«Господарем» експозиції буде популярний оброблювальний центр

Про те, що виставковий майданчик компанії «Станкодніпро» на березневій виставці «KIFF-2021» буде досить солідним, свідчить уже те, що вона демонструватиме такий верстатний велетень, як фрезерний центр із ЧПК  Biesse Rover A, довжина якого шість метрів, а ширина чотири.  Від технічного консультанта компанії Сергія Буштрука ми довідалися й те, що цей верстат хоча й не новачок на ринку, але на нинішній виставці буле представлений у новій модернізованій комплектації.

– Новизна в тому, – уточнює Сергій, – що Rover A тепер оснащений автоматичними робочими столами, завдяки чому встановлення, закріплення деталей на робочому столі, калібрування відбувається автоматично. Електронна система позиціонування дозволяє швидко конфігурувати всю робочу зону (за 30 сек). Позиціонує столи й каретки за допомогою незалежних приводів, не займаючи таким чином робочу групу. Робочий стіл допомогою в позиціонуванні пропонує оператору спосіб встановлення панелі (вказуючи положення робочих столів і систем фіксації) та захищає робочу зону від можливих зіткнень з інструментом. У попередніх версіях верстату цей підготовчий етап тривав довше, що уповільнювало час обробки деталей.

Зазначимо, що можливості цього обробного центру не обмежуються лише функцією фрезерування, виконує він і вертикальне та горизонтальне свердління отворів, вибірку пазів з автоматичною зміною інструменту й можливістю використання додаткових агрегатів.

– Давно асортимент вашої компанії не поповнювався новими моделями деревообробного обладнання?

– Стовідсотково або кардинально нові моделі нині важко знайти на ринку. Останні роки відомі світові виробники верстатів зазвичай удосконалюють можливості уже відомих моделей – тих, які виявилися найбільш успішними.  Не виняток і італійський верстатобудівний концерн «Biesse», верстати якого широко представлені в нашому асортименті. Зазвичай ми в курсі всіх технологічних новації, які зʼявляються у цього авторитетного виробника. Можемо затребувати будь-яку, котра буде потрібна нашому клієнту для його деревообробних потреб. Тобто верстати комплектуються , виходячи з тих конкретних завдань, які вони виконуватимуть на тому чи іншому виробництві.

Довідаються відвідувачі стенду компанії «Станкодніпро» і про послугу, яку пропонує італійський концерн для користувачів його верстатами – про електронну платформу сервісної підтримки SOPHIA. Платформа дозволяє відправляти інформацію й дані про роботу верстата в режимі реального часу, оптимізуючи виробничі процеси й продуктивність машин та систем.
Зібрана інформація дає можливість детально аналізувати виробничий процес і роботу верстатів: виявляти проблеми, підтримувати оператора в процесі проведення технічного обслуговування, замовляти запасні частини – дуже оперативно й виключаючи зупинку машин. Встановити це програмне забезпечення дуже просто й зручно: асистент встановлення Software Manager відправляє необхідний програмний пакет безпосередньо на компʼютер користувача в захищеному режимі.

Звісно оброблювальний центр Rover A не буде самотнім на виставковому майданчику компанії «Станкодніпро». Сергій Буштрук іншу техніку, котра буде представлена компанією, назвав верстатною класикою. До якої належить зокрема добре знана на ринку модель форматного розкрійника F-45 від компанії «Altendorf». Її буде представлено в максимальній комплектації – з привідними віссями, з лівою індикацією.

Ну і як обійтися без крайколичкувальника, який зазвичай складає пару формато-розкрійнику. «Станкодніпро» привезе ще одного «старожила» ринку – модель F2 від компанії  «Maschinenbau Hebrock». Цей верстат призначений для роботи з личкувальним матеріалом товщиною до 2 мм методом нанесення клею-розплаву на деталь. Для меблярів ця машина є гнучким і компактним рішенням із функціями дорогих промислових верстатів (подфуговочний вузол з алмазними фрезами, прямий циклювальний агрегат). Верхнє розташування клейового бачка з часом розігріву всього 3,5 хв дозволяє уникнути таких проблем, як нерівномірний прогрів, патьоки й велика витратність клею. Простота керування: фрезерний вузол забезпечений цифровою індикацією положення фрез щодо деталі, що дозволяє виконувати швидке й точне налаштування на робочі параметри.

Поширити статтю