Як розпізнати якісні свердла?

Ті, хто щодня мають справу зі свердлами, інколи замислюються над тим, чи це саме той свердлильний інструмент, який їм потрібен, чи можливо краще заплатити більше і придбати рентабельніший пристрій, що забезпечить краще викидання стружки і водночас вищу якість свердління. Пропонуємо деякі поради, що допоможуть з’ясувати відповідь на це питання.

ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

На ринку постійно зростає кількість дешевих, у багатьох випадках низькоякісних свердел, які мають низку недоліків. Зважаючи на це, користувачеві слід виявити прискіпливість, щоб переконатися, що він обирає саме якісне свердло. Сталий успіх матимуть лише ті клієнти, які рентабельність інструмента розглядають всебічно.

Передусім слід почати з мети оброблення. Для свердління глухих чи наскрізних отворів під фурнітуру та кріпильні елементи застосовують, як правило, свердла з пластинами з твердого сплаву, у яких на кінець корпуса свердла, виготовленого зі сталі, напаяно пластину з твердого сплаву. Якість паяння є важливим критерієм, що визначає якість самого свердла, адже незадовільне паяння криє в собі небезпеку, що твердосплавна пластина відірветься. Про погане напаювання свідчать нерівномірні заглиблення вздовж переходу між корпусом і пластиною.

ВИКОНАННЯ ТА ДОПУСКИ

Ретельно розглянути цей перехід слід і з іншої причини. Стружковивідна канавка на твердосплавній пластині повинна точно збігатися із стружковивідною канавкою корпусу. Неприпустимо, щоб свердло перекривало її. У такому випадку канавка корпусу стає меншою за ту, що в пластині, як результат, у свердлі нагромаджується стружка і воно «горить». З огляду на це дуже гладкою повинна бути поверхня стружковивідної канавки у корпусі.

Вирішальне значення має дотримання малих допусків діаметра хвостовика та ширини затискної поверхні, оскільки саме вони визначають центричність свердління, а отже, його точність. Ці допуски, звісно, не можна перевірити на око та за чистотою шліфування на хвостовику, однак можна зробити висновок про ретельність, виявлену в процесі його обробки.

ЯКІСТЬ МАТЕРІАЛУ ТА ЗАГОСТРЕННЯ

Так само важливу роль відіграє й якість загострення леза. Груба структура поверхні з нерівностями і в цьому випадку свідчитиме про брак ретельності в процесі виготовлення свердла. Тож таке свердло з великою імовірністю доведеться дуже швидко перезагострювати.

Не менш важливим для свердлильного інструмента критерієм є якість матеріалу, з якого його виготовили, – як сталі, з якої роблять основну частину (корпус), так і твердого сплаву. При візуальному огляді, однак, навряд чи користувач зможе зробити про це висновок. Та у ціні свердла вартість використаних для його виготовлення матеріалів є порівняно великою складовою, тому дешевий товар має наводити на думку, що для його виготовлення було використано низьковартісні матеріали – передусім твердий сплав. Напирклад, за цим критерієм свердла можна поділити на такі групи:

  • Ecoline – замість твердосплавного наконечника впаяна маленька пластика;
  • Standart – лише загострене стальне свердло з твердосплавним наконечникам;
  • Masquito – вся робоча частина виготовлена з твердого сплаву, проточена з усіх боків і складніша геометрія різця;
  • Topline – усе найкраще плюс складна геометрія і відполіровано усіх грані.

В апріорі, що дорожче свердло, тим більший термін його експлуатації, тобто кількість отворів, які воно спроможне якісно просвердлити.

Наступним критерієм, на підставі якого можна зробити висновок про бездоганне функціонування свердла, є якісне шліфування всіх поверхонь, що суттєво покращує ковзання стружки у стружковивідній канавці і в такий спосіб забезпечує потрібну швидкість видалення стружки. Застосування інструментів із неякісним шліфуванням призводить до нагрівання стружки, яка запікається і налипає, після висвердлювання кількох отворів свердло «горить» і його треба чистити або взагалі викидати.

Також слід звернути увагу й на колір. Свердла правобічного обертання мають, як правило, чорне покриття, лівобічного – червоне або оранжеве, щоб користувач одразу візуально мав змогу визначити напрямок обертання свердла.

Ще однією ознакою, за котрою можна розпізнати якісне свердло, є напис на хвостовику. На відміну від фрезерувальних і затискних інструментів або пилкових полотен написи на свердлі не нормовані, попри це виробники якісних інструментів, як правило, зазначають на ньому діаметр, максимально можливу глибину свердління, напрямок обертання, а також матеріал різця.

І, нарешті, заключна рекомендація споживачеві, який використовує свердла для механічного оброблення деревних матеріалів. Під час придбання інструмента орієнтуйтеся на філіали виробника або ж гідних вашої довіри дилерів, позаяк саме вони зацікавлені в довгостроковому обслуговуванні своїх клієнтів та не ризикуватимуть втратити їх чи роздратувати рекламаціями, що неминучі у разі торгівлі дешевим товаром.

СВЕРДЛА LEUCO TOPLINE У ВИКОНАННІ VHW

Нова серія свердел у виконанні VHW стала подальшим етапом розвитку успішної програми свердлильних інструментів LEUCO TOPLINE. Наскрізні та глухі свердла VHW спеціально сконструйовані для використання на високопродуктивному свердлильному обладнанні.

Завдяки використанню нового матеріалу різальної частини та її геометрії у процесі свердління отримують чудову якість роботи навіть у матеріалах, що важко піддаються обробці. Застосування високоякісних матеріалів та оптимізація конструкції у поєднанні із складною геометрію надало свердлам LEUCO TOPLINE VHW риси, яка вирізняє їх серед усіх інших – надзвичайно малий тиск на матеріал, до дає змогу отримувати якісні отвори навіть при свердлінні сотових панелей. Окрім того, свердла мають найвищу зносостійкість, яку можна було досягти у цій сфері.

Для більшої жорсткості спіральну частину свердла виготовляють із спеціального дрібнозернистого твердого сплаву – VHW.

Як було вже сказано, якісне виведення стружки має велике значення, адже інакше свердла «горять», внаслідок чого порушується їх геометрія і, як результат, точність та якість свердління. Тож, оптимізувавши конструкцію різальної частини і стружковивідної спіралі у глухих свердлах VHW, конструктори «LEUCO» змогли досягти швидкого та якісного видалення стружки.

І ще один дуже важливий факт про свердла LEUCO TOPLINE у виконанні VHW: якщо порівняти їх із звичайними стандартними свердлами, то зносостійкість VHW більша у 12 разів.

Розміри свердел LEUCO TOPLINE у виконанні VHW
Льойко-Україна

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь