Філіппінська компанія впровадила технологію Wood-Mizer і збільшила прибуток

Начальник виробництва Філіппінської компанії Latimco Серафін Чан розповідає про переведення лісопиляння на широкі стрічкові пилки.

Ми працюємо у туристичному районі, який дуже гостинний і відомий тим, що для ведення бізнесу тут створені надзвичайно сприятливі умови. Наш лісопиляльний завод виготовляє пиломатеріал для різних дерев’яних виробів.

Філіппіни – прекрасна країна. Туризм тут дуже розвинений. Ви можете знайти багато чудесного на островах ‒ привітних людей, багату культуру. Островів є аж 7100 і кожен з них унікальний. Куди б ви не приїхали, ви відчуєте філіппінську привітність і гостинність.

Про компанію LATIMCO

У мого батька був бізнес, пов’язаний з деревиною. Коли ми із братами виросли, він передав нам справи. Тоді ми почали імпортувати колоди, розпилювати їх і виготовляти вироби з деревини. У нас на підприємстві налагоджений весь процес деревообробки ‒ від імпорту колод до випуску готової продукції. Виготовляємо двері, обрізну дошку й інші будматеріали для приватних клієнтів, державних проектів і на експорт.

Ми також вивчаємо японський ринок. Знаємо, що японські стандарти якості дуже високі ‒ пиломатеріал має бути якісним і дуже точно розпиляним. Тому для нас важливо, щоб лісопиляльна технологія, яку використовуємо, давала змогу виготовити продукцію потрібної якості. Відтоді як ми придбали широкострічкову пилораму Wood-Mizer, наші японські й місцеві клієнти задоволені якістю продукції, а ми задоволені пилорамою WB2000!

Процес лісопиляння

Колоди ми імпортуємо з Малайзії, Папуа Нової Гвінеї, Соломонових Островів і Бразилії. Частина деревини надходить із Нової Зеландії, Австралії й Уругваю. Колись ми розпилювали лише деревину меранті, але тепер переробляємо й малайзійські тверді породи. Зараз можемо випиляти матеріали відповідно до будь-якої специфікації клієнтів.

Колоди потрапляють у порт Ла Юніон. Ми самостійно розвантажуємо із судна й розкряжовуємо їх згідно зі специфікаціями клієнтів. Потім розпилюємо ці колоди на широкострічковому верстаті Wood-Mizer WB2000. Далі необрізний матеріал потрапляє на крайкоріз EG300, і, нарешті, обапіл переробляємо на невеликому горизонтальному ділильному верстаті HR115. Усі ці машини від компанії Wood-Mizer.

Ще в нас є велика вертикальна пилорама, на якій розпилюємо колоди діаметром від 1 до 1,6 м ‒ ті, що не вміщуються у WB2000.

На WB2000 розпилюємо колоди діаметром до 1 м, оскільки він забезпечує великий вихід готової продукції.

Потім пиломатеріал відправляють у сушильну камеру. Сушіння на Latimco триває 25 днів. Сухий матеріал переробляють далі ‒ з нього ми виготовляємо двері, будматеріали й просто постачаємо висушену деревину в Японію.

Чому ми модернізували лісопиляльний процес

На Філіппінах високий відсоток виходу готової продукції із сировини є однією з основних цілей. Швидкість пиляння й продуктивність тепер стають другорядними. Раніше навпаки ‒ швидкість була головною метою і коефіцієнт корисного виходу 50% був прийнятним. Тепер якщо лісопильня хоче домогтися максимального прибутку, слід скоротити кількість тирси, а це означає менше відходів. У такому разі варто подумати про інвестування у верстати Wood-Mizer.

Нове обладнання і його функції забезпечили нам такі переваги, про які колись ми й не мріяли. Wood-Mizer WB2000 – прекрасний приклад, коли стрічкова пилка оптимально випилює кожну дошку. Я знав, що цей верстат дасть нам сучасну технологію розпилювання й безпеку, але найголовніше ‒ він забезпечує кращий вихід готової продукції. Продовжуючи працювати в одну восьмигодинну зміну щодня, ми легко досягаємо окупності цього верстата. Це не просто теорія ‒ наші цифри з виробництва підтвердили розрахунки після того, як ми впровадили й використовували верстат кілька місяців. Різниця між старою вертикальною пилкою й стрічковою пилорамою Wood-Mizer значна.

З іншого боку, споживання енергії знизилося майже наполовину. WB2000 тепер працює на двигуні потужністю 60 к. с. Для порівняння: потужність двигуна вертикальною пилорами становила близько 120 к. с. Отже, різниця суттєва.

Корисні функції стрічкового верстата WB2000

Із широкострічковим верстатом Wood-Mizer WB2000 ми отримали всі необхідні функції – міцна конструкція, модернізована технологія, кращий вихід продукції. Пульт керування з електронною лінійкою ‒ просто супер. Наш оператор знає, як саме потрібно розрізати колоду без втрат деревини. Гідравліка WB2000 дуже надійна. Вона призначена для роботи із твердими породами, до яких належить тропічна деревина. Верстат цілком виправдав наші очікування.

Джерело сировини

Ми закуповуємо деревину в легальних постачальників і стежимо за тим, щоб у них були необхідні дозволи на вирубування дерев і щоб вони брали участь у програмі відновлення лісів. Якщо постачальник не може впоратися із цією програмою, ми з ним не працюємо.

Рекомендації для інших лісопиляльних заводів

Виробникам пиломатеріалу я рекомендую модернізувати свої виробництва, інакше вони відстануть від конкурентів. Це однаково, що користуватися старим дисковим телефоном в епоху, коли в кожного є смартфон.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь