WoodEye – той, кого знає світ і хоче Україна

Tags: 207 Views

Неможливо уявити успішне  деревообробне підприємство, яке випускає затребувану на ринку продукцію – пиломатеріали, плити, меблі, паркет, вікна – без обладнання, яке дозволяє ще на стадії сортування сировини виявляти в ньому дефекти,  вади і забезпечувати бездоганний контроль якості продукції. Саме таким обладнанням є сканери WoodEye, які ще  80 –х років забезпечують ефективність виробництва і успішний бізнес сотень європейських  і світових компаній.

Що точніший облік вад при сортуванні деревини, то вищий ступінь її використання, але натомість важчим буде процес сортування. Для полегшення цієї роботи компанія «WoodЕye» розробила спеціальні сканери, які виявляють дефекти пиломатеріалів та можуть сортувати їх за заданими параметрами і не лише цими.

Цю компанію та її  сканери знають у всьому світі. У різних країнах та всіх континентах , крім Африки ,  вже оцінили  переваги роботи зі сканерами WoodEye.  Українські компанії теж прагнуть працювати ефективно та по-новому. Доки одні придивляються і обмірковують    що саме придбати для свого виробництва  інші  – вже мають.  Серед тих, хто вже  придбав новий пристрій для якісної роботи та продуктивності –  ТзОВ «Цунамі». Український виробник не купував «кота у мішку»,  адже перед купівлею  та встановленням  цілий процес: зустрічі, обговорення, тестування.  WoodEye представила свій «продукт» та його можливості. Українська компанія надіслала  до  Швеції  свої зразки з різними дефектами аби  побачити  як сканер може впоратися з різними проблемами. Представники української компанії не лише побачили роботу сканера з різними зразками деревини, а й пройшли навчання задля подальшої успішної роботи з новою технікою вже вдома. Після різного обговорення і тестування відбулася установка та   налаштовування  лінії.  WoodEye до такої роботи ставиться дуже серйозно адже його сканери – це очі і мозок всієї лінії, тому  важливо щоб все працювало,  як швейцарський годинник. У сканера високий рівень виявлення  дрібних дефектів і хороше  програмне забезпечення, адже його вдосконалювали впродовж багатьох років  задля того щоб клієнтові було легко працювати і змінювати налаштування для потреб свого виробництва.  У сканера рік гарантії але насправді він добре служитиме не менше 10 років, а в деяких клієнтів техніка вже працює 18.

Українська компанія «Цунамі» придбала сортувальний сканер-мікс,  який сканує лицьову сторону    з  кольоровою камерою та лазером, вимірює товщину з двох сторін. 

Встановлення нового обладнання   відбулася   в березні  цього року,  тож «Цунамі»  працює з ним кілька місяців і вже може розповісти про його переваги .

«Сервіс – надійний. Установка, підготовка  та  навчання були на високому рівні. На сьогодні  маємо  допомогу людям, а також зменшення кількості браку, швидкість в перевірці якості і геометрії (товщини, ширини). Заощадили робочий час людей. Втім, кінцеве рішення за людиною. Перевірка вологості – хороший плюс, але ми змушені все одно  міряти ваговим методом, для гарантії. Сканер – це нові технології, для допомоги людині, але не замість неї, в нашому випадку. На найпростіших ділянках він буде успішнішим. Тому у нас в планах  є   другий  сканер для коротишів. З  роботою по виявлення недоліків машина справляється дуже добре», – розповіла представниця  українського підприємства Наталя Деречинська.

 WoodEye – точність, якість, успіх

Компанія WoodEye (м. Лінчепінг, Швеція) займає передові позиції в галузі технологій.  Швидко крокує у ногу з часом і навіть випереджає його.  Це провідний  світовий постачальник систем контролю,  якості та контролю технологічних процесів з акцентом на подальшу обробку в лісовій промисловості. Секрет  успіху –  сильна команда  та постійний  розвиток. Понад 30-річний досвід  та більш ніж 600 встановлених сканерів по всьому світу.  У  нас є унікальні знання в галузі контролю якості в деревообробної промисловості. Все почалося з досліджень в області обробки зображень заснованих на застосуванні обчислювальних машин в Університеті Лінчепінга, в Швеції – область, яка отримала міжнародний успіх ще в 1970-х.

Навіть при високій швидкості виробництва «WoodEye» гарантує, що вихід продукції за якістю відповідає очікуванням, відходи – мінімальні, а витрати – оптимізовані. Максимізується вихід завдяки чотирибічному аналізу пиломатеріалів з обох боків.

Все обладнання «WoodЕye» в основному виготовлено у Швеції, окремі компоненти постачають з Німеччини та Канади.

