Застосування поверхонь із високим глянцем стає дедалі популярнішим у виробництві меблів. Та через оптичні властивості використання таких поверхонь потребує застосування інструментів і технологій, котрі забезпечують найкращу якість обробки, адже, якщо, наприклад, матова крайка може приховати певні огріхи, то високоглянцева – ні.
Донедавна невирішеною залишалася проблема помітності клейового шару між крайкою і плитою, яка певним чином «гальмувала» використання плитних матеріалів із високоглянцевими поверхнями. Зараз цю проблему успішно вирішують за допомогою технології лазерного крайколичкування, що забезпечує безшовне з’єднання плити з крайкою. Та це висуває вищі вимоги до якості обробки крайки після зняття звисів.
Одна добре, а дві – ІДЕАЛЬНО
Для якіснішої обробки крайки фахівці компанії LEUCO розробили TwinBlade – систему поєднання двох цикль, котрі працюють за принципом чорнової і чистової обробки. Високого ступеня блиску акрилового крайкового матеріалу досягають завдяки ідеальному розташуванню цикль для попередньої і фінішної обробки. Цикля попередньої обробки знімає основний шар матеріалу крайки, видаляє усі сформовані під час фрезерування нерівності і формує загальний профіль крайки, а цикля для фінішної обробки знімає значно менший шар матеріалу та створює гладку і блискучу поверхню без білої смужки в місці заокруглення крайки.
Високий глянець без полірування
Основним критерієм високоякісної обробки крайки за допомогою цієї системи є точність позиціонування цикль одна відносно іншої. У комплектації TwinBlade передбачено спеціальне сопло, інтегроване у роздільник інструменту, яке видаляє утворену циклюванням стружку.
Тепер глянцева поверхня пласті анітрохи не відрізняється за блиском від крайки. Раніше такий результат був можливим лише при застосуванні фінішного полірування. Варто звернути увагу на те, що полірування обробленої циклями TwinBlade крайки не робить її блискучішою, навпаки – погіршує оптичні властивості.
Усі поліпропіленові (РР) крайки можна обробляти TwinBlade на одному агрегаті. Проте крайки на основі акрилонітрилбутадієнстиролу (ABS) та полівінілхлориду (PVC) у результаті циклювання TwinBlade не набувають достатньо високого ступеня глянцю. У таких випадках на крайколичкувальних верстатах застосовують спрощену систему цикль TwinBlade – з трьома довільними комбінаціями радіусів або фасок.
Завдяки циклям TwinBlade компанія LEUCO відкрила нову сторінку в якісній обробці крайок. Їх застосування створює чудовий візуальний ефект та підвищує стійкість деталей до вологи, що є важливою експлуатаційною характеристикою.
Якщо узагальнити, то циклі TwinBlade створили нові можливості для дизайнерів та виробників меблів.
Виробничий приклад
Фахівці виробника меблів компанії «MS Schuon» (м. Гайтербах, Німеччина) на власному досвіді переконалися, як просто досягти високого блиску на радіусах крайки з використанням циклів TwinBlade.
30 років тому «MS Schuon» розпочала свою історію як виробник меблів з масивної деревини, але з часом трансформувалася і нині вона відома як експерт з обробки сучасних меблевих матеріалів. В асортименті продукції – меблеві фасади з високим ступенем глянцю із різними видами покриття, а також алюмінієвими елементами рамок. Такі фасади компанія виготовляє як для власних потреб, так і реалізовує іншим виробникам меблів.
Крайколичкувальний верстат на виробництві високоглянцевих фасадів обладнаний циклями TwinBlade. Завдяки цьому досягти потрібної якості обробки крайки значно легше. «Якщо після циклювання застосувати полірувальний агрегат, то він залишить смужки на поверхні, чим лише погіршить якість, – стверджує власник компанії Петер Шуон, і додає. – Межа між гарним і поганим – у сотих міліметра. TwinBlade – це шлях до гарного».