Як правильно вибрати насадку на болгарку для обробки дерева

Болгарка – універсальний інструмент, який повинен бути в наявності у кожного господаря. З її допомогою виходить здійснювати різні типи робіт – зачистку, шліфування, полірування різних поверхонь, а також різання різних матеріалів. Однак, для цього необхідно правильно підібрати витратні матеріали – шліфувальні круги, відрізні диски, полірувальні насадки.

Види насадок на болгарку для роботи по дереву

Виробництво меблів, виготовлення різних статуеток, посуду, рамок для фото та інших дерев’яних виробів передбачає роботу з деревиною. Спеціальне обладнання дозволяє значно прискорити цей процес і домогтися відмінного результату.

Види насадок:

  1. Диск-рубанок. Ця насадка є чудовою альтернативою ручного інструменту. Вона ефективно впорається з чорновою підготовкою дерев’яної заготовки. Однак, використовувати цей варіант можна тільки на УШМ, в яких є друга ручка. А от завдяки тому, що дана насадка є суцільнолитою, можна не використовувати захисний кожух. Однак, про безпеку очей подбати варто – потрібно надягати під час робіт спеціальні окуляри;
  2. обдирне коло. Найчастіше використовується для зняття кори, але при належній майстерності за допомогою цієї насадки вийде зробити і більш складну роботу, наприклад, вирубку матеріалу;
  3. фрези і фрезерні диски. Особливістю перших є наявність гострих зубів по кромці. З їх допомогою можна зробити пази, розпилювання і вирізку чаші. Також їх часто використовують для попереднього вирівнювання крайок;
  4. насадки для шліфування, за допомогою яких виходить здійснити як грубі роботи – вирівнювання поверхні, так і більш тонке шліфування.

Така різноманітність насадок дозволяє швидко і якісно здійснити різні операції з деревом.

Особливості обробки деревини шліфувальними кругами

Шліфування є одним з найпопулярніших процесів обробки цього матеріалу. За допомогою цієї операції виходить створити ідеально гладку поверхню, “підігнати” деталь до мікрон. Для якісного і продуктивного шліфування використовуються спеціальні насадки на болгарку. Зупинимося на них більш детально:

  1. торцеві диски для обробки зрізів, в тому числі і косих розпилів;
  2. пелюсткові круги. Такий вид широко використовується в побуті і на виробництві для полірування деревини;
  3. шліфувальні круги. Один з найпоширеніших типів насадки для шліфування. Завдяки різній зернистості, за допомогою дисків виходить здійснювати різну обробку, починаючи від грубої шліфовки і закінчуючи фінішною;
  4. полірувальні круги. Такі вироби можуть бути зроблені з різних матеріалів. Існують фетрові, повстяні і навіть хутряні насадки.

Грамотний вибір насадок впливає на якість робіт, а також на їх продуктивність. Так, наприклад, для грубої обробки знадобляться насадки з великим абразивом, металевою щетиною. Також, дуже важливо враховувати характеристики обладнання – потужність, допустимий діаметр кола тощо. Врахуйте, що болгарка – високошвидкісна машина і, працюючи з нею, необхідно дотримуватися техніки безпеки.

Поширити статтю