Пошліфувати рівно і максимально точно

Начальник відділу B2B продажів ТзОВ «1001 Дрібниця» Олександр Ребро розповів читачам газети «Деревообробник» про шліфувально-калібрувальний верстат для обробки деревини JET DDS-237, на який великий попит серед клієнтів.

Це – потужний професійний шліфувальний верстат, призначений для експлуатації на виробництві. За умови невеликого знімання матеріалу надається для калібрування виробів з деревини, клеєних пустотілих фасадів, деталей з MDF та інших плит, причому їх відразу ж можна обклеювати плівкою без додаткового шліфування.

«Здебільшого його використовують у виробництві меблів, коли потрібно пошліфувати рівно і максимально точно, – розповідає пан Олександр. – Переваги верстата полягають у тому, що він має два шліфувальних вали, куди вставляють різні за розміром шліфшкурки. Тобто це може бути і чорнова, і чистова обробка. Ще одна перевага – дві швидкості подачі заготовки. Також верстат має цифрову індикацію ширини та висоти шліфування з точністю 0,01 мм. Мінімальна товщина заготовки, яку можна обробити, – 0,8 мм. Для тонких ламелей і фанери це суттєва перевага. Максимально JET DDS-237 може знімати 0,6 мм за один прохід при використанні 36-го зерна шліфувальної стрічки. Для зручності також верстат має дві установки для витяжки – це забезпечує краще відсмоктування шліфувального пилу. Оскільки при шліфуванні утворюється дуже дрібний пил, то краще використовувати аспіраційну витяжку із циклонним фільтром DC1100CK, яка є в модельному ряді JET. Вона вже має запатентований фільтр Vortex , який не пропускає дрібні елементи при шліфуванні (до 2 мкр)».

Для досягнення найкращого результату шліфування передбачене точне регулювання положення вихідного вала щодо приймального, висоту якого підбирають залежно від зернистості абразиву. Висоту шліфування регулюють з точністю до 0,1 мм по всій ширині, опускаючи транспортерний стіл, розміщений на чотирьох опорах. На практиці різниця товщини після шліфування на добре налаштованому DDS-237 значно менша. При такій точності верстати здатні знімати за один прохід до 1,5 мм по всій ширині, необхідно лише правильно підібрати абразив і швидкість подачі (2 або 3 м/хв).

Основним фактором успішної та безвідмовної експлуатації верстата є потужний пиловідвід і правильний підбір шліфувальних стрічок.

«Перевагою шліфувально-калібрувального верстата JET є великий − 150 мм − діаметр валів, які виготовлені з алюмінію, прогумовані і мають елемент натягування для самої шліфувальної стрічки, – пояснює Олександр Ребро. − Конструкція забезпечує швидкий доступ до шліфування і до очищення шліфувальних поверхонь. Верстат – професійний, його можна встановити і на великому, і на меншому підприємстві. Потужність двигуна – 7,5 кВт. Живлення від трифазної мережі, отож JET DDS-237 можна використовувати як стаціонарно на великих підприємствах та меблевих фабриках, так і на невеликих виробництвах, які займаються безпосередньо шліфуванням. Вартість шліфувально-калібрувального верстата JET цілком прийнятна для професійного використання».

Таких шліфувально-калібрувальних верстатів в асортименті ТзОВ «1001 Дрібниця» є два види: вже згаданий JET DDS-237 із шириною заготовки 93 см і менша модель DDS-225 із шириною заготовки 63 см та потужністю 5,5 кВт, яка є економнішою і дешевшою. Як і її більший аналог, вона двошвидкісна і може обробляти заготовку завтовшки 0,8 мм. Може працювати з брашувальними (щітковими) валами, які поставляють як додаткове приладдя, або барабанами з намотуванням з абразивної стрічки (стандартна комплектація). У поєднанні зі щітками DDS-225 здійснює текстурування (брашування) поверхні або шліфування фасонних виробів.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь