Розроблена італійцем Сільвано Кавелья дерев’яна раковина для ванної принесла цьому майстрові перше місце в конкурсі Wood-Mizer «Мій Проект 2015».
Ледь Сільвано виповнилося десять років, він уже зрозумів, що його майбутнє – робота з деревиною. Це було як любов з першого погляду! Вихований у родині, де батько працював водієм вантажівки, хлопець, ще навчаючись у школі, відчув, яка це радість – вступити в контакт із живим матеріалом – універсальним, теплим, із чудовим заходом. Так, імовірно, і з’являється неймовірне захоплення й відданість своїй справі. Не можна сказати, що ліс був для нього загадкою. Його родина давно володіла декількома лісовими ділянками в сільській місцевості у горах приблизно в п’ятдесяти кілометрах від Туріна. Але в його дитинстві ці дерева перетворювалися лише на дрова.
Щоб здійснити свою мрію, маленький Сільвано вирішує після звичайної середньої школи вступати до легендарної для П’ємонту технічної школу Сан-Карло у Туріні. Там, починаючи з 1848 року, коли регіон був серцем Сардинського Королівства, а Італії як єдиної держави ще не існувало, навчалися легіони тесль. Це місце – міра досконалості в професії, що хлопець одержав уже в п’ятнадцять років, коли почав самостійно працювати з деревиною, втілюючи дитячу мрію. Через шість років, у 2000-му, він відкрив свою столярну майстерню, будучи майже вундеркіндом професії. Сільвано пригадує, що в той час нові клієнти, побачивши його вперше, не вірили, що «ця дитина» управляє власним бізнесом і просили покликати «когось із дорослих».
Зараз його дитяча мрія повністю здійснилася: «Я зробив контркультурний вибір, – зізнається Сільвано. – Навіть порівняно з іншими деревообробними майстернями тут у П’ємонті, мої вироби сильно відрізняються. Я ніколи не був зацікавлений у виготовленні дверей або вікон. Мені завжди хотілося робити щось особливе! Меблі, сходи й усе, що може бути захопливим технічним завданням з великою часткою мистецтва».
Десь на півдорозі між інженерною кмітливістю й геніальністю Сільвано зустрів і оцінив у роботі стрічкові пилорами Wood-Mizer. «Вони потрапмли мені на очі у 2004 році під час Fiera del Legno Forlener у Б’єлла: на перший погляд мені здалося, що це ледь не велосипед, настільки вони були простими й логічними, але я швидко зрозумів, яку користь у моїй роботі може принести подібна машина».
Через кілька років Сільвано придбав стрічковий верстат Wood-Mizer LT15. (“Спершу я хотів позбутися від колишніх боргів і іпотечних кредитів, а потім уже купувати нове обладнання”). Для його бізнесу це стало серйозним ривком уперед. «Нове обладнання, – зауважує він, – коштувало недорого, а якість обробки забезпечувало чудову. Простіше кажучи, це дало змогу мені розпилювати деревину прямо у дворі майстерні. Операційні витрати дуже малі. Я швидко погасив інвестиції й почав отримувати прибуток». Ще один штрих до реалізації свого проекту – Сільвано почав використовувати деревину із сімейних лісів, а не імпортний матеріал. «Мені було жаль, що ці прекрасні дерева перетворюються на дрова. Я побачив, наскільки це гарний матеріал, і почав використовувати його у своїх виробах».
Отож, мрія втілилася: власна компанія, з високою ідентичністю, що легко вирізняє її від інших місцевих виробників, нові технології й природний матеріал зі своїх лісів. Каштан, ясен, липа, бук. Воістину прекрасна логістика з нульовими відстанями, тому що найближчий ліс, де заготовляють сировину, перебуває менш ніж у тисячі метрів від майстерні. Сільвано знає особливості кожного дерева, вирощеного в сімейних лісах: однорідні кольори деревини середньої твердості, таких порід як липа («заміняє американський Tulipwood, але коштує дешевше й менше впливає на навколишнє середовище, тому що ми беремо цей матеріал у наших лісах»), або деревина з яскраво вираженою текстурою, що ідеально підходить як для класичного й сільського інтер’єру, так і для сучасних меблів, де застосовують ефекти морилки або лакові покриття із відкритими порами.
Завдяки пилорамі LT15 виробниче коло замикається: щороку Сільвано Кавелья зменшує закупівлі імпортної деревини й заготовлює власну для наступного сезону й для старіння, що відбувається природно. Таким чином, після перших 4–5 років він працює з матеріалом, більше 90% якого походить із прилеглих лісів. Це не просто романтичний вибір, але й великий економічний вплив. «Використання моєї деревини зменшило витрати майже на 40%». Окрім того Сільвано пройшов сертифікацію PEFC для стійкого лісокористування – ще один крок у напрямку зменшення впливу на екологію у своїй місцевості.
Багато невеликих кроків, які зміцнили проект Сільвано, поєднують технології й мистецтво. Його майстерність досягла вищої точки, коли він створив дерев’яну раковину для ванної кімнати. Це звучить дивно, з огляду на особливості матеріалу. Але експеримент, проведений на прохання друга, що робив ремонт у своєму будинку, був успішним: після двох з половиною років щоденного використання раковина виглядає ідеально, як у перший день.
Вишенька на торті з’явилася восени 2015 року, коли, завдяки цьому проекту Сільвано виграв перший конкурс компанії Wood-Mizer, що запропонувала своїм клієнтам представити проекти, зроблені ними з деревини самостійно розпиляної на верстатах Wood-Mizer. У проекті було три категорії й дев’ять переможців з 7 країн. Сільвано Кавелья посів перше місце в категорії «Меблі».
Сьогодні Сільвано одержує ще більше задоволення від роботи, тому що його діти, четверо малят віком від 3 до 8 років, підростають і починають цікавитися захопленням батька. Вони грають обрізками деревини й завдяки успадкованій від тата фантазії придумують незвичайні речі. Цілком можливо, коли-небудь вони стануть продовжувачами сімейної справи.