Французи чинять по-своєму

Tags: 163 Views

Будучи новачком у розпилюванні деревини, хлопець із півдня Франції вирішив діяти всупереч порадам та рекомендаціям – і зумів досягти успіху! Електрик за професією, Ніколя з маленького містечка Манд на півдні Франції, уперше замислився над кар’єрою мобільного розпилювача лісоматеріалів у 2000 році, коли відвідав місцеву виставку й уперше побачив стрічкову пилораму Wood-Mizer. За рік до цього ураган поламав і вирвав з корінням незліченну кількість дерев у його місцевості, тож, коли він побачив верстат Wood-Mizer, одразу ж оцінив потенціал такого обладнання.

Минуло вісім років. Ніколя ніколи не забував про свою ідею, однак у червні 2008-го настав день, коли зірки зійшли на небокраї його кар’єри. У цей момент він працював у службі управління відходами й був за кермом сміттєвоза, аж раптово зрозумів – зараз або ніколи! У цей день він звільнився з державної служби й розпочав власний бізнес – лісопиляння.

Порівнявши різні стрічкові пилорами, що їх пропонували на ринку, Ніколя зупинив свій вибір на мобільній стрічковій пилорамі Wood-Mizer LT70. Про всяк випадок він домовився про зустріч і поїхав до іншого розпилювача з пилорамою Wood-Mizer, аби переконатися, що вийшов на правильний шлях. Верстат LT70 виявився простим в освоєнні й інтуїтивно зрозумілим у використанні, однак потрібно було близько року практики, щоб відчути себе професіоналом у різанні деревини й загостренні стрічкових пилок.

Від самого початку Ніколя хотів придбати найбільший і кращий верстат.

«Я взяв найбільшу мобільну стрічкову пилораму з тих, які випускає Wood-Mizer. Це LT70 з електронною системою керування AccuSet, у якій зберігаються параметри розпилювання, і гідравлічною системою для маніпуляцій колодами».

Wood-Mizer звичайно рекомендує новачкам менші пилорами, щоб вони мали можливість не тільки навчитися розпилювати, а й з’ясувати, які пиломатеріали потрібні на ринку. Ніколя вирішив вчинити навпаки!

Мобільна стрічкова пилорамаWood-Mizer LT70

Працюючи самостійно в лісі, він може напиляти 8–10 м3 деревини за день, а з помічником – до 15 м3. Коли Ніколя приїжджає з пилорамою до клієнта, зазвичай клієнт допомагає знімати готові пиломатеріали з пилорами, що суттєво підвищує його денну продуктивність.

«Наш департамент Лозер, – розповідає Ніколя, – один з найбільш лісистих, але водночас малонаселених районів Франції. Це означає, що в середньому на квадратний кілометр тут дуже мало людей і багато лісу. Раніше тут працювали старі лісопиляльні компанії, але змушені були піти, і тому я відчув, що у мене може вийти. Тут є дороги, і привезти мою пилораму до клієнта дешевше, ніж перевозити колоди, які потрібно розпиляти».

Клієнти Ніколя – на 75% фермери, інші 25% – власники лісів, і для них економічно вигідно замовляти послуги мобільної пилорами.

«Краща частина моєї роботи – це дружні стосунки із клієнтами. За ті сім років, що працюю розпилювачем, я зустрів багато людей, і всі вони знають мене як мсьє Valdo Mobile Sawmill».

Одна з переваг верстата LT70, на думку Ніколя, полягає в тому, що він використовує вузьку стрічкову пилку для різання деревини. До того ж це підвищує вихід готової продукції з колоди, а самі пилки у кілька разів дешевші, ніж традиційно використовувані в сфері лісопиляння у Франції.

Зі своєю стрічковою пилорамою Ніколя розгорнув успішний бізнес, пропонуючи мобільні послуги з розпилювання колод і торгуючи готовими пиломатеріалами. Він випилює й продає різну продукцію – дошки, заготовки для столярних робіт, вагонку. Звичайно він працює з такими породами деревини, як дуб, сосна, каштан, бук, ялина, модрина й осика.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь