Харківська верстатобудівна компанія «Vector» славиться серед іншого своїми високотехнологічними й високопродуктивними фрезерувальними верстатами з числовим програмним керуванням. Торішню відміну виставок, спричинену карантинними обмеженнями, харківські верстатники використали для створення нової моделі трьохосьового фрезерувальника, про що ми довідалися від заступника директора компанії Романа Сердюка.
Верстатами, які виробляє «Vector» можуть вигідно скористатися меблярі, котрі не тільки з деревними матеріалами працюють, а й мають потребу в обробці м’яких металів, пластиків, штучного й натурального каменю.
Серед конструкційних особливостей верстатів Vector, треба назвати, насамперед, верстатну раму, основу верстатів, яка є оригінальною, новаторською розробкою інженерів компанії. Вона фрезерована за один прохід у трьох осях, що дає змогу домогтися ідеально рівних площин, що забезпечує виняткову точність фрезерування, і це в підсумку є головною перевагою фрезерувальних верстатів Vector у цілому. І ще аргумент на користь рами – гарантія того, що вона протягом десяти років демонструватиме задекларовану виробником у технічних характеристиках верстатів точність фрезерування.
Ясна річ, ця «основоположна» особливість притаманна й новачку – фрезерувальному верстату Vector 3121FV, премʼєрний показ якого відбудеться на березневій виставці «KIFF 2021».
– Головна відмінність нової моделі від попередників – максимально збільшена площа робочого столу, – характеризує Vector 3121 FV Роман Сердюк – Якщо конкретизувати, що робочий стіл розміром більш як три на два метри, то зрозуміло, що можна обробляти на ньому меблеві деталі практично всіх використовуваних у меблярстві габаритів. А така потреба у меблярів справді є, адже ми сконструювати цю модель у відповідь на запити українських меблярів. Не скажеш, що на ринку таких великоформатних фрезерувальників нема. Є. Імпортовані. Але ціна їхня втричі більша від нашої, отже для багатьох, як мовиться, непідйомна. Наші верстати при тому, що значно дешевші, за основними технічними параметрами , за точністю фрезерування, за продуктивністю й надійністю не поступаються зарубіжним аналогам, адже всі головні комплектуючі в їхній конструкції від провідних світових виробників.
Робочий стіл нового верстата, в основі якого волого захисна фанера, порадує меблярів не тільки розмірами, а й зручністю. Передусім завдяки тому, що він вакуумний. Досить покласти на нього заготівку, як вона автоматично надійно закріплюється, готова до обробки.
Інші технічні характеристики верстата Vector 3121 FV:
швидкість переміщення 0 -20 м/хв.
робоча швидкість переміщення 0 – 8 м/хв.
кількість обертів за хвилину 6000 – 24000
потужність насоса вакуумного стола 7,5 кВт
точність позиціонування 0,06 мм
потужність італійського шпинделя 3,2 кВт
макс. діаметр хвостовика фрези 13 мм
діаметр валу 14 мм
вага 800 кг
Трьохосьові фрезерні верстати з ЧПУ – це сучасне й надійне обладнання, здатне підняти виробничий процес на новий рівень якості. Застосовуються для виготовлення високоточних деталей різної форми та конфігурації.
Переваги трьохкоординатних верстатів:
- ергономічність і економія місця в цеху: замість кількох однофункціональних верстатів стоїть один багатофункціональний;
- обробка деталей відбувається в єдиному циклі, що істотно зменшує час обробки;
- відсоток браку зводиться до мінімального, оскільки з виробничого процесу практично повністю виключений людський фактор;
- істотне зниження витрат: при зменшенні кількості верстатів скорочуються витрати на електроенергію, обслуговування й технічний персонал.
Компанія «Vector» настільки лояльна й дружня до своїх клієнтів, що готова йти їм назустріч практично у всьому: зокрема вносити індивідуальні зміни і в конструкцію верстатів, які виготовляються за індивідуальними замовленнями, і в базову їх комплектацію. Зокрема, як повідомили в компанії, й презентований трьохосьовий верстат можна опційно модернізувати у пʼятиосоьовий, який відрізняється від трьохосьового наявністю поворотної фрезерної головки, що розширює технологічні можливості верстата.