оптимізація ресурсів є одним із наших зобов’язань, тому ми забезпечуємо повністю безвідходне виробництво.Сприяє цьому й те, що компанія «ВудПалеттен Експрес Сервіс» не тільки виробляє нові піддони, а й ремонтує вживані, закуповуючи їх для цього у своїх же клієнтів. Вживані (навіть пошкоджені, поламані)палети можуть бути різної конфігурації й різного рівня зношеності чи пошкодженості. Використання вживаних піддонів дозволяє не лише відчутно зекономити кошти, але й потурбуватись про екологію. Використовуючи 10 звичайних вживаних піддонів або 10 вживаних європіддонів, ми, в середньому, рятуємо від зрубування одне дерево.
Аби стати експортером, компанії треба було стати сертифікованим виробником піддонів із знаком якості EPAL (Європейської асоціації виробників піддонів). Знак якості EPAL на піддона хнашої компанії гарантує цілковиту безпеку їхнього використання. Технологія, за якою зроблені наші піддони, мінімізує можливість їх поломки при транспортуванні, навантаженні або розвантаженні продукції.
Без перебільшення, без палетсьогодні не обходиться жодне торгово-виробниче підприємство. І в цьому немає нічого дивного. Історія свідчить, що піддони (або палети) почали використовувати для транспортування вантажів понад 100 років тому. Починаючи з сорокових років минулого століття, палети поступово ставали більш затребувані при транспортуванні різних вантажів. Сьогодні навіть найбільш консервативні галузі промисловості використовують дерев’яні піддони для транспортування різних товарів.
– Ваша компанія спеціалізується на виробництві дерев’яних піддонів, але ж різновидів такої тари є кілька…
– Є пластикові піддони, але дерев’яні ціняться більше завдяки ряду переваг:
- мають велику вантажопідйомність (до 2500кг);
- недорогі виробництво та обробка деревини;
- дерев’яний піддон може бути реконструйованим у будь-яку іншу модель;
- дерев’яний піддон підлягає ремонту;
- деревина – екологічно чистий матеріал;
- з дерев’яних палет вантаж не зсовується;
- виробництво таких піддонів не займає багато часу;
- особливості виробництва таких піддонів дозволяють створити будь-яку конструкцію.
– Якісні європіддони, які відповідають європейським стандартам, параметрам якості EPAL, треба думати, – це ті, які забезпечують відповідністьреальної вантажопідйомності задекларованій?
– Не тільки. Сертифікованими повинні бути й засоби з’єднання та кріплення деревних деталей (а це гвинтові та кільцеві цвяхи), все використовуване обладнання і навіть весь технологічний процес.Технологія, за якою зроблені наші піддони, мінімізує можливість їх поломки при транспортуванні, навантаженні або розвантаженні продукції.
Розміри піддонів також стандартизовані, завдяки чому вони й називаються європіддонами. Ми виробляємо EPAL-піддони трьох розмірних варіантів: EPAL 1200 x 800 мм, EPAL 2 (1200 x 1000 мм) та EPAL 3 1000 x 1200 ммрізної складності та конструкції. Розмірні європараметри палет стандартизовані таким чином, аби при завантажені автомобілів чи залізничних вагонів палети як найщільніше могли їх заповнити.
Можемо виготовити й ексклюзивні під замовлення, за кресленнями клієнтів.Піддони на замовлення допоможуть значно оптимізувати використання тари й перевезення та зберігання товарів у цілому. Наш дизайнер розробляє проект індивідуального піддона, узгоджує його, враховуючи всі побажання та вимоги клієнта. Ми намагаємось враховувати всі фактори, що можуть позначитися на подальшому використанні нашої продукції. Спеціалісти компанії підбирають для виготовлення піддонів такі види деревини, які відрізняються потрібною міцністю, щоб палети витримували максимальне навантаження.
– Що ще береться до уваги при виготовленні європіддонів?
– Беруться до уваги вид продукції та її особливості, які треба враховувати, щоб не пошкодити її при транспортуванні чи зберіганні. Спосіб транспортування та вид вантажувально-розвантажувальної техніки теж враховується. Немаловажні для експлуатації піддонів та убезпеченості вантажу є й кліматичні характеристики регіону. Зазвичай вантаж може зберігатися без пошкоджень в певному діапазоні температур, сонячної активності, вологості. Деякі продукти можна залишати під снігом і дощем, а деякі (зокрема деревні, як-от меблі, столярка) вимагають тільки закритого транспортування.
– Неважко здогадатися, що якісні складові піддонів – міцність деревини, з якої вони виготовлені, убезпечення її від короїдів, міцність з’єднань. А якість обробки деревних деталей має значення?
– Після стрічкового чи дискового (дисковому надається перевага) нарізання заготівок для палет подальшій механічній обробці (струганню, шліфуванню) вони не піддаються. Як уже було сказано, обов’язковою є термообробка готових виробів. А ще за бажанням замовника піддони можемо фарбувати.
Дуже важливою є не чистота поверхні дошок, а її рівність. Навіть одноміліметрова нерівність поверхні кожного піддона в підсумку робить небезпечною конструкцію із семи-восьми піддонів, покладених один на одного, що є звичним якпри транспортуванні продукції, так і при складському її зберіганні. Така конструкціє стає бананоподібною, а відтак нестійкою, небезпечною.
– Для виготовлення стандартизованих палет, мабуть, чітко відомо, якою повинна бути товщина дошок, їхня ширина. А якщо замовляються палети не тільки нестандартних розмірів, а й конструкції, форми, то обчислення параметрів заготівок треба робити кожного разу індивідуальні?
– Так. І використовуються для цього такі науки, як кінематика, опір матеріалів.
На завершення скажу, що всі сучасні логістичні тенденції зводяться до того, що тара повинна бути економічною, практичною та екологічною. Саме таку ми й пропонуємо.
Компанія «Вуд ПАЛЕТТ Експрес-Сервіс» пропонує широкий асортимент дерев’яних піддонів різних розмірів і стандартів, в тому числі сертифіковані європіддони вироблені в Європі. Ми пропонуємо піддони різних сортів, соответствуещее якості в необхідній кількості. Всі піддони проходять попередній контроль якості і відповідають заявленим стандартам. Піддони призначені для транспортування товару на експорт, проходять термічну обробку, в процесі якої вологість деревини знижується до 22%, що є обов’язковим вимогам міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів ISPM 15. При необхідності, піддони можуть проходити додаткову обробку – фарбування, маркування тощо. Постійне наявність різних видів піддонів дає можливість нашим клієнтам придбати необхідну кількість необхідного піддону того виду, яке відповідає їхньому запиту.
До галузевогоспівтовариствамеблевиків ми пристали не тільки тому, що бачимо обопільну потребу в співпраці, що наша продукція їм потрібна, а у сподіванні на створення в рамках УАМ чихоча б за її сприяння кластерних угрупувань. Приміром, ми б взяли участь у створенні кластера, в якому б могли об’єднатися постачальники деревних матеріалів, які потрібні й меблярам, і палетникам, меблярі й ми, пелетники, котрі б сприяли б їм у вирішенні логістичних потреб. Не зайвими були б у такій «компанії» й ті, хто надає логістичні послуги – які потрібні і нам, і меблярам.
У межах такого кластера йогоучасники могли б доситьтісно й різнопланово партнерськи співпрацювати, виручаючи один одного. Інколиматеріали, якими послуговуються меблярі – приміром, пакувальні, – можуть терміново знадобитися нам, то ж не доведеться довго шукати – виручать партнери по кластеру. Їм можуть знадобитися матеріали, з якими працюємо ми, – своєю чергою виручимо ми. Можемо замовляти одне одному на вигідних умовах підрядні роботи.
Ми можемо консультувати меблярів у питаннях логістики – як краще підготувати той чи інший вид продукції до транспортування, аби було надійно й безпечно. Особливо, коли виникне необхідність у виготовленні нестандартних палет. Отакого кооперування та партнерства й хочеться. Тим більше, що наша компанія не тільки виробляє європіддони, а також надає послуги оренди, ремонту та обміну палет. Тобто пропонуємо комплексний спектр послуг.