Паливні брикети (євродрова) як один з видів альтернативного палива

Серед альтернативних джерел енергії все більшого поширення в Європі отримують паливні брикети. І якщо паливні гранули використовують найчастіше для отримання великих обсягів теплової енергії, то паливні брикети мають дещо інший ринок збуту.

Останнім часом пожвавився попит на ринку паливних брикетів. Брикети виробляють шляхом пресування відходів сільськогосподарського комплексу (лушпиння рису, соняшнику, соломи тощо), відходів деревини, також з очерету, торфу. Брикетування відбувається за місцем знаходження сировини, що обумовлює їх економічну складову собівартості. Крім того, за місцем вирішується проблема утилізації відходів агропромислового комплексу та лісових господарств.

Деревні брикети – це «полінця» довжиною 25 см круглого (діаметр 50-70 мм) або шестигранного перетину. Брикети довго горять: на відкритому повітрі – до 2 годин; в камінах – від 40 хвилин до 1 години 20 хвилин; в печах з регульованою подачею повітря – до 4 годин. Дуже вигідною є сталість температури при їх згоранні. Завантаження котлів євродровами здійснюється в 3-4 рази рідше, ніж звичайними. Брикети займають в 6-8 разів менше місця, ніж дрова. Вони горять бездимно, отвір всередині них сприяє реактивному горінню, що унеможливлює виділення летючих речовин і поширення неприємного запаху, а зола від спалювання має властивості ефективного калійного добрива. Паливо не іскрить і не викидає вугілля, що горить.

Виробництво

На відміну від виробництва гранул, для брикетування порода деревини не має значення. У той же час для кращого налаштування процесу бажано одноразово пресувати тирсу однієї породи деревини. Найвища продуктивність досягається при пресуванні тирси з твердих порід. Оптимальна фракція тирси – 1-3 мм. Небажано при пресуванні змішувати тирсу і стружку. Кора, присутня в тирсі в обсязі до 5% (такий її вміст в тирсі після розпилювання круглого товарного лісу), на якість брикету практично не впливає. Наявність в тирсі (стружці) залишків клею і лаків призводить до неякісного результату.

Як формуюче обладнання для виробництва брикетів застосовують гідравлічні і шнекові преси. На гідравлічних пресах виходять брикети найбільш високої щільності (1100-1400 кг / м3), які можуть зберігатися без упаковки як завгодно довго при будь-якій атмосферній вологості. Висока щільність брикетів робить їх компактними (стає можливим зберігання на обмеженій площі). Крім того, для зберігання високощільних брикетів не потрібно багато місця: щоб розмістити 4 т палива, досить одного європіддона (1200×800 мм).

Розгялнемо види і відмінності паливних брикетів.

Євродрова. Паливний брикет «Нестрой» – «Nestro» («круглий»)

  • Розміри: 60 х 300 мм.
  • Вологість: 8-10%.
  • Зольність: не більше 1%.
  • Теплотворність: Проте 4400 Ккал / кг.
  • Упаковка: пачки по 10 кг в термоусадочної плівці. У пачці по 4-14 брикетів. Пачки укладені на європіддон 1200 х 800 мм. Вага піддону 1 тонна.

Паливні брикети Нестрой виробляютьс на механічних пресах високого тиску з сухої подрібненої деревини. Вони не містять жодних шкідливих речовин.

Формою круглі паливні брикети нагадують звичайні колоті дрова, що робить зручним їх використання в звичайних печах, камінах і котлах.

Гідна якість за невисокою ціною, робить круглі паливні брикети відмінним бюджетним вибором.

Євродрова. Паливний брикет «РУФ» – «RUF» («цеглина»)

  • Розміри: 65 х 95 х 155 мм.
  • Вологість: 8-10%.
  • Зольність: не більше 1%.
  • Теплотворність: Проте 4400 Ккал / кг
  • Упаковка: пачки по 10 кг в термоусадній плівці. У пачці по 12 брикетів. Пачки укладені на європіддон 1200 х 800 мм. Вага піддону 1 тонна.

Паливні брикети стандарту RUF (РУФ) виробляють на гідравлічних пресах надвисокого тиску без додавання будь-яких сполучних речовин. Прямокутна форма полегшує зберігання паливних брикетів і їх використання.

Більшість імпортних твердопаливних котлів і печей орієнтовані саме на брикети RUF.

Євродрова. Паливний брикет «Піні-Кей» – «Piny & Kay» (восьмигранник з отвором)

Розміри: 90 х 90 х 300-400 мм.
Вологість: 8-10%.
Зольність: не більше 1%.
Теплотворність: НЕ менше як 4500 Ккал / кг.
Упаковка: пачки по 10 кг в термоусадній плівці. У пачці по 10-12 брикетів. Пачки укладені на європіддон 1200 х 800 мм. Вага піддону 1 тонна.

Тверді паливні брикети стандарту «Піні Кей» (Pini & Kay) мають форму неправильного багатогранника з отвором всередині. Зроблені шляхом пресування сухої подрібненої деревини під високим тиском і при високій температурі. Мають максимальну тривалість горіння і теплоту згоряння.

Паливні брикети Piny & Key надзвичайно стійкі до механічних впливів, не звертають уваги на вологість, добре зберігаються.

Найисокотехнологічніший тип паливних брикетів на сьогодні. Ідеальний вибір для тих, хто цінує якість.

Поширити статтю