Технологія сухої ламінації меламіновою смолою

Італійська компанія Longoni Roberto e figli srl представила наукову розробку сухого покриття декоративного паперу і шпону – Lamidry – для подальшого ламінування під високим тиском. Технологію вже адаптовано для промислового застосування – у виробництві підлогового покриття і деревної дошки.

Технологія включає в себе кілька стадій: розгортання паперу, нанесення порошкового покриття системами розпилення, плавлення покриття інфрачервоними випромінювачами, охолодження та складування.

Головною перевагою своєї технології розробники вважають відсутність необхідності імпрегнації паперу і подальшого сушіння. Lamidry дозволяє знизити витрати енергії на 10%. А також є значно більш екологічним рішенням, адже порошок виділяє менше формальдегідів, технологія не потребує використання води і знижує ризики витоків і забруднень навколишнього середовища.

Розробники також називають свою технологію Lamidry значно більш зручною. Зокрема, вона дозволяє уникнути зайвих витрат, адже папір не змінює своїх розмірів так, як під час сушіння. Для застосування технології потрібне лише змішування порошків, вона підходить для обробки як паперу, так і шпону, і дозволяє створювати глянцеві фініши.

Поширити статтю