Точність, надійність, ефективність – ці якості сканерів марки WoodEye  визначили вибір європейських виробників пиломатеріалів, плитної продукції і меблів у використанні сучасних та безвідмовних пристроїв  компанії WoodEye AB.          

Працювати по-сучасному і без втрат.
Сканери «WoodEye» – високий контроль і мінімальні відходи

Нині сортування деревини для виробництва відбувається здебільшого вручну. Така робота досить рутинна і з часом призводить до зниження концентрації уваги фахівця і помилок, а помилки навіть на 5 мм при обсягах 25 тис. м3 деревини за рік спричиняють лише на сучках втрати у розмірі 910 тис. грн – такі результати досліджень наводить менеджер з продажу компанії «WoodЕye» у Східній Європі Ерік Лільєнгрен. При більшій помилці сума втрат суттєво зростає. Що більше дефектів – то більші втрати. Окрім того, людське око спроможне бачити не все, наприклад, важко розгледіти мікротріщини, які часто спостерігаються в дуба. А сканери «WoodEye» їх бачать за допомогою нахилених лазерів.

З досвіду пана Еріка, компанії, які перейшли від ручної перевірки до використання сканера, економлять 2–5% деревини, оскільки сканер дає змогу зберегти матеріал і забезпечити більший корисний вихід деревини, що, своєю чергою, економить значні кошти, але, як правило, в компанії усвідомлюють це тільки тоді, коли вже мають сканер і можуть порівняти його роботу із ручним сортуванням.

Принцип роботи сканера

Сканери для аналізу деревини – це розробка вчених університету Лінчепінга, провідних фахівців у галузі аналізу зображення. І от, обдумуючи, де можна було б з користю застосувати таку технологію, вони почали сканувати багато різних об’єктів, у тому числі деревину. Тоді й розробили пристрій у вигляді коробки, крізь яку дуже повільно проходили пиломатеріали. Звичайно, зараз сканер фахівці компанії «WoodЕye» у співпраці з вченими удосконалили і він має відмінний від свого прототипу вигляд.

Щоб зрозуміти принцип його дії, уявіть собі чотири коробки всередині сканера, в яких розміщено дві камери і по два лазери на кожен бік, а також нахилені лазери, які можуть бачити тріщини і непростроги. Дошка проходить через сканер, лазерні точки і лінії поступово потрапляють на неї із 4 боків і камери знімають, як вони опинилися на деревині. Після цього сканер здійснює аналіз за допомогою заздалегідь складеного списку параметрів і визначає, чи є дефекти у деревині і які саме.

На зображенні відсканованої деревини чітко видно серцевину, сучки, тріщини. Навіть якщо камера не розпізнає, для прикладу, сучок, то лазер обов’язково таки зрозуміє, що це сучок, а не щось інше, це також підказує й аналіз волокон, який виконує сканер.

На практиці це виглядає так: наприклад, сканер бачить скупчення пікселів чорного кольору у вигляді кола і визначає за допомогою встановлених параметрів, що це сучок, а не, скажімо, смоляна кишеня.

Можна додати більше сенсорів у сканер і провіряти вологість, вигин, кривизну деревини, можна сканувати деревину із 6 боків (торці), щоб зрозуміти, де розміщена серцевина.

Сканер «WoodЕye» дає змогу визначити не тільки те, що є всередині дошки, а й який із неї корисний вихід деревини та продукт якої якості із неї отримають. Клієнт може виставити свої параметри: що саме він хоче отримати на виході, які дефекти допустимі, а які – в жодному разі.

Інформацію про дефекти можна використати, щоб оптимізувати виробництво. Наприклад, коли тільки один бік дошки найвищої якості, а є продукт, де потрібен тільки лицьовий бік. Сканер також дає інформацію, як повернути дошку, який сорт, куди краще цю дошку відправити.

Сканери на будь-яку потребу

У компанії «WoodЕye» багато цікавих розробок. Вона пропонує безліч продуктів і додаткових систем. «WoodEye Cross Cut» може виявити тріщини, сучки, колір і розмірні помилки і оптимізувати поперечний розкрій. Цей сканер можна використовувати, наприклад, при виробництві віконних компонентів, будівельних елементів, підлоги і підлогових покриттів для вантажівок. «WoodEye Rip» має таке ж рішення для широких пиломатеріалів, як звичайний «WoodEye Cross Cut» для вузьких. Системне програмне забезпечення виконує двовимірну оптимізацію на основі інформації з обох боків, щоб досягти максимального виходу відповідно до заздалегідь визначених виробів з деревини, які потрібно виготовити. «WoodEye Sorter» можна адаптувати до вимог замовника і сортувати деревину для масивних деревних плит так, щоб панелі були однорідними, за кольором або профілювати матеріали як панелі або погонажні елементи. Система має різні опції для вимірювання форми, вологості і ступеня міцності. «WoodEye Parquet» і «WoodEye Flooring» – це дві системи, які дають клієнтові можливість естетичного сортування. Сканер для виробництва паркету може сортувати деревину за кольором, бачить несправжнє ядро, різний рівень світлості деревини тощо. Особливо важливі такі властивості при виробництві паркету та інших підлогових покриттів – дошки можна сортувати в один клас, щоб уникнути ефекту, коли одна дошка світліша, а інша – темніша.

