Високоякісна деревина, а не дрова!

Можливо все – у тому числі механічне обрізування гілок на живих деревах для отримання високосортної деревини.

А попит на високоякісну деревину зростає в усьому світі постійно. Відповідно до досліджень ФАО, сільськогосподарського департаменту ООН, це буде тривати протягом багатьох років завдяки зростанню ринків, що розвиваються. 70% деревини для меблів та шпону походить із плантацій з-за меж ЄС. Це означає, що європейські лісові оператори перебувають під все більшим тиском, що змушує їх працювати дедалі ефективніше. Але й у плантаційних країн теж свої труднощі, зокрема, на плантаціях Південної Америки зараз велика потреба обрізати гілки на якомога більше швидкозростаючих деревах.

А коли є попит, з’являється й пропозиція. Схоже на те, що компанія Advaligno запропонувала ринкові продукт, якого він дуже потребує – агрегат Patas.

Це рішення може переосмислити керування деревостанами у всьому світі і селекцію дерев для майбутньої вирубки теж – переконані лісові експерти, які вже випробували Patas в дії. За словами фахівців, із понад 70% зниженням витрат можна обрізати гілки у значно більшої кількості дерев, а не так, як зараз − лише у кожного сьомого-десятого. Власники лісу зможуть значно збільшити вартість та дохідність їхнього лісового господарства завдяки вирощуванню безгілкової деревини, що дасть приріст високоякісної деревини на корені, а не дров. А постачальники послуг отримають інструмент, який дає змогу обрізати гілки набагато ефективніше як робітникам, так і для природи.

Раніше для обрізування гілок на висоті понад 5 м використовували лише інструменти та методи, що потребують складної та напруженої ручної роботи з великою кількістю персоналу. Тепер на німецькому ринку представили розробку, названу на честь однієї з найшвидших мавп, – Аdvaligno Patas – яка замість обрізування гілок на 4 або 6 деревах на годину, як це відбувається зараз, дає змогу обрізати за цей час гілки на 40-50 деревах. Хоча зазвичай ніхто не докладає зусиль, щоб продовжувати обрізування гілок набагато вище, ніж 8 м, пристрій дає змогу легко це робити навіть на висоті в діапазоні 12–15 м. При чому на обрізання гілок Patas потрібно лише 8–10 с– уявіть собі по суті харвестерну головку, яка швидко підіймається по дереву, обрізуючи гілки, і так само швидко опускається вниз.

Обрізання гілок Patas

Інноваційний продукт завдяки своїй ініціативі розробив Ернст Йордан, який протягом десятиріч спеціалізувався на обрізуванні гілок і шукав спосіб механізувати процес, не завдаючи шкоди дереву − насамперед чутливому камбію. Багато способів було випробувано і відкинуто, поки нарешті з’явилася машина, яка могла забезпечити бажану продуктивність навіть у довготривалих тестах. З прототипами, розробленими родиною Йорданів, протягом останніх восьми років обрізання сучків здійснили на 200 тис. деревах. Тимчасом вже друге покоління родини заснувало компанію Аdvaligno GmbH разом із партнерами, які надавали фінансову підтримку та додаткові знання про підприємницьку діяльність.

Молода компанія поставила перед собою мету стати постачальником механічних систем для обрізування гілок у всьому світі. У довгостроковій перспективі плануються подальші розробки, адаптовані до різноманітних потреб деревних порід та географічних регіонів, а поки що першою ластівкою, представленою широкому загалу, є Аdvaligno Patas, розроблена для дбайливого обрізування гілок модрини, сосни та евкаліпту.

Технологія, захищена міжнародними патентами, базується на різальній головці, яка досягає необхідної швидкості за допомогою гідравлічно керованих гумових ременів, що гарантують мінімальний тиск на кору і максимальний захват. Незалежно від погоди і протягом всього року точно розроблені леза чисто і безпечно відокремлюють всі гілки від дерева. Вся система складається з двох модулів: приводу і транспортного з двигуном внутрішнього згоряння та гідравлічним гусеничним приводом, а також вже згадуваним різальним агрегатом, який працює на дереві. Для під’єднання до стандартизованих малогабаритних тракторів також доступний триточковий затискач. Керують пристроєм за допомогою пульта дистанційного керування. Діаметр стовбура, на якому може працювати пристрій, – від 9 до 25 см, а гілок, що він їх може обрізати, – до 3,5 см.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь