Маленька пилорама на великих плантаціях

Розпилювання дорогоцінної деревини на стрічковій пилорамі Wood-Mizer LT15

Власники солідних плантацій загальною площею 1300 га в іспанській провінції Екстремадура впровадили процес розпилювання дорогоцінної деревини горіха й вишні на стрічковій пилорамі Wood-Mizer LT15.

Після нетривалого періоду тестування обладнання, іспанська компанія Bosques Naturales, назва якої в перекладі з іспанської означає «Природні Ліси», вирішила придбати стрічкопилковий верстат LT15 і змонтувати його на одній зі своїх плантацій.

Особливість конструкції

Особливістю конструкції цієї пилорами, що сприяла такому рішенню плантаторів, стала електронна лінійка Setworks. «Цей маленький комп’ютер ідеально виставляє розміри дошки, – пояснює інженер лісового господарства Ігнасіо Урбан. – Пилка завжди перебуває в заданому місці, що дає нам можливість випилювати дошки точних розмірів». Для компанії, яка вирощує приблизно 300 000 дерев, що згодом конвертуються в найціннішу деревину для виробництва меблів і дверей, ця функція стрічкової пилорами є дуже важливою.

«Ми розпилюємо колоди малих діаметрів, близько 25 см, – пояснює Ігнасіо, – а верстат Wood-Mizer дає змогу випиляти дошки різної товщини, іноді це 5–7 мм, тож у результаті пиломатеріалів достатньо й для нашого виробництва, й для продажу».

Верстат LT15 – економічний у всьому

«Верстат LT15 – недорогий, а ще хочу зазначити, що нам не довелося нічого будувати, облаштовувати якийсь особливий майданчик, заливати фундамент», – розповідає Ернесто Гутьєррес, інженер, який тепер відповідає в компанії за новий напрям – розпилювання деревини й продаж пиломатеріалів.

Продукція, яку випускає Bosques Naturales, має унікальний дизайн та інноваційне втілення – це дерев’яні підставки під планшети.

Обнадійливі перспективи

Нещодавно компанія уклала договір на постачання пиломатеріалів відомому іспанському виробнику паркету й підлогових покриттів – Madera Plus. Цьому замовникові потрібна не лише якість і точність розпилювання, а й приваблива текстура, чим славиться деревина вишні й горіха.

Нині власники Bosques Naturales уже переконалися в прибутковості нового напрямку й замислилися над придбанням другого стрічкопилкового верстата LT15. Це має сенс і з точки зору логістики – 1300 га плантацій поділені на три великі ділянки, тож застосування другого верстата значно зменшить затрати на транспортування колод.

Джерело: «Планета Wood-Mizer»

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь