Якщо направду, то справжня подія навіть не та, яку організувала й провела Українська асоціація меблевиків на новій заміській локації виставкового центру «КиївЕкспоПлаза», а та, що відбудеться тут через рік. Власне, гостинна вечірка УАМ, яку чомусь позначили по-ненашеньки WELCOME PARTY УАМ, якраз і задумувалася для анонсування черезрічної події, яка буде справді дуже значимою не тільки для Асоціації, а й для всієї меблевої галузі України. І це – нова меблева виставка «FURNITURE OF UKRAINE».
Її на названому зібранні анонсував президент УАМ Володимир Патіс, а Валерій Пекар, президент компанії «Євроіндекс», яка є організатором виставок й одним із акціонерів виставкового центру, деталізував інформацію про нову виставку.
– Подія, котра буде анонсована, – сказав у вступному слові Володимир Патіс, – повною мірою відповідає місії Асоціації, котра полягає в тому, аби створити для її членів максимально сприятливі умови для розвитку, зокрема і в експортному напрямку з метою покращення їхньої ефективності та збільшення прибутковості. Ми довели, що здатні й захистити своїх членів у разі несправедливих утисків із боку фіскальних органів, як це було у випадку з митницею. В галузі є розуміння цього, тому й не дивно, що Асоціація активно приростає новими членами: менше, ніж за рік із часу оновлення її правління, УАМ поповнили 120 галузевих компаній. Радує не тільки кількісний приріст, а й те, що Асоціації вдалося задіяти дієві механізми всебічного сприяння її членам. Це й участь в урядових торгових місіях, яка вже дала відчутні результати, й підтримка постачальників матеріалів та комплектуючих для виробників меблів, й Школа управління меблевим бізнесом, і співпраця з державними іституціями та міжнародними організаціями-донорами, й платформи УАМ, які розвивають і поглиблюють діяльність Асоціації в найбільш значимих для її місії напрямках. Анонсована нова виставка «FURNITURE OF UKRAINE» – ще один із таких механізмів – потужний і всеохоплюючий.
Ми розглядаємо реалізацію цього виставкового задуму, як справжній прорив Асоціації й загалом вітчизняної меблевої галузі на простори нових можливостей. Особлива значимість цього виставкового проекту для Асоціації в тому, що вона буде не просто учасником нової виставки, а партнером її власника – власне, співорганізатором, що, звісно ж, дасть певні переваги тим учасникам майбутньої виставки, які є членами УАМ й захочуть стати її експонентами. Ми, Асоціація, не ставимо за мету заробити на цій виставці, бо за статутом не є комерційною організацією. Наше завдання, що вписується в стратегію УАМ, – ще раз наголошу – сприяти розвитку української меблевої галузі. Чим же допоможе майбутня виставка такому сприянню? Тим, що ми зможемо те, що не під силу окремій компанії, – залучити значну кількість партнерів: державні інституції, міжнародні фонди, які надають Асоціації дуже відчутну підтримку й допомогу.
Асоціації не може виконувати за її членів ті завдання, які їм потрібні для їхнього розвитку. Як вже говорилося, її призначення – створювати сприятливі умови членам для їхнього розвитку. А вже їхня справа – чи зуміють вони скористатися тим сприянням і в якій мірі. Як показав недавній випадок, тут є ще в чому вдосконалюватися. У березні відбувся приїзд в Україну групи ізраїльських дизайнерів та архітекторів у відповідь на участь групи наших колег в урядовій торговій місії в цю країну. Вони прибули із своїми проектами, аби законтактувати з українськими меблярами для взаємовигідної співпраці. Відбулося 250 перемовин у рамках цього візиту, і тільки дві з них виявилися результативними. Це і є приклад того, що Асоціація створила сприятливі умови, можливості для своїх членів, але вони, на жаль, не зуміли повною мірою ними скористатися. Може, не всі розуміли, що Асоціація не пропонуватиме їм готові контракти, замовлення, не робитиме за них те, що належить у тих сприятливих умовах, які вона для них створила, вирішити конкретній компанії, аби результативно скористатися наданими можливостями.
На завершення виступу президент УАМ висловив упевненість, що українська меблева індустрія має всі шанси бути європейським – і не тільки – лідером. «Чи стане вона такою, залежить від нас. За нас цього ніхто не зробить. Приємно констатувати, що ситуація відчутно змінюється на краще, що позитиви очевидні. Хоча б в у тому, що Україна стала експортувати меблів більше, ніж імпортувати. Українські меблі стали міжнародним продуктом, який нині продається у 93 країнах світу».
– Виставка «FURNITURE OF UKRAINE», премʼєра якої запланована на квітень наступного року, – сказав свою чергою Валерій Пекар, – буде особливою тим, що проводитиметься у форматі «бізнес для бізнесу» – В2В, тобто буде заходом фактично закритого типу (в перших два дня проведення) для оптових покупців меблів, матеріалів та комплектуючих для них. Ми спробуємо повною мірою використати світовий досвід проведення таких виставок. І основою такого досвіду вже скористалися – галузева асоціація буде співорганізатором галузевої виставки.
Справді для Української асоціації меблевиків, яка вперше стане співорганізатором меблевої виставки, цей статут значимий. Бо означає, що її позиція є визначальною при виборі формату виставки, вона стає співвласником торговельної марки виставки.
Отже, місією майбутньої виставки є – створити зручну платформу для продуктивного спілкування представників меблевої галузі України із українськими та зарубіжними баєрами, місце для пошуку партнерів з метою укладання взаємовигідних контрактів. І ще важливо: виставка всіляко сприятиме зближенню дизайнерів із меблевиробниками та їхніми постачальниками для реалізації спільних ідей і проектів. У рамках виставки й дизайнерське співтовариство матиме можливість для спілкування й обміну досвідом, інформацією, для показу своїх досягнень. Дизайнерська складова виставки дуже важлива, адже саме унікальний дизайн і здатен більш потужно вивести українську меблеву індустрію на світові ринки.
Оскільки виставка проводитиметься у форматі В2В, то основною її аудиторією будуть іноземні баєри, тобто оптові покупці, учасники торгових місій. Сподіваємося, що ті урядові й міжнародні організації, які співпрацюють із УАМ, допоможуть знайти таку аудиторію й залучити її до участі в майбутній виставці. Звісно, сподіваємося, що виставку «FURNITURE OF UKRAINE» не обминуть і вітчизняні представники рітейлу, сфери HoReCa, які так само є гуртовими покупцями. Планується організувати тематичні покази продукції виробників, тобто в одного експонента може бути кілька експозицій, де демонструватимуться певні види й категорії меблів, а не все, що він, виробляє, скопом на одному стенді.
Валерій Пекар також аргументував, чому вирішено організовувати майбутню виставку саме у форматі «бізнес для бізнесу».
– Я в курсі – як член ради директорів Всесвітньої асоціації виставкової індустрії – сучасних світових трендів виставкового бізнесу, але пошлюся на власний досвід. Протягом девʼяностих років минулого століття наша компанія організовувала успішні велелюдні виставки побутової техніки – телевізорів, пральних машин, холодильників тощо. На початку двохтисячних років такі виставки себе вичерпали. Чому? А тому, що всі ті товари, які раніше можна було побачити тільки на виставках, зʼявилися у великих магазинах, і потреба у таких виставках відпала. Подібне відбулося й відбувається нині з усіма товарами, які нині зручно купити через Інтернет. Інтернет-магазини завдали нового удару організаторам традиційних товарних виставок. Виставки для кінцевого споживача відходять у минуле. Затребуваними стають виставки у форматі В2В. І то не у всіх сферах. Вони потрібні й ефективні в тих галуззях, де є інновації, які пропонують товари, що постійно потрібні, у придбання яких завжди інвестуватимуться кошти, й третя умова – які демонструють речі в цікавому дизайні й стилістиці. Меблі якраз відповідають усім цим трьом критеріям, отож у меблевих виставках В2В завжди буде потреба. Світова практика засвідчує, що виставки, орієнтовані на кінцевого споживача, якщо ще існують, то лише на нерозвинутих ринках.
Підсумовуючи анонсування нової виставки, Володимир Патіс ще раз підкреслив, що результативністю майбутньої виставки буде для Асоціації не кількість проданих виставкових площ, а кількість вигідних партнерських угод, які зможуть на ній укласти її учасники.
Господарі виставкового центру з ознайомчою метою провели учасників корпоративної вечірки його просторими павільйонами, адже більшість із них вперше побачили новий заміський виставковий центр «КиївЕкспоПлаза», який зовсім недавно прийняв перші виставки. Розповіли про масштабні плани його подальшої розбудови на обширній території, впорядкування, аби створити максимально комфортні умови для експонентів та відвідувачів виставок не тільки для ділових зустрічей і контактів, а для проживання та відпочинку.
Асоціація ж скористалася нагодою такого зібрання для урочистого прийняття до своїх лав чергової чисельної групи нових членів.