Окрім того, сканер бачить не лише те, темніша чи світліша дошка, а й чи є світліші ділянки на темній дошці – це вже може сприйматися як дефект.

Якщо у клієнта є різні постачальники дуба – а він відрізняється за кольором залежно від регіону, буває як темним, так і жовтим, то виробник може налаштувати сканер, щоб він розрізняв різні партії дуба за кольором – наприклад, «дуб 1», «дуб 2». А якщо для виробника першочерговою є якість деревини, то можна задати параметри сортування саме за цим критерієм.

Тим більше, що для паркетників дуже важливо, щоб товщина «не гуляла» і розмір був правильним – сканер, звичайно, дає змогу сортувати за такими параметрами і досить точно, але при цьому слід враховувати, що деревина – такий матеріал, що сам по собі трохи «гуляє», тому можлива похибка пристрою.

«WoodEye» також підтримує сканери із завантажувальним механізмом. Наприклад, «WoodEye Feeder» підтримує дошки так близько до отвору камери в середині сканера, наскільки це взагалі можливо.

WOODEYE – НАЙКРАЩИЙ СКАНЕР В ЛІСОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ

WoodEye – це повністю інтегрована система, яка контролює різні типи виробничих ліній: наприклад, лінії різання або сортування. Сканер WoodEye можна відстежувати та налаштовувати безпосередньо на вбудованому сенсорному екрані за допомогою інтуїтивного інтерфейсу користувача або віддалено через портативний КПК. Правила якості та визначення дефектів можна встановлювати інтерактивно, а інтерфейс показує чіткими графічними зображеннями, як налаштування впливають на результат та класифікацію деревини. Графічне представлення різних дефектів ще більше полегшує процес оцінювання. Удосконалені функції статистики дозволяють легко відстежувати тенденції виробництва на основі таких параметрів, як урожай, кількість погонних лічильників або конкретні дефекти.

 СКАНЕР WOODEYE – єдиний у своєму роді,  він гарантує повну відповідність якості пиломатеріалів потреб споживачів – без зниження швидкості виробництва і без зайвих витрат.

WOODEYE – ЕТАЛОН CКАНЕРІВ

WoodEye гарантує отримання очікуваної якості дерев’яної продукції кінцевим споживачем, при високій швидкості виробництва, з мінімальними витратами.

WoodEye представляє повністю інтегровану систему сканування і додаткового конвеєра для подачі і вивантаження пиломатеріалів для сортувальних та інших видів виробничих ліній. Контроль та налаштування Woodeye  сканера виробляється за допомогою вбудованого сенсорного екрану або віддалено, за допомогою портативного переносного пристрою.

– Найефективніша система у світі із виявлення дефектів

Унікальні можливості виявлення різноманітних дефектів деревини – візитна картка систем WoodEye. Численні випробування по всьому світу довели перевагу сканерів WoodEye.

– Працювати зручно і зрозуміло

Найсучасніше програмне забезпечення з графічним робочим інтерфейсом на основі меню, на великому і простому у використанні сенсорному екрані.

– Детальна статистика і  виробничий контроль

Відстеження динаміки виробництва в реальному часі і докладних статистичних даних за дефектами. Система WoodEye забезпечує всебічний контроль виробництва

Цікаві факти

«WoodEye» може сканувати дошки зі швидкістю до 1200 м/хв.

 «WoodEye» – єдиний сканер, який має повну оптимізацію сканування повздовжнього розкрою.

У травні 2017 року ми запустили наше шосте покоління сканерів WoodЕye 6  і вже продали понад 40 з них клієнтам у всьому світі.

МИ СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВАШОЇ КОМПАНІЇ

WoodEye встановив стандарт в контролі якості в деревообробній  промисловості, а наше унікальне обладнання дозволяє підвищити прибутковість вашого бізнесу. Все це, разом з нашими інвестиціями в новітні технології і команду, забезпечує надійність роботи і народження нових технічних рішень, які зміцнять Вашу конкурентоспроможність

Ерик Лільєнгрен, менеджер   продаж у Східній Європі
el@woodeye.com
+46 70 649 5112

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь