Лазерні вказівники пропилу гарантують точність і прибуток

Вказівники пропилу різної конструкції застосовують на деревообробному обладнанні досить давно, раніше це були механічні або світло-щілинні покажчики, а зараз популярні лазерні.

Переваги лазерних вказівників у їхній невисокій вартості, надійності, простоті встановлення й обслуговування. У деревообробній галузі найчастіше застосовують лазерні пристрої, що генерують лінію або перетин ліній (хрест). Розглянемо основні сфери застосування лазерів в деревообробної промисловості.

Прохідні крайкообрізні та багатопиляльні верстати

Схеми роботи обрізних і багатопиляльних верстатів подібні, тому способи застосування лазерних вказівників для цих типів верстатів також схожі. Для досягнення високої продуктивності й максимального виходу готової продукції на цих верстатах необхідно правильно й оперативно позиціонувати заготівку. Також, якщо конструкція верстата дає змогу необхідно оперативно оцінити максимальну ширину дошки. Це дуже важко зробити з високою точністю і з мінімальними затратами часу без застосування лазерних вказівників пропилу.

Для цього типу верстатів зручніше використовувати стійки, на яких можна закріпити два або більше лазерних вказівників, із можливістю їхнього оперативного переміщення разом із рухомою пилкою.

Позиційні обрізні верстати

Пиляльні вузли верстатів такого типу бувають з однією, двома або більше пилками, робочий хід пиляльного вузла може чергуватися з холостим, але схема роботи може бути й без холостого ходу.

Кількість встановлених лазерних вказівників зазвичай відповідає кількості пилок. У разі, якщо верстат має можливість робити робочі ходи в обидва боки, то на кожну пилку встановлюють по два лазерні вказівники. Налаштування лазерних покажчиків на верстатах такого типу не викликає ускладнень: лазерні промені налаштовуються безпосередньо по зробленому пропилу.

Торцювальні верстати всіх типів

Застосування лазерних покажчиків у торцювальних верстатах доцільне, коли необхідно отримати деталі певних розмірів за розміткою на заготовках. Також лазерні вказівники значно полегшують роботу при вирізанні сучків та інших вад деревини.

Столи та інші пристосування для розмітки

На домобудівних, меблевих та інших деревообробних виробництвах часто виникає необхідність розмітки великої кількості однакових деталей: панелей, крокв, лаг тощо. Лазерні вказівники, що генерують лінію або хрест, значно полегшують таку операцію.

Колодопиляльні верстати, лісопильні рами та оциліндрувальні верстати позиційного типу

Від правильного позиціонування колоди перед колодопиляльними верстатами багато в чому залежить відсоток виходу готової продукції, а час витрачений на встановлення й орієнтування колоди безпосередньо впливає на продуктивність обладнання. Лазерні вказівники пропилу дають змогу підвищити точність позиціонування та зменшити час на підготовчі операції перед пилянням. Із цих же причин доцільно застосувати лазери на оциліндрувальних верстатах позиційного типу.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь