Обладнання «SKYWOOD» переконливо демонструє свою конкурентоспроможність

Компанія «МАКСИМЕР» – вітчизняний виробник верстатів для різних ступенів обробки дерева, її фахівці розробили стандартну лінію переробки лісу та лінію для виробництва палетної дошки. Пропонує вона й сушильні камери власного виробництва. Деревообробники знають її продукцію під торговою маркою «SKYWOOD». Про компанію та її здобутки ми мали розмову з директором Юрієм Святохою.

– Наша компанія торік у рази, порівняно з попередніми роками, збільшила продаж та експорт лісопереробного обладнання. Ввела в експлуатацію кілька повних лісопиляльних ліній в Україні, Білорусі й Польщі. Географія експорту як технологічних ліній, так і окремих верстатів постійно розширюється. Того ж таки 2018 року компанія взяла участь у виставках у Білорусі, Австрії та Польщі. І, звичайно ж, в українських галузевих показах – у Києві та Львові. На познаньській виставці «DREMA-2018» верстат SKYWOOD SD 460 отримав «Золоту медаль» за відмінні технічні характеристики. А ще компанію «МАКСИМЕР» було відзначено престижною національною нагородою «Лідер року 2018», що тільки підтверджує правильність обраного шляху розвитку.

Компанія розробила та запатентувала кілька нових механізмів, які стали складовими комплексу нової лінії SKYWOOD Р900, розробленої передусім для виробництва дощок для палет. Також розроблено й запатентовано новий принцип безкаркасного будівництва сушильних камер, що значно економить гроші та час.

Цьогоріч, компанія продемонструє нову технологічну лінію, як і нові моделі верстатів, на виставках «Деревообробка 2019» (Львів), «LIGNA-2019» (Німеччина), «DREMA-2019» (Польща), «Лісдеревмаш 2019» (Київ), «Деревообробка-2019» (Мінськ).

– Ваша компанія за останні три роки створила нові моделі верстатів для різних ступенів обробки деревини. Коротко розкажіть про них і їхні конкурентні переваги.

– По-перше, модернізовано наш флагманський верстат SKYWOOD SD 400, один із найбільш затребуваних ринком деревообробного обладнання. Тепер він здатен розпилювати колоди діаметром до 460 мм із продуктивністю до 20 м3 круглого лісу на годину – оновлена модель отримала назву SKYWOOD SD 460.

А ще розроблений новий двовальний верстат ULTRA160, який завдяки креативним інженерним рішенням споживає електроенергії на 20-25% менше, ніж попередні моделі І це при тому, що його продуктивність зросла на 4-6%. Охолоджувальна система для пилок, котра в ньому впроваджена, дає змогу отримати значно тоншу товщину розпилу.

Кожна модель наших верстатів має варіанти, які різняться між собою потужністю та продуктивністю, отже, клієнт може підібрати такий, який найбільшою мірою відповідатиме його потребам – чи то невелика приватна лісопилка, чи то масштабне підприємство, зокрема з виробництва палетної дошки. Адже, зважаючи на велику кількість запитів на лінію з виробництва палетної дошки, минулого року керівництво компанії прийняло рішення про розробку такої лінії. І тепер її маємо – високотехнологічну, повного циклу виробництва. Цю новинку, що має назву SKYWOOD P900, плануємо вперше представити на виставці «LIGNA 2019». А перед цим на травневій виставці «Деревообробка» у Львові продемонструємо частини нової лінії – через обмежену площу стенда.

Втім, лінія SKYWOOD P900 не тільки красуватиметься на виставках, а й працюватиме цього року в реальних виробничих умовах. Плануємо влітку налагодити її роботу на базі нашого київського виробництва, яке одночасно стане й навчальною базою, де можна буде навчити й атестувати персонал наших замовників.

– Хоча б в загальних рисах охарактеризуйте можливості й переваги нової лінії з виробництва палетної дошки. Які технологічні новації в неї закладені?

