Пилка крутиться, а шуму не чути – це сон чи реальність? Та ні, не сплю, а шуму усе одно не відчуваю.
Немає на світі людини, якій би подобався гучний високочастотний зі свистом звук, який виникає під час розпилювання деревини і деревопохідних матеріалів дисковими пилками. Окрім того, що такий звук неприємний, він ще й шкідливо впливає на органи слуху, тож робітники змушені застосовувати індивідуальні засоби захисту.
Під час виставки «Holz-Handwerk 2014» (м. Нюрнберг, Німеччина) відвідувачі не могли повірити своїм вухам – вони бачили процес розпилювання, але не чули звичного звуку. Відбувалося це на стенді компанії «LEUCO», яка демонструвала у роботі інноваційну серію дискових пилок «NN-System».
Букви «NN» розшифровуються як «No Noise», що в перекладі з англійської означає «без шуму». Фахівці «LEUCO» звертають увагу на те, що цю фразу не слід розуміти буквально. Насправді, шум під час роботи дискових пилок «NN-System» нікуди не подівся - зменшився лише його рівень. Щоправда, слово «лише» тут не зовсім доцільне, оскільки досягнення дуже вагоме. Завдяки зміні геометрії міжзубних впадин рівень шуму пилок на неробочому ході зменшився на 6 дБ, що людське вухо сприймає як зменшення шуму майже наполовину!
Поглянувши на діаграму шумових рівнів та ступінь їхнього впливу на людину (див. рисунок), побачимо, що процеси різання у деревообробній і меблевій промисловості містяться у зоні завдання пошкоджень слуховій систему людини. Принаймні, так було до появи пилок «NN-System». З діаграми чітко видно, що за рівнем шуму вони не спричиняють у людини стійке відчуття дискомфорту і тихіші від звичайного побутового порохотяга.
Не тишею єдиною
Скептики можуть апелювати, що у техніці для покращення одного параметра доводиться йти на компроміс і погіршувати інший, отож зменшення шуму мало негативно позначитися на якості різання. Випадки таких компромісів і справді є, але сучасні інженерні підходи і ретельні складні підрахунки дають змоги уникнути цього. Яскравим прикладом безкомпромісного покращення параметрів є дискові пилки «NN-System», при розробці яких фахівцям «LEUCO» навіть на думку не спало погіршити якийсь параметр якості різання для зменшення шуму.
Пилки «NN-System» – універсальний інструмент з точки зору якісного розкрою великого різноманіття матеріалів, з якими працюють на деревообробних і меблевих підприємствах. Це – пиломатеріали, ЧМЗ з масивної деревини, клеєний щит, фанера, деревопохідні плити з високоглянцевим покриттям, стільникові плити, плити з акустичним покриттям, напівфабрикати з деревних полімерних композитів та багато іншого.
Нині «LEUCO» виготовляє високопродуктивні алмазні пилки «NN-System» діаметром до 450 мм. Щоб досягти високої якості різання під час розпилювання покритих шпоном або іншими декоративними матеріалами плит, слід забезпечити злагоджену роботу основної і підрізної пилок. Зважаючи на це, разом із покращенням пилок основних пилок удосконалюють й підрізні. Найліпшого результату різання досягають при такій геометрії зуба:
- конічний плоский для універсального підрізання ламінованих плит;
- конічний зміннокосий WS – для шпонованих плит;
- конічний дуплоподібний (по задній грані), що забезпечує високу якість розпилювання плит з будь-яким покриттям.
Зменшення шуму підрізних пилок на 6 дБ, як і в основних, досягли завдяки зміні геометрії міжзубної впадини.
Отож, якщо ви зайдете на розкрійну дільницю меблевого або деревообробного цеху і не почуєте там характерного свисту пилок – знайте, це не ілюзія, адже там працюють дискові пилки серії «NN-System».
P.S. На початках працювати без шуму доволі незвично, але дуже комфортно. Незвичність з часом зникає, а відчуття комфорту лише зростає!