Нова модель будівель для освітніх закладів в епоху посткоронавірусу

Італійський архітектор Валентино Гарері запропонував стійку та модульну споруду для навчальних закладів в посткоронавірусну епоху.

Проєкт отримав назву Tree-House School. Він відображає взаємини людини з природою, поєднуючи внутрішній та зовнішній простори. У проєкті поєднуються різні освітні будівлі (дитячий садок, початкова і середня школа), при цьому зберігаючи свою незалежність. Сюди також включені громадський центр, міська площа, кафе та бібліотека.

За словами Гарері, школа майбутнього повинна бути стійкою, і в той самий час відповідати новим вимогам: відкритість просторів, відкритість для природи, натуральні матеріали, недорогі будівельні технології. У модульному навчальному центрі всі необхідні простори об’єднані в два кільця з двома внутрішніми дворами і дахом з корисною площею. Виготовлені з поперечно-клеєної деревини модулі, площею 55 м² кожен, створюють ідеальну класну кімнату, в якій можуть розміститися 20-25 учнів.

Енергетично самодостатня школа майбутнього включає в себе кілька екологічно чистих пристроїв, таких як збірники дощової води, природна перехресна вентиляція і фотоелектричні панелі, пристрої вітрової енергії, всі вони розташовані на більш високому даху. За словами Валентино Гарері, стійкість стає частиною освітнього досвіду, діти приходять до цієї ідеї через саму будівлю.

Поширити статтю