– Комплекс обладнання SKYWOOD P900 призначений для розпилювання круглого лісу діаметром від 120 до 400 мм на палетну дошку довжиною від 900 до 1 600 мм і шириною до 160 мм. Лінія передбачає кілька етапів переробки, що, власне, й забезпечує комплексну технологію. Перший етап – це попереднє торцювання колоди (можна торцювати кругляк і з великою кривизною). Наступний – точне торцювання, з точністю до +/ -2 мм. Після точного торцювання немає потреби в подальшому торцюванні дощок. Розмір відрізаної заготівки постійно перевіряється 3D-сканером, який у разі відхилення від заданого розміру подає сигнал на пульт керування, й оператор може внести потрібні корективи.

Комплекс обладнання SKYWOOD P900 переробляє від 12 до 25 м3 лісоматеріалу на годину – залежно від діаметра кругляка та схеми розпилу. Лісопильний комплекс може працювати з однією і двома призмами.

– Для виставок, в яких берете участь, щоразу готуєте якусь верстатну новинку чи возите й ті моделі, які вже засвідчили свою успішність?

– На виставках як в Україні, так і за кордоном щоразу ми намагаємося представити нові розробки. Адже виставка – це чи не найдієвіша реклама продукції. Немає сенсу презентувати верстати, які вже виставлялися раніше й добре відомі. Потрібно новими моделями демонструвати технічний та інтелектуальний потенціал компанії, її невпинний розвиток. На кожній виставці ми намагаємося зʼясувати для себе, що буде затребуваним у майбутньому, й відповідно до цього вдосконалюємо своє обладнання. За таким принципом створені верстати SD460, ULTRA 160, TRL6 і технологічна лінія SKYWOOD P900.

– Що б могли сказати про особливості тих ринків, куди експортуєте свою техніку? Чим вони різняться між собою? Завдяки чому обладнання вашого виробництва має там попит?

– Ринки, які ми знаємо, між собою нічим кардинально не різняться – хіба що видом деревини, яку там переробляють. А технологічний процес деревообробки чи переробки однаковий. Тому наше обладнання може однаково ефективно й надійно працювати де завгодно.

Що ж до обсягів деревообробного обладнання на вітчизняному ринку, то на 80% воно імпортне, здебільшого уже вживане. Тому наше завдання – переконати внутрішнього споживача: деревообробне обладнання, зроблене в Україні, конкурентоспроможне, а часом за технічними характеристиками й краще від імпортного. Наприклад, у нас багато замовників з Польщі, Італії, Франції, Німеччини. Це свідчить про те, що наше обладнання, крім того, що якістю не поступається європейським аналогам, на 15-20% дешевше. Дешевше, але не дешеве, як звикли у нас думати. Не дешеве тому, що обладнання SKYWOOD на 70% складається з комплектуючих, які закуповуємо в Німеччині, Італії, Туреччині. Отже, воно ніяк не може коштувати дешево, маючи європейські характеристики якості. Ціна і якість – наші головні переваги, які є привабливими, зокрема, й для європейських споживачів.

– Ваші клієнти частіше потребують ліній часткового чи повного циклу переробки чи купують окремі верстати? Що б ви сказати загалом про нинішній стан деревообробної галузі України?

– Лінії повного циклу обробки лісу в основному закуповують компанії, які серйозно займаються переробкою деревини і потребують такого технологічного процесу, в якому людський фактор був би зведений до мінімуму. В такому випадку вигідно купувати повноцінну лінію, бо якщо її комплектувати окремими верстатами, то не всі вони можуть узгоджуватися між собою за параметрами, що завдасть зайвих клопотів, продовжить терміни налагодження й пуску технологічної лінії. Але іноді замовник фінансово не в змозі придбати повну лінію, у таких випадках ми йдемо назустріч, пропонуючи найнеобхідніше для налагодження виробничого процесу або модернізації вже наявної технологічної лінії.

Щодо вітчизняної деревообробної галузі загалом, то я б назвав її досить розвиненою, тому наразі немає підстав думати, що в найближчому майбутньому її очікують зміни на гірше.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *