Інформація про кожну колоду – он-лайн

254 Views

Група компаній Latschbacher – постачальник комплексних рішень для обліку деревини та пиломатеріалів у лісовому господарстві та деревообробній галузі – пропонує ринку комплексний продукт – від розробки програмного забезпечення до постачання обладнання для систем електронного обліку. 

Розробляла та впроваджувала компанія і систему електронного обліку деревини для Державного агентства лісових ресурсів України у 2012–2013 рр. А загалом такі системи щороку обліковують більше 120 млн м3 кругляку по всьому світу.

Про електронний облік деревини докладніше розповідає Володимир Молочко, представник Latschbacher GmbH в Україні:

«Над створенням електронної системи ведення обліку деревини в Держлісагентстві працювала команда: представники нашої компанії спільно із колегами із Держлісагентства та дочірньою компанією Держлісагенства «Ліац». Власне, що ж таке система електронного обліку? Ліс так само має зрілість, як і пшениця, тільки час зрілості – 80, 120 років залежно від породи. Коли дерево росте, це – природний ресурс, коли його зрізають, воно перетворюється на товар. Якщо ви зайдете, наприклад, до супермаркету, то побачите, що там увесь товар позначений штрих-кодом. І ось це – найголовніший момент в системі електронного обліку. Для того, щоб бачити, а скільки все ж таки лісу заготовили, кожен цінний сортимент позначають спеціальною пластиковою биркою зі штрих-кодом. Цінні сортименти – поколодно. Дешеву деревину – поштабельно. Тому ми зразу переходимо від загальної маси деревини до точного поколодного обліку. Ще раз підкреслюю, що це – основний елемент в системі електронного обліку. Далі все доволі просто: є кишеньковий персональний комп’ютер, в який за номером вносять бирки, а також дані про конкретну колоду, на якій є ця бирка. Це − довжина, діаметр, сорт, порода».

Володимир Молочко зауважує, що в системі є персональна відповідальність тієї особи, яка приймає і відпускає деревину. За допомогою кишенькового КПК можна в онлайн-режимі бачити, скільки в кожному конкретному місці чи на Закарпатті, чи на Волині, чи в Житомирській області заготовили деревини, скільки може бути реалізовано, кому, за якою ціною і на яких умовах. Вся ця інформація надходить в єдину центральну базу даних.

«На наше переконання, контролювати легальність чи нелегальність деревини найефективніше в момент переміщення, – розповідає представник Latschbacher. – На лісосіці заготовили деревину, відтак її потрібно завантажити і вивезти. Машина з деревиною виїжджає на дорогу загального користування, де працює Національна поліція України. Ми створили додаток, який вже презентували Національній поліції України. Цей додаток можна встановити на будь-який смартфон, а потім на ньому внести лише номер бирки з машини і отримати докладну інформацію про цей лісовоз, з якого лісгоспу і ділянки деревина, її сортність. Вся ця інформація за кілька секунд потрапляє на смартфон патрульного поліцейського і він може звірити її із документами, які є у водія лісовоза. Це – ще один крок до забезпечення легальності заготівлі і перевезення деревини».

Є у Latschbacher і рішення для переробників, яке дає змогу простежити весь шлях деревини і забезпечувати чесні партнерські відносини між державними лісгоспами і виробниками, які отримують деревину та переробляють її в Україні. «Чесні відносини ґрунтуються на тому, що лісгосп надає прозорі документи, де і в якому місці він заготовив деревину та за якою ціною продає, і ці документи автоматично потрапляють у бухгалтерію переробника, тож він бачить, що отримав і за що заплатив гроші. – переконаний Володимир Молочко. – Маємо рішення, за допомогою яких у виробництві можна простежити весь шлях переробки деревини і готової продукції».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь