Сьогодні в дизайні існує чимало сміливих рішень. Фанеру вважали придатною виключно для чорнового оздоблення ще кілька років тому. Однак тренди змінюються і зараз її нерідко можна побачити в інтер’єрі стильних помешкань.
Ще кілька років тому залишати неоздоблену фанеру в помешканні вважалося несмаком. У цьому вбачали щось дуже дешеве й радянське, мовляв, не вистачило коштів на ремонт.
Однак сьогодні оздоблення фанерою стає модним трендом. Пояснюємо, як можна цікаво використати цей матеріал у дизайні.
Чим фанера відрізняється від ДСП? Її виготовляють з дерев’яного шпону – тонких листів цільного дерева. Тому фанера не кришиться й легко витримує навантаження. Натомість ДСП роблять з дерев’яної стружки.
Фанерою оздоблюють стіни, підлогу і навіть стелю. З неї виготовляють меблі, зокрема, шафи. Матеріал є досить гнучким і міцним, а тому дозволяє створити цікаві форми на будь-який смак.
Оздоблення підлоги
Раніше фанеру використовували тільки як фундамент для паркету або ламінату. Зараз же її можна залишити відкритою. Фанеру можна монтувати на бетонну стяжку.
Таку підлогу можна фарбувати або лакувати. Дехто комбінує фанеру різних відтінків, щоб імітувати паркет.
Фанерні стіни
Виглядають несподівано стильно. Найкраще – підбирати листи, що ідеально підходять до висоти стін. Також можна розташувати листи “мозаїкою”.
Найчастіше фанерою оздоблюють стіни в стилі лофт. Це надає інтер’єру певної художньої “незавершеності”.
Фанера на стелі
Добре пасує до екологічного стилю. Тут часто використовують ламіновану або шліфовану фанеру.
Перегородки з фанери
Універсальне рішення для простого перепланування й розділення простору. Фанера не створює достатньої шумоізоляції, однак стіни з неї подарують відчуття приватності.
Єдиний недолік фанери – вона може бути токсичною через клей, що є у її складі.
Безпечною для здоров’я є фанера класу Е1 – у ній низький вміст формальдегідів. Також існує фанера зовсім без токсичних домішок: класів ФБА і ФК – шукайте саме її на ринку.